Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podkarpackie
Piknik kolejowy w Baszni z okazji 135 lecia linii kolejowej Jarosław - Sokal

  • Piknik kolejowy w Baszni

    Piknik kolejowy w Baszni

    Piknik kolejowy w Baszni z okazji 135 lecia linii 101

 

1 sierpnia w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów na stacji w Baszni odbył się Piknik Kolejowy. Na uczestników czekało wiele atrakcji m. in. przejażdżka drezyną i kurs szynobusem Basznia – Horyniec-Zdrój – Basznia, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Drugi kurs szynobusu wykupił Wydział Kultury Urzędu Marszałkowskiego i odbył się w niedzielę na zakończenie Festiwalu na trasie Rzeszów – Horyniec – Rzeszów. Oddział Podkarpacki jako partner imprezy miał wystawione swoje stoisko z gadżetami dla dzieci. Najmłodsi mogli też spotkać się ze Strażakami i Służbą Ochrony Kolei oraz pomóc tworzyć pociąg z Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA.

Równolegle do pikniku w Kresowej Osadzie odbywała się konferencja „135 lat linii kolejowej Jarosław – Sokal”. W konferencji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i kolei – między innymi Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Przewozów Regionalnych i Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie. Prelegenci przedstawili m. in. historię kolei na Galicji oraz zagadnienia związane z architekturą infrastruktury kolejowej oraz planowanymi inwestycjami.

 
Podróżni wsiadający do pociągu jadącego na Piknik w Baszni

Atrakcje przygotowane przez Przewozy Regionalne (POLREGIO) dla najmłodszych podróżujących na Piknik kolejowy w Baszni razem z bliskimi

Podróż drezyną po torach w miejscowości Basznia

Piknik kolejowy w Baszni - spotkanieZobacz wszystkie artykuły