Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podkarpackie
"Kolej na Ciebie - uratuj życie!"

  • "Kolejarze - Potrzebującym"

    "Kolejarze - Potrzebującym"

 

Dnia 23 lipca odbyła się Ogólnopolska akcja "Kolej na Ciebie - uratuj życie!" na wybranych 12 dworcach kolejowych w Polsce.

W 2019 roku po raz trzeci w okresie wakacyjnym Spółki z Grupy PKP wspólnie z Fundacją Grupy PKP, Narodowym Centrum Krwi i Kolejarską Służbą Krwi promują honorowe krwiodawstwo, prowadząc zbiórki na terenie dworców kolejowych.

To akcja promująca honorowe krwiodawstwo, a także zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia i promowanie dobrych wzorców postaw społecznych.

W skali kraju zebrano prawie 95 litrów krwi (212 osób oddało krew). Najlepszy wynik osiągnięto w Rzeszowie (ponad 14 litrów) dzięki zaangażowaniu Andrzeja Zająca -  Prezesa Międzyzakładowego Kolejowego Klubu HDK PCK przy Przewozy Regionalne Spółka z o.o. Oddział Podkarpacki z siedzibą w Rzeszowie.

Do tak dobrego wyniku przyczynili się również pracownicy Oddziału Podkarpackiego, którzy oddali krew tj.: Bąk Paweł, Dzierżak Dawid, Korcz Dariusz, Macek Adam, Mytnik Piotr, Sokół Adrian i Uchman Wacław.

Widok na Dworzec Główny w Rzeszowie oraz autobus do poboru krwi w ramach akcji "Kolejarze - Potrzebującym" ("Kolej na Ciebie - uratuj życie!")

Pracownicy kolei, ochotnicy stojący w kolejce do pobrania krwi, do autobusu przeznaczonego do tych działań w ramach akcji "Kolej na Ciebie - uratuj życie!"

Pracownicy kolei, ochotnicy stojący w kolejce do pobrania krwi, do autobusu przeznaczonego do tych działań w ramach akcji "Kolej na Ciebie - uratuj życie!"

 

Do pobrania
Plakat Akcji "Kolejarze - Potrzebującym"

Data dodania pliku: 09.08.2019

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły