POLREGIO kończy pierwsze sześć miesięcy 2025 roku z bardzo dobrym wynikiem przewozowym. Z usług przewoźnika skorzystało 50,7 mln podróżnych. To o niemal 1 mln więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
– Obecne wyniki przewozowe to efekt codziennej pracy całego zespołu POLREGIO oraz bliskiej współpracy z samorządami i partnerami. Skupiamy się na tym, by jak najlepiej wykorzystać istniejący potencjał i dostosowywać naszą ofertę do potrzeb mieszkańców. Cieszy nas, że coraz więcej osób korzysta z naszych połączeń, także na nowych i zmodernizowanych trasach. Dziękujemy pasażerom za zaufanie – to dla nas najlepsza motywacja do dalszego rozwijania regionalnej kolei – podkreśla Krzysztof Pietrzykowski, prezes Zarządu POLREGIO.
Największą frekwencję POLREGIO odnotowało w marcu, kiedy liczba pasażerów przekroczyła 8,8 mln czyli o 11,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Do wzrostu zainteresowania przyczyniło się m.in. uruchomienie nowych tras. W ostatnich miesiącach POLREGIO rozszerzyło ofertę m.in. o połączenia: Brzeg-Wisła Głębce, Rzeszów Główny-Ustrzyki Dolne czy Częstochowa-Chorzew Siemkowice. Wpływ na zwiększenie liczby przewiezionych pasażerów miały również skrócone czasy przejazdu, wydłużenie relacji, zwiększenie liczby kursów na wybranych trasach oraz wznowienie połączeń na zmodernizowanych liniach (np. Białystok-Czyżew czy Kielce-Sandomierz).
Najwyższą frekwencją w pierwszym półroczu może pochwalić się Pomorski Zakład POLREGIO, który zanotował wzrost liczby pasażerów o 19,7 proc. rok do roku. Ten okres był również wyjątkowo udany dla województw: podkarpackiego i zachodniopomorskiego (7,2 proc.) oraz łódzkiego (6,7 proc.).
Regionalnemu przewoźnikowi przybywa podróżnych
Dane z ostatniego półrocza podtrzymują wzrostowy trend w POLREGIO. O 4 proc. wyższe wyniki przewozowe odnotowano w I kwartale br. Z kolei w całym 2024 roku na podróż pociągami POLREGIO zdecydowało się blisko 101 mln pasażerów – najwięcej od ponad dekady.
Obecnie pociągi przewoźnika zatrzymują się na niemal 2 tysiącach stacji – zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Obsługiwane trasy umożliwiają codzienne dojazdy do pracy, szkoły czy lekarza, a także odpowiadają na potrzeby sezonowe i turystyczne.