Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Lubuskie
Odkryj piękno Parku Mużakowskiego

  • Park Mużakowski

    Park Mużakowski

Zapraszamy do Parku Mużakowskiego! 18 września (sobota) odbędziemy ostatnią wycieczkę tegorocznego cyklu “Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”

Bujna roślinność, klimatyczne alejki i otwarta przestrzeń to niezaprzeczalne atuty Parku Mużakowskiego. Na naszej wycieczce odkryjemy przyrodniczo-historyczne tajemnice parku, a pomogą nam w tym wykwalifikowani przewodnicy. Zawitamy również pod majestatyczny, renesansowy zamek w Bad Muskau, by poznać jego historię.

Park Krajobrazowy Łuk Mużakowa, lubuska perła, 2 lipca 2004 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest jednym z najwspanialszych dzieł sztuki ogrodowej XIX-wiecznej Europy. Zajmuje aż 728 ha powierzchni po obu stronach Nysy Łużyckiej, czyli znajduje się na terenie Polski i Niemiec. To doskonałe miejsce do spacerowania i odpoczynku na łonie natury, miejsce szczególne, przepełnione pięknem i intrygującą historią. Polski fragment to część krajobrazowa, natomiast po zachodniej stronie rzeki Nysy, odnajdziemy fragment rezydencjonalny ze wspaniałymi ogrodami. Ta precyzyjnie przemyślana kompozycja jest efektem nietuzinkowego marzenia. Pomysłodawcą i autorem koncepcji był arystokrata, właściciel lokalnych dóbr - książę Hermann von Pückler-Muskau, jego wizja to jedno z najrozleglejszych historycznych założeń parkowych w Europie. Pückler zebrał grupę ekspertów - ogrodnika, architekta, a nawet malarza. Sadził i trzebił, wytyczał ścieżki, budował mosty, wznosił nastrojowe altany i pawilony, a nawet nakazał stworzyć sztuczną odnogę Nysy, pełną wodospadów i kładek. Wszystko po to, by urzeczywistnić wizję powstającą podczas podróży księcia po Europie.

Każdy znajdzie coś dla siebie!


Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji w Zielonej Górze, Żarach oraz u kierownika pociągu (w dniu wyjazdu). 

Liczba biletów jest ograniczona.


Cennik biletów:

Zielona Góra - Park Mużakowski - Zielona Góra: 50 zł,
Żary - Park Mużakowski - Żary: 40 zł,
Nowogród Osiedle - Park Mużakowski - Nowogród Osiedle: 40 zł.

Poniżej w sekcji Do pobrania znajdziecie Państwo szczegółowy rozkład jazdy pociągu oraz plan wycieczki. 


Do pobrania
Plan wycieczki

Data dodania pliku: 13.09.2021

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy

Data dodania pliku: 13.09.2021

Ikonka i dla artykułów informacyjnych