Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Wielkopolskie
Dzień Dziecka na stacji Poznań Główny

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  Poznań Gł.

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  Pracownicy ze swoimi pociechami

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  - radość w oczach

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  Najlepszy instruktor "animator" - Jarosław Kotwica żegna się z dziećmi

 

To ważne, żeby nasze społeczeństwo w jak najmłodszym wieku zaczynało korzystać ze środków zbiorowego transportu. Dlatego zapraszamy na kolejowe wycieczki, zorganizowane grupy dzieci przy każdej możliwej okazji.

Tegoroczny Dzień Dziecka na stacji Poznań Gł. świętowaliśmy z grupami ponad 150 dzieci z poznańskich placówek - Publicznego Przedszkola Parostatek oraz Przedszkola Galileo.

Wraz z PKP SA i menedżerami dworca Poznań Główny zostało zorganizowane zwiedzanie wszelkich jego zakamarków. Obserwacja pracy kas biletowych, ochrony dworca, monitoringu obiektu i siedzib służb mundurowych uświadomiła młodym pasażerom jak funkcjonuje obiekt użyteczności publicznej, w którym wszyscy powinni się czuć bezpiecznie i komfortowo.

Dla dzieci największą atrakcją jednak była wycieczka pociągiem POLREGIO, wdzięcznym Impulsem krótką trasą do Mosiny i z powrotem. Na pokładzie najnowocześniejszego pociągu Przewozów Regionalnych dzieci czują się jak w samolocie, a poprzez zabawę uczą się ważnych umiejętności. Dzieci wiedzą już, że kontrola biletów może być ciekawym spotkaniem i z pewnością będą namawiać swoich rodziców na kolejną jazdę pociągiem. W przyszłości sami być może wybiorą pracę zawodową na kolei.


Za wsparcie podczas wydarzenia dziękujemy niezawodnej Fundacji Pro - Spin, a najmłodszym życzymy wszystkiego najlepszego!

Dziękujemy także wszystkim grupom dzieci zwiedzającym zaplecza POLREGIO w Ostrowie Wielkopolskim i w Lesznie, gdzie odbywały się liczne spotkania edukacyjne kolejarzy z najmłodszymi z okazji ich święta. 


Zobacz wszystkie artykuły