Do groźnego wypadku niemal doprowadził kierowca białego kombi, który wjechał na przejazd tuż przed nadjeżdżający pociąg POLREGIO. Zaledwie kilka metrów dzieliło skład od samochodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kolejarze z POLREGIO apelują do kierowców o rozsądek – jego brak może doprowadzić do tragedii.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 9 czerwca na przejeździe kolejowo-drogowym między stacjami Gorzów Wielkopolski a Gorzów Wielkopolski Zieleniec. Tuż przed nadjeżdżający pociąg POLREGIO wjechał kierowca białego kombi. Maszynista składu, którym podróżowało kilkudziesięciu pasażerów, mógł jedynie wdrożyć nagłe hamowanie. Na szczęście kierującemu autem udało się w ostatniej chwili zjechać z przejazdu – od zderzenia z pociągiem dzieliło go zaledwie kilka metrów. Materiał filmowy zarejestrowany przez kamerę pociągu został już przekazany odpowiednim służbom.
To jedna z wielu niebezpiecznych sytuacji, które często zdarzają się na skrzyżowaniach dróg z torami. Kierowcy cały czas ignorują znaki STOP i sygnalizację. Ich lekkomyślne zachowanie stanowi zagrożenie zarówno dla nich samych, jak i innych.
Kolejarze z POLREGIO apelują do kierowców o rozsądek. Lekceważenie przepisów i zasad bezpieczeństwa to narażanie na utratę życia i zdrowia pasażerów, maszynistów oraz obsługi pociągów. Kolejnymi konsekwencjami wypadków na przejazdach są opóźnienia, zmiany w komunikacji oraz trwające niekiedy wiele tygodni naprawy uszkodzonego składu, który w tym czasie nie może wozić kolejnych podróżnych. Warto pamiętać, że konsekwencje finansowe wypadku na przejeździe ponosi sprawca.
Nagranie z przejazdu kolejowo-drogowego: https://www.youtube.com/watch?v=Ggu9TIQ_W-0.