Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podkarpackie
Dzień Dziecka może trwać cały czerwiec! POLREGIO świętowało z dziećmi!

  • Dzień Dziecka na Podkarpaciu

    Dzień Dziecka na Podkarpaciu

 

Rozpoczynający się Międzynarodowym Dniem Dziecka miesiąc czerwiec obfitował w imprezy poświęcone najmłodszym. Rozdawane były słodkości, wiatraczki, balony oraz inne drobnostki mające na celu umilić najmłodszym czas ich świętowania. 

Kolej zawsze stanowiła atrakcję dla najmłodszych, a dla pracowników kolei widok uśmiechniętych twarzy sprawia radość z wykonywanej pracy.

Podkarpacki Oddział Przewozów Regionalnych w samym czerwcu uczestniczył lub organizował 4 imprezy poświęcone głównie dzieciom. Już w pierwszym tygodniu czerwca braliśmy udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, podczas którego nasi pracownicy w Bibliotece Miejskiej nr 9 w Rzeszowie, opowiadali dzieciom z grup przedszkolnych o zawodach kolejarskich. Podczas spotkania prezentowane były akcesoria kolejarskie zarówno te nowe jak kasa fiskalna, jak i te zabytkowe jak trąbka sygnałowa. Przedszkolaki każdy rekwizyt oglądały z zaciekawieniem, zadawały pytania i brały czynny udział w dyskusji. Na zakończenie spotkania pracownik Podkarpackiego Oddziału Przewozów Regionalnych odczytał przedszkolakom bajkę „Pan Brumm jedzie pociągiem” autorstwa Daniela Nappa. Dzieci otrzymywały pamiątkowe upominki oraz zaproszenia do przejażdżki pociągiem POLREGIO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 czerwca na dworcu kolejowym w Jaśle odbył się Piknik kolejowy na Dzień Dziecka. Impreza zorganizowana pod hasłem „Bezpieczeństwo na kolei” obfitowała w wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przewozy Regionalne brały czynny udział w tym wydarzeniu udostępniając chętnym dwa pojazdy spalinowe na dworcu w Jaśle. Dzieci, młodzież i dorośli mogli wsiąść do pociągu, obejrzeć kabinę maszynisty, a także porozmawiać z kierownikiem i maszynistą.

8 czerwca Oddział Podkarpacki promował przejazdy pociągami POLREGIO podczas „10 Dnia Odkrywców” organizowanego na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Pod namiot POLREGIO zaglądała największa ilość dzieci i żadne nie odeszło z pustymi rękami. Dzieci dostawały „Książeczkę małego podróżnika”, makiety pociągów do składania, wiatraczki, balony, słodkości, długopisy. Wszystkie dzieci po wizycie na stoisku POLREGIO odchodziły z uśmiechem na twarzy. Cudowna pogoda sprawiła, że w trakcie całego dnia nasze stoisko odwiedziło kilkaset osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


W drugiej połowie miesiąca w ramach obchodów Dnia Dziecka nasz oddział odwiedziła grupa pond 60 dzieci z Przedszkola Publicznego nr 23 w Rzeszowie.
Dzieci miały okazje zapoznać się z pracą drużyn pociągowych, zwiedzić dworzec Rzeszów Główny, oraz co sprawiło im największą radość, odbyć podróż pociągiem POLREGIO w obrębie stacji. Każde dziecko otrzymało drobne upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Te niesamowite podróże dzieci z POLREGIO dają nam radość z wykonywanej pracy. Cieszymy się na kolejne spotkania.


Zobacz wszystkie artykuły