Zimowa aura, świąteczne dekoracje, zapachy przypraw i muzyka na żywo zachęcają do odwiedzania stoisk na jarmarkach bożonarodzeniowych. Można tam poszukać inspiracji na świąteczne upominki, spróbować regionalnych dań lub wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. POLREGIO zachęca do skorzystania z biletów turystycznych i grupowych, by wspólnie z bliskimi cieszyć się wyjątkową atmosferą Świąt w różnych regionach Polski.
Krakowski Targ Bożonarodzeniowy – specjały z różnych krajów
Jarmark świąteczny w Krakowie w odbywa się na Rynku Głównym. Wystawcy oferują ozdoby świąteczne, biżuterię, ceramikę i najróżniejsze rękodzieło. Na stoiskach z produktami spożywczymi są typowo polskie przysmaki, oscypki z grilla z żurawiną, pieczone kasztany czy tradycyjne pierniki, a także spory wybór specjałów z Litwy, Ukrainy czy Słowacji. Na jarmark w szczególności warto wybrać się w weekend, gdy odbywają się koncerty na żywo (m.in. kolędowanie) i inne programy artystyczne. Wizyta na targach okazja, aby zobaczyć pobliskie zabytki, np. Bazylikę Mariacką czy Bramę Floriańską lub przejść się na Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się rzeźba słynnego smoka. Krakowski Targ Bożonarodzeniowy potrwa do 1 stycznia 2025 r.
Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy – świąteczne serce miasta
Jarmark świąteczny we Wrocławiu uchodzi za jeden z najwspanialszych w Europie – obejmuje Rynek, Plac Solny oraz przyległe ulice Świdnicką i Oławską. Słynie z rozmachu jako miejsce oryginalnych zakupów, ale także z bogatej oferty kulturalnej, łączącej widowiska teatralne, koncerty, pokazy rzemieślnicze czy warsztaty dla rodzin z dziećmi. W tym roku choinka na kiermaszu jest inspirowana norweskim świerkiem – ma 24 metry i ozdabia ją aż 12 tys. światełek. Obok choinki znajduje się Domek Pod Krasnalem – można w nim delektować się Czekoladą Krasnala podawaną w kultowych ceramicznych kubkach-butach (co roku mają inny wzór i kolor). Atrakcjami jarmarku są również Świąteczny Wiatrak, Bajkowy Lasek, w którym można zobaczyć animacje przedstawiające fragmenty znanych bajek. Na jarmarku kupcy proponują tradycyjne dania polskiej kuchni, produkty regionalne i zagraniczne – od pierniczków, przez pajdy chleba ze smalcem, po alzackie podpłomyki “flammkuchen”. Jarmark potrwa do 7 stycznia 2025 r.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu – zapach świątecznych pierników
Bożonarodzeniowy świąteczny jarmark w Toruniu, trwający od 23 listopada do 22 grudnia, rozstawiony jest wokół ratusza na rynku staromiejskim. Jedną z ciekawszych atrakcji jest zimowa ścianka, na tle której można robić pamiątkowe zdjęcia. Podczas trwania jarmarku odbywają się liczne artystyczne wystąpienia – koncerty, pokazy taneczne oraz animacje dla dzieci. Na najmłodszych gości kiermaszu czekają też i karuzele. Można również wziąć udział w warsztatach wypieków aromatycznych toruńskich pierników. Na stoiskach kupieckich jest bogaty wybór wyrobów rękodzielniczych – od typowych ozdób świątecznych po oryginalną biżuterię, idealną na prezent. Są także spożywcze wyroby regionalne: miód, sery, wędliny. Cały targ można podziwiać z diabelskiego młyna. Jarmark potrwa do do 22 grudnia.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach – inspiracje na prezenty
Na katowickim rynku działa aż 100 stoisk świątecznych zachęcających do zatrzymania się regionalnymi przysmakami (np. kwaśnica), lokalnym rękodziełem, ozdobami świątecznymi i innymi produktami, które sprawdzą się jako prezenty pod choinkę – świecami czy kosmetykami. Przez cały czas trwania wydarzenia odbywają się występy artystyczne i animacje dla dzieci, np. sanie z reniferami. Diabelski młyn na katowickim targu ma aż 33 metry wysokości. Atrakcjami są także oświetlona karuzela w wiktoriańskim stylu i bezpłatne lodowisko. Natomiast na placu Obrońców Katowic zainstalowano imponujący Park Świateł. Jarmark potrwa do 5 stycznia.
Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu – atrakcje w dwóch lokalizacjach
Jedna z nich to teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, a druga – plac Wolności. Na stoiskach kupieckich są sprzedawane ozdoby świąteczne, rękodzieło i lokalne przysmaki, pyry z gzikiem czy rogale świętomarcińskie. Targi w Poznaniu to także rozrywka: koncerty spektakle i warsztaty dla dzieci, lodowisko, karuzela wenecka i dom św. Mikołaja. Jarmark w Poznaniu potrwa do 31 grudnia.
Magia świąt z POLREGIO – pociągiem na targi świąteczne
Na bożonarodzeniowe wydarzenia warto wybrać się z POLREGIO. Oferujemy bilety, które ułatwiają wspólne podróżowanie i obniżają koszt wielokrotnych przejazdów. Planując wyjazd weekendowy, można skorzystać z opłacalnego „Biletu turystycznego” (także w wersji „miniBilet turystyczny”). Oferta obowiązuje od godz. 18:00 w dniu roboczym, po którym następują dni wolne (weekendy, ale też np. 25 i 26 grudnia) aż do godz. 6:00 rano kolejnego dnia roboczego. Propozycją idealną dla kilkuosobowych grup jest oferta „Ty i raz, dwa, trzy”, w ramach której pierwsza osoba kupuje bilet w cenie podstawowej, a trzy pozostałe o 30 proc. taniej. Trzy dni podróżowania po całej Polsce bez ograniczeń zapewnia z kolei „REGIOkarnet”, honorowany także przez innych przewoźników regionalnych!
Bilety można łatwo kupić w mobilnej aplikacji mPOLREGIO, w automatach biletowych POLREGIO, w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl, u obsługi pociągu oraz w kasach biletowych. Szczegółowe informacje o wszystkich ofertach promocyjnych dostępne są pod adresem polregio.pl w zakładce “Oferty i promocje”.