Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podlaskie
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO na trasie Białystok - Kuźnica Białostocka od 7 maja 2019 r.

  • Zmiana w rozkładzie jazdy

    Zmiana w rozkładzie jazdy

Zaplanowana przez zarządcę infrastruktury modernizacyjnej linii kolejowej na trasie Białystok - Kuźnica Białostocka, z wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej za dwa pociągi POLREGIO.

Uprzejmie informujemy, że prace modernizacyjne linii kolejowej na trasie Białystok – Kuźnica Białostocka, które zarządca infrastruktury rozpocznie 7 maja br., będą wymagały zmiany rozkładu jazdy dwóch pociągów. Od 7 do 31 maja we wszystkie wtorki, środy, czwartki i piątki, w godzinach 11:30 - 14:30 ruch pociągów będzie całkowicie wstrzymany i w związku z tym za dwa pociągi POLREGIO zostanie wprowadzona Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Zmiana będzie dotyczyła pociągu odjeżdżającego obecnie z Białegostoku o godz. 12:20 oraz pociągu odjeżdżającego z Kuźnicy Białostockiej o godz. 13:32. W poniedziałki i soboty pociągi kursują zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. W niedziele, zgodnie z rozkładem, te pociągi nie kursują.

Prace modernizacyjne zostały podzielone na trzy etapy i w zależności od harmonogramu robót, zostaną wprowadzone trzy warianty komunikacji zastępczej:

1 etap - w dniach 7 - 14 maja - autobusy będą kursowały w całej relacji, tj. z Białegostoku do Kuźnicy Białostockiej,

2 etap - w dniach 15 - 28 maja - komunikacja zastępcza będzie obowiązywała na odcinku Czarna Białostocka - Kuźnica Białostocka; na odcinku Białystok - Czarna Białostocka będzie kursował pociąg,   

3 etap - w dniach 29 - 31 maja - odcinek obowiązywania komunikacji zastępczej skróci się do trasy Sokółka - Kuźnica Białostocka; na odcinku Białystok - Sokółka będzie kursował pociąg. 


Z powodu trudności z dojazdem, autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwać przystanków kolejowych: Czarny Blok, Wólka Ratowiecka, Machnacz, Rozedranka, Geniusze.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przy planowaniu podróży na tej trasie, gdyż godziny odjazdów zarówno autobusów komunikacji zastępczej, jaki i pociągów  będą ulegać zmianom.

Jednocześnie przypominamy, że również od 7 maja br. komunikacja zastępcza będzie funkcjonowała na trasie z Hajnówki do Czeremchy. Autobusy będą kursowały za pociągi POLREGIO odjeżdżające z Hajnówki o godz. 12:43, 14:47 (do Siedlec), 16:42 oraz z Czeremchy o godz. 10:38 (z Siedlec), 13:46 i 15:44. Komunikacja zastępcza będzie obowiązywać do
8 czerwca 2019 r.

Prosimy o sprawdzenie godzin kursowania autobusów komunikacji zastępczej. Pozostałe pociągi na tej trasie będą kursowały zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.


Autobusy komunikacji zastępczej, z powodu trudności z dojazdem, nie będą obsługiwały wszystkich przystanków kolejowych, np. przystanek Witowo zostanie przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus będzie się zatrzymywał na tymczasowym przystanku.

Przejazd w autobusach, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.


Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl (bilety.polregio.pl), e-podroznik.pl, portalpasazera.pl i koleo.pl, jak również w aplikacji POLREGIO. Rozkłady jazdy są także dostępne w gablotach na stacjach i przystankach.

Przypominamy, że dostęp do aktualnych informacji o kursowaniu pociągów umożliwia bezpłatna aplikacja Mobilny Pasażer. Po pobraniu aplikacji na swoje urządzenia mobilne, pasażerowie otrzymują na bieżąco informacje o rozkładach jazdy interesujących ich pociągów. 

Poniżej, w sekcji Do pobrania dostępne są rozkłady jazdy.

 

Uprzejmie przepraszamy za utrudnienia w podróżowaniu.


Do pobrania
Rozkład jazdy na trasie Białystok - Kuźnica Białostocka ważny w dniach 10 marca - 6 maja i 1 - 8 czerwca 2019 r.

Data dodania pliku: 26.04.2019

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy na trasie Białystok - Kuźnica Białostocka ważny od 7 do 14 maja 2019 r.

Data dodania pliku: 26.04.2019

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy na trasie Białystok - Kuźnica Białostocka ważny od 15 do 28 maja 2019 r.

Data dodania pliku: 26.04.2019

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy na trasie Białystok - Kuźnica Białostocka ważny od 29 do 31 maja 2019 r.

Data dodania pliku: 26.04.2019

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy na trasie Hajnówka - Siedlce ważny od 10 marca do 8 czerwca 2019 r.

Data dodania pliku: 26.04.2019

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły