Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Lubuskie
Poczuj szum wiatru nad jeziorem w Pszczewie

  • POLREGIO w Pszczewie

    POLREGIO w Pszczewie

Lato chyli się ku końcowi, ale dzięki naszej ofercie nie zabraknie radości, uśmiechów, a przede wszystkim wycieczek w najbardziej malownicze miejsca w regionie. Wszystko za sprawą nowej edycji „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”, która rusza już w najbliższą niedzielę, 13 września.

Koniec wakacji wcale nie oznacza końca podróży! Jeśli drzemie w Was żyłka odkrywcy, albo po prostu tęsknicie za wakacyjnymi wojażami, zapraszamy Was na wspaniałą podróż do Pszczewa, gdzie odkryjemy część bogatej historii naszego województwa.

A jakie atrakcje czekać na nas będą na miejscu? Przede wszystkim będziemy podziwiać piękną, lubuską przyrodę. Pszczew to bowiem pełna uroku wieś położona nad jeziorem Pszczewskim, jeziorem Duży Szarcz i wymarłym już jeziorem Mielno. Musicie wiedzieć, że lasy, które zajmują ponad połowę powierzchni gminy Pszczew, skrywają też wiele urokliwych, śródleśnych jeziorek. Czyste wody oraz różnorodność fauny i flory objęte są ochroną od 1986 r., kiedy to po wieloletnich staraniach przyrodników powstał tu Pszczewski Park Krajobrazowy. Będąc w Pszczewie, będziemy mieli okazję podziwiać bujną, okoliczną przyrodę ze wzgórza widokowego. Ponadto swoje kroki skierujemy do Folwarku „Pszczew” oraz Muzeum Regionalnego mieszczącego się w Domu Szewca. Ten charakterystyczny obiekt z połowy XVIII w. zbudowany z drewna i kryty gontem, kryje w swoim sercu czarną kuchnię i autentyczny warsztat szewski z początku XX w.! Oczywiście będziemy też spacerować uliczkami pszczewskiego rynku, a także wstąpimy w progi późnorenesansowego kościoła św. Marii Magdaleny.

Nasza wycieczka do Pszczewa wyrusza 13 września o godz. 9:30 ze stacji w Gorzowie Wlkp. (dla podróżnych przewidziany jest słodki poczęstunek powitalny). Po drodze pociąg zatrzyma się w Skwierzynie (przyjazd o 9:54), Wierzbnie (przyjazd o 10:36) i – o godz. 10:47 – zatrzymamy się w Pszczewie. Natomiast całość eskapady zakończy się o godz. 16:15. O tej porze z malowniczego Pszczewa wyruszymy w drogę powrotną do Gorzowa (planowany przyjazd pociągu: 17:33).

Zapraszamy na wycieczkę! Wspólnie z POLREGIO odkryjcie niezwykłe i barwne miejsca Ziemi Lubuskiej.

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji Gorzów Wielkopolski oraz po wcześniejszej rezerwacji u kierownika pociągu.
Rezerwacja odbywa się drogą e-mailową pod adresem rezerwacja.zielonagora@polregio.pl.
W treści maila prosimy o następujące informacje:

- imię i nazwisko,

- stacja rozpoczęcia przejazdu,

- telefon kontaktowy,

- liczba rezerwowanych biletów.

Cennik biletów:

Gorzów - Pszczew - Gorzów: 40 zł,
Skwierzyna - Pszczew - Skwierzyna: 30 zł.

Poniżej w sekcji Do pobrania znajdziecie Państwo szczegółowy rozkład jazdy pociągu, plan wycieczki oraz warunki taryfowe.


Do pobrania
Plan wycieczki

Data dodania pliku: 07.09.2020

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów

Data dodania pliku: 07.09.2020

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Warunki taryfowe

Data dodania pliku: 07.09.2020

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły