Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Ogólnopolskie
Nowy pociąg POLREGIO już w Olsztynie!

  •  Nowy pociąg POLREGIO już w Olsztynie!

    Nowy pociąg POLREGIO już w Olsztynie!

W czwartek na Dworcu Głównym w Olsztynie odbyła się uroczysta prezentacja nowego pociągu spalinowego PESA Link. To kolejny z pięciu zaprojektowanych i wyprodukowanych w Polsce nowoczesnych pojazdów, które właśnie zaczynają jeździć w barwach POLREGIO – największego polskiego przewoźnika kolejowego.

Zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce pociągi Link to pierwsze z nowoczesnych pojazdów, które już zasilają flotę POLREGIO. To dopiero początek prawdziwej zmiany oblicza Spółki. Jeszcze w tym roku na polskie tory wyjadą kolejne z ponad 50 nowoczesnych składów. Wśród nich znajdą się zarówno zupełnie nowe, jak i kompleksowo zmodernizowane pojazdy. – Zmiany, jakie zachodzą teraz w firmie, to efekt pomyślnie prowadzonej przy współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu restrukturyzacji. W zeszłym roku, po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii, Spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności, a zysk netto wyniósł 51,2 mln – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes POLREGIO i zapowiada, że firma planuje zakończyć ten rok z wynikiem na poziomie ok. 43-44 mln zł zysku. – Dzięki dobrej kondycji finansowej możemy myśleć o przyszłości Spółki, w tym o nowoczesnym taborze. Zamierzamy pozyskać kilkaset nowych składów – ok. 230-240 elektrycznych oraz ok. 30 z napędem hybrydowym – zapowiedział Prezes.

Zakupy nowego taboru to nie jedyne zmiany, jakie już teraz mogą dostrzec pasażerowie przewoźnika. – Rozwijamy ofertę, wspólnie z samorządami tworzymy nowe połączenia oraz integrujemy transport z przewoźnikami autobusowymi i miejskimi. Dzięki takim zmianom Polacy znów chcą jeździć koleją – mówił Prezes. W 2016 r. POLREGIO przewiozło o prawie 3,5% więcej podróżnych niż w roku 2015 r. Trend wzrostowy utrzymuje się także w tym roku. Jak wynika ze wstępnych danych, w pierwszym kwartale 2017 r. z usług przewoźnika skorzystało o 2,3% więcej podróżnych niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Zaprezentowany dziś spalinowy zespół trakcyjny Link to nowoczesny i ekonomiczny pojazd wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz. Polski pociąg został doceniony w innych regionach kraju oraz w Niemczech i w Czechach. Teraz będzie służył także pasażerom POLREGIO z Warmii i Mazur. Zalety nowego pociągu mogli już poznać goście, którzy po prezentacji udali się na krótką wycieczkę do Pasymia. – Dodatkową zaletą tych pociągów jest to, że posiadają specjalne strefy przeznczone dla najmłodszych pasażerów. To nowość w segmencie przewozów regionalnych – dodaje Krzysztof Zgorzelski, Prezes POLREGIO.

W województwie warmińsko-mazurskim POLREGIO jest liderem na rynku przewozów kolejowych. Codziennie przewoźnik zapewnia średnio około 100 połączeń. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, opierającej się na wieloletniej umowie na świadczenie usług przewozowych, POLREGIO oferuje swoim podróżnym siatkę połączeń umożliwiającą dogodny dojazd do pracy, szkoły, na uczelnię czy do lekarza. Z POLREGIO chętnie korzystają także turyści i wczasowicze wybierający się na Mazury. W ofercie przewoźnika są zarówno połączenia lokalne, jak i kursy do sąsiednich województw, m.in. do Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia oraz Białegostoku. Pociągi POLREGIO obsługują także trasę do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.