Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Lubuskie
Usłysz szum historii na pograniczu w Gubinie

  • Guben

    Guben

3 października zapraszamy na kolejną  wspaniałą wycieczkę z naszego cyklu „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO”. Tym razem zwiedzimy pogranicze, czyli miasto Gubin i jego wschodnią część - niemieckie Guben.

Nasza jesienna eskapada rozpocznie się o godz. 9:10 w Zielonej Górze, skąd wyruszymy przez Czerwieńsk (przyjazd o godz. 9:20) i Krosno Odrzańskie (przyjazd o godz. 9:38) do celu naszej podróży, czyli malowniczego Gubina (planowany przyjazd pociągu – godz. 10:10) i jego wschodniej części – miasta Guben (przyjazd o godz. 10:15). 

To właśnie tutaj rozpoczniemy naszą przygodę.

Wraz z przewodnikiem, który zaopiekuje się nami po przyjeździe na miejsce, wyruszymy odkrywać Gubin i Guben, jakich nie znamy.

Pierwszym obiektem, który poznamy, będzie dworzec kolejowy w brandenburskim Guben.  Następnie, spacerując urokliwymi uliczkami niemieckiego miasteczka, dotrzemy na most graniczny na Nysie Łużyckiej, a stamtąd skierujemy swe kroki na gubińską Wyspę Teatralną znajdującą się przy ujściu Lubszy do Nysy. Na naszej liście miejsc do zobaczenia są też m.in. ratusz miejski, Baszta Dziewicy, Baszta Bramy Ostrowskiej, Izba Muzealna Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej, a także dostojne ruiny kościoła farnego, które są znanym zabytkiem miasta Gubin.

Po kilku godzinach intensywnego zwiedzania nadejdzie czas na odpoczynek. Od godz. 14.00 przewidziany jest czas wolny.

Wtedy to będzie można samemu eksplorować urokliwe zakątki miasta (a tych w Gubinie naprawdę nie brakuje!), wybrać się na obiad (przewodnik poleci Wam miejsca z pysznym jedzeniem), na zakupy (przy dworcu w Guben jest centrum handlowe; prosimy pamiętać o walucie euro) lub wybrać się do słynnego Plastinarium - ośrodka preparacji głównie ludzkich zwłok, z zastosowaniem techniki zwanej plastynacją, którego twórcą jest lekarz i wynalazca Gunther von Hagens. Bilety w cenie 12,00 euro od osoby (10,00 euro ulgowy) można nabyć przed zwiedzaniem w kasie biletowej.

Nasza wycieczka zakończy się o godz. 16:19, gdyż o tej porze zaplanowany jest wyjazd z Guben. Do Zielonej Góry wrócimy o godz. 17:29.

Już dziś szykujcie plecaki oraz wygodne buty i poczujcie przygodę odkrywając lubuskie pociągami POLREGIO!

 

Zapraszamy na wycieczkę! Wspólnie z POLREGIO odkryjcie niezwykłe i barwne miejsca Ziemi Lubuskiej.

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji w Zielonej Górze oraz po wcześniejszej rezerwacji u kierownika pociągu.
Rezerwacja odbywa się drogą e-mailową pod adresem rezerwacja.zielonagora@polregio.pl.

W treści maila prosimy o następujące informacje:

- imię i nazwisko,

- stacja rozpoczęcia przejazdu,

- telefon kontaktowy,

- liczba rezerwowanych biletów.

Rezerwacje można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

Liczba biletów jest ograniczona.

 

Cennik biletów:

Zielona Góra - Guben - Zielona Góra: 55 zł,
Zielona Góra - Guben - Zielona Góra (oferta z kartą ZGrani 50+): 50 zł.

Poniżej w sekcji Do pobrania znajdziecie Państwo szczegółowy rozkład jazdy pociągu, plan wycieczki oraz warunki taryfowe.

 

 

 

 

 

 

 

Do pobrania
Plan wycieczki

Data dodania pliku: 28.09.2020

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy

Data dodania pliku: 28.09.2020

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Warunki taryfowe

Data dodania pliku: 28.09.2020

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły