Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

UWAGA! W związku z panującymi w Polsce upałami przypominamy o zaopatrzeniu się w napoje na czas podróży.
Więcej > Zamknij X

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Ogólnopolskie
Drużyna POLREGIO wyróżniona przez Urząd Transportu Kolejowego

  • Wyróżnienie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego (fot. UTK)

    Wyróżnienie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego (fot. UTK)

  • Zespół prowadził właściwe działania ratunkowe zachowując opanowanie i zimną krew

    Zespół prowadził właściwe działania ratunkowe zachowując opanowanie i zimną krew

 

Urząd Transportu Kolejowego wręczył wyróżnienie w III Konkursie Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym drużynie konduktorskiej POLREGIO, która 13 czerwca brała udział w kolizji.

Pomimo odniesionych obrażeń, zespół prowadził właściwe działania ratunkowe zachowując opanowanie.

Drużyna konduktorska, która 13 czerwca 2018 roku obsługiwała pociąg relacji Szczecin Główny –Zielona Góra i pomimo nagłej kolizji oraz odniesionych obrażeń okazała opanowanie i podjęła właściwe działania ratunkowe względem podróżnych, otrzymała wyróżnienie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego w III Konkursie Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. W skład drużyny wchodzili: Sławomir Granos – maszynista, Katarzyna Skrzypczak – kierownik pociągu oraz Adam Ostapowicz – konduktor.


– Bezpieczeństwo stanowi jeden z zasadniczych fundamentów, na których opiera się transport kolejowy. Wdrażanie projektów oraz inicjatyw, które mają na celu eliminowanie potencjalnych zagrożeń oraz czynników ryzyka w tym sektorze, przynosi z roku na rok wymierne korzyści – mówił Ignacy Góra, Prezes UTK przed wręczeniem nagród. – Prezentowane w ramach Konkursu Kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym pomysły i rozwiązania powinny stanowić wyraźny impuls do działania dla branży kolejowej, a w konsekwencji prowadzić do stałego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa - dodał.

– Wyróżnienie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego przyznane naszym pracownikom to kolejny dowód na to, że POLREGIO budują ludzie pełni profesjonalizmu opartego na doświadczeniu i wiedzy. Są to fundamenty naszej działalności jako największego przewoźnika w Polsce i czynniki kluczowe dla zapewnienia naszym pasażerom bezpieczeństwa i komfortu podróżowania – powiedział Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO.


Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w trakcie Gali 15-lecia Urzędu Transportu Kolejowego połączonej z finałem III Konkursu Kultury bezpieczeństwa. Konferencję zorganizował UTK wspólnie z Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej. Patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury. Kapituła konkursu wręczyła łącznie 2 nagrody i 10 wyróżnień. Do konkursu zgłoszono przeszło 30 prac, pomysłów i realizacji, które pomagają tworzyć bezpieczną kolej.


Zobacz wszystkie artykuły