Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

UWAGA! Szanowni Podróżni, ograniczenia w kursowaniu pociągów POLREGIO - zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji dotyczących regionów. Wszystkie informacje dla poszczególnych województw będą na bieżąco podawane i aktualizowane
POCIĄGI - AKTUALIZACJA > Zamknij X

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Ogólnopolskie
POLREGIO na 100-lecie Niepodległej – rusza kampania REGIObohater

  • Konferencja REGIObohater

    Konferencja REGIObohater

  • Logo akcji REGIObohater

    Logo akcji REGIObohater

„Polska jest silna siłą regionów” to hasło przyświecające rozpoczętej dziś kampanii edukacyjnej POLREGIO. Włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, Przewozy Regionalne – właściciel marki POLREGIO, przygotowały m.in. ogólnopolski plebiscyt. 

Do 11 października na dedykowanej stronie internetowej regiobohater.pl można zapoznać się z dokonaniami 100 bohaterów regionalnych oraz oddać głos na jedną spośród osób z każdego województwa, która według głosującego najbardziej zasłużyła na miano REGIObohatera.

Kampania REGIObohater objęta jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Partnerem akcji jest Agencja Rozwoju Przemysłu – największy udziałowiec Przewozów Regionalnych i Program „Niepodległa”, a partnerem medialnym Grupa Wydawnicza Polska Press.

– Popularyzując wiedzę o regionalnych bohaterach chcemy przypomnieć, że odzyskanie niepodległości po 123 latach zniewolenia zawdzięczamy nie tylko powszechnie znanym z kart historii postaciom, takim jak Józef Piłsudski, czy Ignacy Jan Paderewski. Nie mniej ważni są bohaterowie, którzy swoje życie poświęcili walce lub budowaniu świadomości narodowej w regionach, pośród lokalnych społeczności – mówi Krzysztof Zgorzelski, Prezes Przewozów Regionalnych. – Organizując tę akcję chcemy także podkreślić silne przywiązanie marki POLREGIO do Polski, jej historii oraz patriotyzmu – dodaje.

Rozpoczęta dziś kampania REGIObohater potrwa do 11 października. 
Wyboru 100 wyjątkowych postaci spośród których można dokonywać wyboru i głosować, dokonała Rada Programowa.


W skład Rady Programowej weszli:


- Artur Soboń – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju
  (przewodniczący Rady Programowej),
- Dariusz Gwizdała – Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego,
- Michał Góras – Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- Andrzej Kensbok – Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

 

Stulecie odzyskania niepodległości to rocznica, która wymaga należytej oprawy. Jako większościowy udziałowiec Przewozów Regionalnych, aktywnie włączmy się w jej obchody. Sposób uczczenia tej daty, zaproponowany przez Spółkę jest unikatowy. Warto przypominać nie tylko o wielkich postaciach, ale także o tych, które do tej pory znane były lokalnie, a ich wkład w rozwój niepodległej Polski był równie ważny – powiedział Andrzej Kensbok, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

W toku głosowania, które potrwa w dniach 11.09.-11.10.2018 r., dla każdego województwa zostanie wybrana postać jednego bohatera, którego imieniem nazwany zostanie pociąg POLREGIO. Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi do 15 października.


W każdym z regionów wybrany pociąg zyska oprawę wizualną z oznaczeniem REGIObohatera.

Wraz z oddaniem głosu uczestnik konkursu będzie miał możliwość uzasadnienia swojego wyboru. Spośród nadesłanych zgłoszeń Rada Programowa wyłoni - i do 25 października ogłosi - łącznie 116 laureatów, w tym odpowiednio 16 laureatów nagrody głównej (po jednym na dany region) i 100 wyróżnionych.

Laureaci nagrody głównej otrzymają czytnik e-book Kindle, specjalne zaproszenie do uczestnictwa z osobą towarzyszącą w konferencji prasowej inaugurującej akcję REGIObohater wraz z zaproszeniem na uroczysty lunch w Pałacu Belwederskim. Pozostałych stu wyróżnionych otrzyma zestaw atrakcyjnych gadżetów.

 

Akcję REGIObohater wspiera kampania medialna, w ramach której powstał m.in. spot zachęcający do głosowania na REGIObohatera. Spot emitowany będzie na kanałach TVP Historia, TVP Seriale oraz w regionalnych kanałach TVP3. Kampania obejmie także radiostacje i prasę lokalną, kampanię on-line w tym platformy społecznościowe.


Do pobrania
Lista 100 regiobohaterow w podziale na województwa

Data dodania pliku: 11.09.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły