Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Kujawsko - Pomorskie
Nowa jakość POLREGIO w województwie kujawsko-pomorskim

  • Nowoczesne składy POLREGIO w województwie kujawsko-pomorskim

    Nowoczesne składy POLREGIO w województwie kujawsko-pomorskim

uuCztery nowoczesne pociągi Polregio dla Kujawsko-Pomorskiego

 W najbliższy piątek mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego otrzymają cztery nowoczesne pociągi typu Elf2. Wyprodukowane przez PESA Bydgoszcz składy posiadają m.in. strefę dla dzieci, dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz klimatyzację.

Nowoczesny design Polregio

Elfy2 to przede wszystkim nowoczesny design. Pociągi wyposażone są w 100 komfortowych miejsc siedzących oraz miejsca do przewożenia rowerów. Nowy tabor jest także przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych. Pojazdy posiadają zamknięty układ WC, dzięki czemu mogą wjeżdżać na wszystkie dworce w Polsce.

 

unikatowe rozwiązania kolejowe Polregio

Specjalna strefa dla matek z dziećmi to unikatowe rozwiązanie w segmencie przewozów regionalnych.

 

Nowe Elfy2 w barwach POLREGIO to także najnowsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Specjalnie zaprojektowana kabina, zabezpieczenia przed zderzeniami z tak zwanymi niskimi przeszkodami oraz system chroniący pieszych, a także system on-line PESA monitorujący stan pojazdu to tylko niektóre z zastosowanych w pojeździe rozwiązań.

 

Bezpieczne i nowoczesne pociągi Polregio

Pociągi będą obsługiwały trasy: Toruń-Inowrocław, Toruń – Bydgoszcz, Bydgoszcz – Smętowo i Bydgoszcz – Inowrocław, a także jedno połączenie międzywojewódzkie: Bydgoszcz - Piła – Toruń.

 Bilety okresowe Polregio

Nowy tabor to nie jedyne zmiany, jakie zachodzą w Spółce. Przewoźnik położył duży nacisk
na rozwój sieci sprzedaży. W październiku ubiegłego roku Spółka nawiązała współpracę
z KOLPORTEREM. Dzięki temu sieć sprzedaży poszerzyła się o blisko 800 saloników prasowych zlokalizowanych w całym kraju.

Od grudnia 2017 r. w wybranych (ok. 200) punktach nabyć można bilety jednorazowe a także bilety okresowe: tygodniowe, miesięczne oraz kwartalne. Dzięki umowie na dostawę nowoczesnych terminali mobilnych już niedługo pasażerowie, za bilet kupowany u obsługi pociągu, będą mogli zapłacić kartą.

Spółka rozwija także współpracę z innymi przewoźnikami, w tym wspólne bilety z komunikacją miejską w największych miastach w Polsce oraz PKS-ami - dzięki czemu podróżujący nie muszą już kupować dwóch oddzielnych biletów u dwóch różnych przewoźników.

 

Coraz więcej podróżujących z Polregio

Pozytywne efekty zmian podjętych w POLREGIO widać gołym okiem. Ubiegły rok był kolejnym okresem, kiedy liczba podróżnych POLREGIO wzrosła. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego w 2017 r. z usług przewoźnika skorzystało o 384 tys. pasażerów więcej, niż w roku poprzednim. Przewoźnik utrzymał pozycję lidera i obecnie posiada najwięcej, bo 26,3% udziału
w rynku pod względem liczby przewożonych pasażerów.

 

 

Zobacz wszystkie artykuły