Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Łódzkie
Pierwszy pociąg na nowym dworcu Łódź Fabryczna

  • Nowym dworzec Łódź Fabryczna imponuje, z uwagi na umiejętne połączenie tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami

    Nowym dworzec Łódź Fabryczna imponuje, z uwagi na umiejętne połączenie tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami

  • Kostiumy z dawnych lat nadały temu wydarzeniu wyjątkowego klimatu. Jesteśmy przecież w Łodzi- mieście wielkim przemysłowców!

    Kostiumy z dawnych lat nadały temu wydarzeniu wyjątkowego klimatu. Jesteśmy przecież w Łodzi- mieście wielkim przemysłowców!

  • Pierwszy pociąg na nowym dworcu Łódź Fabryczna

    Pierwszy pociąg na nowym dworcu Łódź Fabryczna

W niedzielę 11 grudnia o godzinie 5:30 pociąg REGIO Przewozów Regionalnych wjechał jako pierwszy na nowy dworzec Łódź Fabryczna.

Już przed godziną 5 rano na stacji Łódź Widzew na przyjazd pierwszego pociągu do Łodzi Fabrycznej oczekiwało kilkaset osób, a im bliżej do godziny odjazdu chętnych na przejazd pociągiem było coraz więcej. Na dworcu panowała radosna atmosfera ze śpiewami, recytowaniem wierszy i wesołymi okrzykami.  Chętnych na podróż do nowej Łodzi Fabrycznej było tak wielu, że pomimo zwiększonego zestawienia składu nie wszyscy zmieścili się do pociągu. Konieczne było uruchomienie dodatkowego pociągu, który zabrał pozostałych pasażerów.  

W tym czasie na peronie dworca Łódź Fabryczna zebrało się kilkaset łodzian, by powitać pierwszy pociąg i świętować zakończenie pięcioletniej inwestycji. Gdy tylko światła pociągu pojawiły się w tunelu rozległy się gromkie brawa i okrzyki.  Dla nas, Przewozów Regionalnych ma to znaczenie symboliczne, bowiem 15 października 2011 r. to właśnie my uruchomiliśmy ostatni planowy pociąg z Dworca Fabrycznego przed jego zamknięciem na czas przebudowy.

Z nowo wybudowanej podziemnej stacji odjeżdża większość pociągów Przewozów Regionalnych do: Warszawy, Częstochowy, Radomska, Skierniewic i Tomaszowa Mazowieckiego - łącznie jest to 58 połączeń. Do dyspozycji pasażerów posiadamy kasy biletowe usytuowane zarówno w zachodniej jak i wschodniej części dworca.  

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług i życzymy samych dobrych podróży z Przewozami Regionalnymi.Zobacz wszystkie artykuły