Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

UWAGA! Prosimy o sprawdzenie rozkładu jazdy pociągów przed podróżą, w związku z przekazaniem 17 maja przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. korekty rozkładu jazdy na okres 9 czerwca - 31 sierpnia 2019 r.
Sprawdź > Zamknij X

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podlaskie
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO od 2 września do 20 października 2018 r.

  • Zmiany w rozkładzie jazdy

    Zmiany w rozkładzie jazdy

W niedzielę, 2 września br. zmieni się rozkład jazdy pociągów REGIO kursujących na terenie województwa podlaskiego. Zbliżająca się korekta rozkładu jazdy spowodowana jest pracami modernizacyjnymi  linii kolejowych. Dwie trasy z zastępczą komunikacją autobusową.

Zbliżająca się zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła wszystkich tras w naszym województwie, po których kursują pociągi Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO. Jest ona związana z trwającymi pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych zarówno w naszym regionie,  jak i w głębi kraju.

Największe zmiany czekają pasażerów podróżujących na trasie z Hajnówki do Czeremchy i Siedlec, gdzie Zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe), na odcinku Hajnówka - Czeremcha będzie prowadził modernizację linii kolejowej. 

W celu wykonania prac zostanie odwołane kursowanie wszystkich pociągów w relacji Hajnówka – Czeremcha – Hajnówka oraz porannego pociągu do Hajnówki odjeżdżającego z Siedlec o godz. 8:26 (teraz o 8:31) i pociągu do Siedlec, odjeżdżającego z Hajnówki o godz. 14:49 (teraz o 15:01). Za odwołane pociągi na odcinku Hajnówka – Czeremcha będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej. Na odcinku Czeremcha – Siedlce pociągi będą kursowały i na stacji Czeremcha pasażerowie podróżujący do/z Siedlec będą zmieniać środek transportu. Natomiast poranny pociąg do Siedlec, odjeżdżający z Hajnówki od 2 września o godz. 5:19 oraz popołudniowy pociąg do Hajnówki, odjeżdżający z Siedlec o godz. 17:48, będą kursowały w całej relacji. Informujemy, że autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały wszystkich przystanków kolejowych położonych na odcinku Hajnówka - Czeremcha. Np. przystanek Witowo zostanie przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus będzie się zatrzymywał na tymczasowym przystanku.

Komunikacja zastępcza zostanie również wprowadzona na trzy tygodnie, od poniedziałku  3 września do 24 września, na trasie Białystok – Czeremcha, gdzie Zarządca infrastruktury wykona prace utrzymaniowo-naprawcze na całej trasie. W tych dniach, z powodu trudności z dojazdem autobusu komunikacji zastępczej, nie będzie obsługiwany przystanek kolejowy w Podbielu, a zamiast w Gregorowcach autobus będzie się zatrzymywał w miejscowości Malinniki. Również w Zimnochach, Rajsku, Lewkach, Suchowolcach i Kleszczelach nie będą obsługiwane przystanki kolejowe, a autobusy będą się zatrzymywały na przystankach PKS w tych miejscowościach. Od 25 września planowany jest powrót pociągów, jednak godziny ich kursowania zmienią się, dlatego prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładu przed podróżą.    

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Z uwagi na liczne zmiany godzin kursowania pozostałych pociągów REGIO, w tym także na wcześniejsze godziny odjazdów, sugerujemy dokładne sprawdzanie rozkładów jazdy.

Na przykład pociąg REGIO relacji Szepietowo – Białystok, odjeżdżający z Szepietowa o godz. 18:22, będzie odjeżdżał 11 minut wcześniej, tj. o godz. 18:11, a pociąg REGIO relacji Białystok - Ełk, który obecnie odjeżdża z Białegostoku o godz. 15:18, od 2 września będzie odjeżdżał 8 minut wcześniej, tj. o godz. 15:10. Natomiast wieczorny pociąg REGIO z Białegostoku do Suwałk, obecnie odjeżdżający o godz. 19:20, z uwagi na zmianę rozkładu pociągu PKP Intercity PODLASIAK relacji Szczecin - Suwałki, został przesunięty na godz. 20:37.

Kilkuminutowe zmiany w rozkładach jazdy będą dotyczyły większości pociągów kursujących w Podlaskiem.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych m.in.: polregio.pl, e-podroznik.pl, portalpasazera.pl i koleo.pl. Rozkłady są także dostępne w gablotach na stacjach i przystankach.

Przypominamy, że dostęp do aktualnych informacji o kursowaniu pociągów umożliwia bezpłatna aplikacja MOBILNY PASAŻER. Po pobraniu aplikacji na swoje urządzenia mobilne, pasażerowie otrzymują informacje o bieżących zmianach w rozkładzie jazdy.  


Do pobrania
Rozkład jazdy pociągów na trasie Białystok - Czeremcha w terminie: 2 IX, 25 IX - 20 X 2018

Data dodania pliku: 28.08.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów na trasie Białystok - Ełk w terminie: 2 IX - 20 X 2018

Data dodania pliku: 28.08.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów na trasie Białystok - Kuźnica Białostocka w terminie: 2 IX - 20 X 2018

Data dodania pliku: 28.08.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów na trasie Białystok - Sokółka w terminie: 2 IX - 20 X 2018

Data dodania pliku: 28.08.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów na trasie Białystok - Suwałki w terminie: 2 IX - 20 X 2018

Data dodania pliku: 28.08.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów na trasie Białystok - Szepietowo w terminie: 2 IX - 20 X 2018

Data dodania pliku: 28.08.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów na trasie Hajnówka - Siedlce w terminie: 10 IX - 20 X 2018

Data dodania pliku: 06.09.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy pociągów na trasie Białystok - Waliły w terminie: 2 IX - 20 X 2018

Data dodania pliku: 28.08.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły