Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

UWAGA! Prosimy o sprawdzenie rozkładu jazdy pociągów przed podróżą, w związku z przekazaniem 17 maja przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. korekty rozkładu jazdy na okres 9 czerwca - 31 sierpnia 2019 r.
Sprawdź > Zamknij X

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podlaskie
Nowy rozkład jazdy pociągów POLREGIO od 9 grudnia 2018 r. w województwie podlaskim

  • Zmiana rozkładu jazdy

    Zmiana rozkładu jazdy

Wdrożenie rozkładu jazdy pociągów 2018/2019 nie przyniesie istotnych zmian dla pasażerów POLREGIO na Podlasiu.

Więcej zmian korzystnych dla podróżnych wejdzie od 1 stycznia 2019 r., po zapadnięciu aneksu do umowy z samorządem województwa na wykonywanie przewozów kolejowych w regionie.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO od 9 grudnia 2018 r. będą dotyczyły tylko zmian w godzinach kursowania pociągów. Natomiast więcej zmian przyniesie rok 2019 i aneks do umowy na wykonywanie przewozów regionalnych przewoźnika POLREGIO z Województwem Podlaskim. Dzięki decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego o zwiększeniu dofinansowania do regionalnych przewozów kolejowych, było możliwe zaplanowanie lepszej oferty przewozowej. Wielkość planowanej na rok 2019 pracy eksploatacyjnej (ilość przejechanych przez pociągi kilometrów) jest niemal o 170 tys. km większa niż w roku bieżącym.  

 - Nasza decyzja przede wszystkim wynika z dbałości o mieszkańców regionu ale także o turystów. Od kilku lat staramy się, by transport kolejowy był atrakcyjny i zyskiwał coraz większą popularność  – mówi Jerzy Leszczyński, marszałek województwa. – Dotyczy to zarówno połączeń codziennych, niezwykle potrzebnych osobom dojeżdżającym do pracy czy szkoły, jak też połączeń sezonowych - jak pociąg do Walił, czy też weekendowych - do Kowna. Te dwa ostatnie połączenia chcielibyśmy kontynuować w roku 2019.

W umowie Zarządu Województwa i Zarządu Przewozów Regionalnych na rok 2019 znalazło się 70 pociągów krajowych, czyli o dwa więcej niż kursuje obecnie.

- W przyszłym roku, o jedną parę zwiększy się liczba kursujących pociągów na linii Białystok – Czeremcha. Relacje dwóch par pociągów zostały wydłużone, tj. pociąg obecnie kursujący z Białegostoku do Grajewa będzie kursował do Ełku, a pociąg z Białegostoku do Łap, od nowego roku dojedzie do Szepietowa. Ponadto, wiele pociągów na trasach z Białegostoku do Kuźnicy Białostockiej, Suwałk, Czeremchy oraz z Hajnówki do Siedlec, będzie miało rozszerzone terminy kursowania, np. pociąg który w tym roku kursował w dni robocze, od nowego roku będzie kursował codziennie – powiedziała Janina Wilczewska, dyrektor Podlaskiego Oddziału POLREGIO.

Zgodnie z wnioskami podróżnych, pociągi kursujące w komunikacji międzynarodowej na trasie Białystok – Kowno, od nowego rozkładu jazdy zyskają dodatkowe postoje na stacji Sidra oraz przystanku osobowym Augustów Port. Pociągi zostały skomunikowane na stacji Białystok z połączeniami dalekobieżnymi PKP Intercity z/w kierunku Warszawy, Łodzi, Krakowa, Opola, Wrocławia, Jeleniej Góry, czy też Szklarskiej Poręby.

Poza wskazanym wydłużeniem dotychczasowego pociągu relacji Białystok – Grajewo do Ełku, nastąpi istotna modyfikacja godzin kursowania innego połączenia na tej trasie. Pociąg odjeżdżający obecnie z Białegostoku o godzinie 12:29, w nowym rozkładzie wyruszy o godzinie 5:12. Z kolei pociąg relacji Ełk – Białystok przyjeżdżający do stacji końcowej na godzinę 13:27, od 9 grudnia br. dotrze do Białegostoku już na godzinę 9:15. Tym samym reaktywowane zostaje przedpołudniowe połączenie Ełku z Białymstokiem cieszące się niegdyś dużą popularnością wśród mieszkańców tej części regionu.

Niestety, planowane na 8 grudnia 2018 r. zakończenie prac modernizacyjnych na odcinku Hajnówka – Czeremcha nie jest możliwe. Firmie wykonującej modernizację linii kolejowej nie uda się zakończyć prac w tym terminie. W związku z tym, podróżni będą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej do 17 grudnia, a ruch pociągów zostanie wznowiony od 18 grudnia 2018 r. Przypominamy, że autobusy komunikacji zastępczej nie obsługują wszystkich przystanków kolejowych położonych na odcinku Hajnówka - Czeremcha. Np. przystanek Witowo został przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus zatrzymuje się na tymczasowym przystanku. Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Prosimy o zapoznanie się z nowym rozkładem, który jest prezentowany na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl. Ponadto, informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych czy pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę).

Do pobrania
Rozkład jazdy pociągów POLREGIO na odcinku Białystok - Czeremcha

Data dodania pliku: 03.12.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów POLREGIO na odcinku Białystok - Ełk

Data dodania pliku: 03.12.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów POLREGIO na odcinku Białystok - Kuźnica Białostocka

Data dodania pliku: 03.12.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów POLREGIO na odcinku Białystok - Sokółka

Data dodania pliku: 03.12.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów POLREGIO na odcinku Białystok - Suwałki

Data dodania pliku: 03.12.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów POLREGIO na odcinku Białystok - Szepietowo

Data dodania pliku: 03.12.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów POLREGIO na odcinku Hajnówka - Siedlce od 9 do 17 grudnia 2018

Data dodania pliku: 03.12.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów POLREGIO na odcinku Hajnówka - Siedlce od 18 grudnia 2018

Data dodania pliku: 03.12.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły