Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Zdjęcie - artykuł Ogólnopolskie
XV Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku za nami!

 • XV Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku za nami!

  XV Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku za nami!

XV Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO w Gdańsku za nami! To był bardzo intensywny czas dla POLREGIO:

 • 4 dni targów
 • dziesiątki spotkań
 • setki kaw wypitych w naszym #CafeRegio
 • tysiące osób odwiedzających nasze stoisko
 • prezentacja 3 urządzeń samoobsługowych, w tym dwóch premierowych: nowy videomat zewnętrzny oraz biletomat mobilny
 • 3 debaty z udziałem zarządu: prezesa Adama Pawlika i wiceprezesa Marcela Klinowskiego
 • 1 raport przygotowany specjalnie na Trako
 • 1 porozumienie podpisane podczas targów z CPK
 • 1 umowa na przeglądy P4 w województwie lubuskim

Zaprezentowaliśmy nowe rozwiązania sprzedaży biletów zaprojektowane z myślą o naszych Pasażerach:

- innowacyjny videomat zewnętrzny

- mobilny biletomat, który trafi do pociągów POLREGIO jeszcze w tym roku!

Na naszym stoisku prezentowaliśmy również videomat wewnętrzny, który od zeszłego roku jest już obecny na kilkunastu dworcach w całej Polsce. Obecnie mamy 10 nowoczesnych videomatów, a trwa proces montażu 18 kolejnych. Zaś w kolejnym roku POLREGIO planuje uzupełnić sieć w tym kanale sprzedaży o blisko sto kolejnych urządzeń.

Videomaty Polregio łączą możliwości biletomatu z funkcjonalnością tradycyjnej kasy biletowej. To innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które pozwala na uzupełnienie sieci kas biletowych o urządzenia samoobsługowe, ale wyposażone w usługę pozwalającą na kontakt w postaci transmisji wideo z konsultantem, tzw. e-kasjerem. Dzięki nowoczesnej technologii pasażer w trakcie kupowania biletu korzysta z pomocy e-kasjera, czyli osoby zlokalizowanej w call center, która pomaga zakupić najtańszy bilet kolejowy. Pierwszy videomat zewnętrzny stanie w Żukowie (woj. pomorskie). Nowe urządzenia są w tej chwili montowane na dworcach w województwie pomorskim, opolskim, wielkopolskim oraz lubelskim. Docelowo do końca przyszłego roku również w innych regionach.

Na tym nie koniec, bo do końca tego roku blisko 30 szt. biletomatów mobilnych trafi do pociągów Polregio jeżdżących na terenie województwa wielkopolskiego. Będziemy sukcesywnie zwiększać liczbę tego typu urządzeń.

- Na targach TRAKO pokazaliśmy jak wygląda nowoczesna obsługa Pasażera, jeśli chodzi o sprzedaż biletów. Nasze innowacyjne videomaty wprowadziliśmy już rok temu jako pierwsi w branży w Polsce, a teraz rozpoczynamy prawdziwą ofensywę, jeśli chodzi o liczbę własnych urządzeń samoobsługowych. Dostępne prognozy pokazują, że do 2030 roku łączny udział automatów biletowych według liczby sprzedanych biletów będzie wyższy niż w przypadku stacjonarnych kas biletowych, co będzie wynikało z dalszego procesu cyfryzacji i digitalizacji oraz zmiany pokoleniowej. Videomaty na kolei są rewolucyjnym rozwiązaniem – na skalę krajową i światową. Eliminują istotną lukę w procesie automatyzacji sprzedaży, pozwalając na zachowanie kontaktu z drugim człowiekiem w procesie zakupu biletu – powiedział Adam Pawlik, Prezes Zarządu POLREGIO S.A.

Rozwijając naszą ofertę przewozową, szukamy także nowych źródeł finansowania taboru. Z myślą o rozwoju spółki oraz o komforcie naszych pasażerów, podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Centralnym Portem Komunikacyjnym, w ramach którego będziemy odpowiadać za utrzymanie taboru dla połączeń międzyregionalnych (#RegioExpress), a w dalszej przyszłości również kolei dużych prędkości