Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Gdzie bawić się w Sylwestra? Tu z przytupem wejdziesz w nowy rok!

Ostatnia kartka z kalendarza na 2021 rok już niedługo zostanie zerwana i nadejdzie czas, by przywitać rok 2022. Sylwestrowa noc tradycyjnie świeci brokatem, sztucznymi ogniami i złotem szampana na imprezach, balach czy koncertach. Gdzie warto się udać, by z uśmiechem na ustach wejść w nowy rok? Przedstawiamy kilka propozycji na spędzenie Sylwestra – zarówno hucznie i tłumnie, jak i spokojniej, bardziej kameralnie. W każde z tych miejsc zawiezie Was oczywiście POLREGIO!

Huczne imprezy pod miejskimi scenami
Choć sytuacja w kraju i na świecie jest już kolejny rok wyjątkowa, nie brakuje w Polsce miast, które stawiają wielkie sceny i zapraszają roztańczone tłumy do zabawy. Imprezy z telewizyjnym rozmachem lokują się w Zakopanem i Chorzowie, a nieco mniejsze miejskie wydarzenia znajdziecie w Białymstoku czy Gdańsku.

 

Zakopane
Stolica polskich Tatr gości w tym roku huczną imprezę sylwestrową w rytmach muzyki dancingowe i disco-polo. Zakopane jest z pewnością pierwszą myślą dla wielu osób szukających rozrywki ostatniego dnia roku i gwiazdy polskiej estrady wyjdą na scenę, by spełnić te oczekiwania. To pod zakopiańskimi jupiterami zaśpiewają m.in. Maryla Rodowicz, Zenek Martyniuk, Roxana Węgiel czy Sławomir. Wystąpią także najważniejsze postaci polskiej muzyki discopolowej, w tym Boys, Weekend, Mig, Classic czy Baciary. Nie braknie wspaniałych gości z zagranicy! Do Polski przyjadą Thomas Anders, Francesco Monte czy Arrival from Sweden: The Music of Abba.

Turystycznej oferty Zakopanego nie trzeba nikomu przedstawiać. Setki klimatycznych knajp, hoteli czy pensjonatów gwarantują smaczne jedzenie i dobry odpoczynek nawet tak wielkiej fali gości, jaka przyjedzie bawić się na imprezie Telewizji Polskiej. POLREGIO uruchamia specjalne pociągi, którymi dotrzecie z Krakowa do Zakopanego, a także wrócicie stamtąd już w nowym roku. Dzięki częstszym kursom naszych pociągów bez problemu znajdziecie dla siebie miejsce i dotrzecie pod Gubałówkę, by pożegnać rok wraz z roztańczonymi góralami!

Chorzów
Sylwestrowa Moc Przebojów zagra w tym roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie! Czy szczęśliwy dla naszej reprezentacji obiekt okaże się także dobrym miejscem na przywitanie nowego roku? Z całą pewnością! Dwie udane edycje chorzowskiego sylwestra zdecydowanie to potwierdzają. Wstęp na stadion jest bezpłatny, a jest po co tam zmierzać. Organizatorzy przygotowali silny line-up! Na śląskiej scenie wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Doda, Viki Gabor, Cleo, Paweł Domagała, Ewelina Lisowska czy Enej. Przybędą także posiłki zagraniczne, a wśród nich m.in. Dr Alban, Danzel czy wokalistka legendarnego Boney M, Liz Mitchell.


Białystok
Na Podlasiu potrafią się bawić! Białystok nie mógł odmówić sobie imprezy z okazji pożegnania starego i powitania nowego roku. Spragnieni sylwestrowej zabawy powinni udać się na Rynek Kościuszki, gdzie zmontowana będzie scena, pod którą atmosfera z pewnością odgoni zimowe mrozy. Dla zgromadzonych wystąpią Magdala oraz znana z telewizyjnych talent-show Alicja Szemplińska. Do tańca zaprosi natomiast C-Bool, który zaproponuje swoje przeboje skrojone pod upojne noce, takie jak ta ostatnia w roku. Stolica Podlasia podłącza się do troski o czworonożnych przyjaciół i zamiast kanonady sztucznych ogni, zobaczycie pokaz laserów. Wsiadacie w POLREGIO, a chwilę później już tylko taniec, muzyka i 3… 2… 1… Witamy Nowy Rok!


Gdańsk
Pisaliśmy o gdańskim jarmarku świątecznym, który – jak na Trójmiasto przystało – składa się z trzech zakątków. Ewidentnie się ta trójkowość spodobała nad morzem, bo Sylwestra także robią tam potrójnego! Trzy lokalizacje, trzy imprezy, jeden rok do pożegnania i jeden do powitania – taki jest plan. Dokąd się udać, by celebrować Nowy Rok wraz z gdańszczanami? Pierwsza scena rozstawiona będzie w Jarze Wilanowskim. Za rozgrzewkę odpowiadać będzie DJ Bez Ksywy, który wprowadzi publiczność w taneczny nastrój przy dźwiękach największych hitów. Gdy odpowiednio przygotowana publika będzie już w nastroju zabawowym, na scenie zamelduje się gwiazda wieczoru – Margaret! Z jej wokalem celebracja sylwestrowej nocy wyjdzie absolutnie śpiewająco.

Trzy kilometry dalej, w Parku Oruńskim, znajdziecie drugą scenę. Tam swój koncert dadzą muzycy zespołu Golden Life, dla którego nadchodzący rok to okazja do świętowania 35-lecia grania. Gdański koncert sylwestrowy będzie otwarciem jubileuszowej trasy, więc można mieć pewność, iż muzycy dołożą wszelkich starań, by 2022 rok powitać z przytupem.

Dopełnieniem koncertowej trójcy będzie impreza z molo w samym jej centrum. Na tle bałtyckich fal w Brzeźnie atmosferę podgrzeje DJ Adamus. Towarzyszyć mu będą Wet Fingers oraz Ada Szulc. Jak zapowiedzieli organizatorzy, aby trochę przerzedzić bawiący się tłum, otwarte dla bawiących się osób będę obie strony plaży wokół mola. Dodatkowo zapewniono, że nie będzie pokazu fajerwerków, dlatego nie musicie bać się o komfort swoich zwierzaków. Sopot i Gdynia nie przewidują w tym roku miejskich zabaw, więc Gdańsk bawi się za troje!

Sylwester w mieście, ale kameralnie
Miejskie imprezy to okazja do darmowego uczestnictwa w koncercie największych gwiazd i tańca wspólnie z przyjaciółmi, sąsiadami i wieloma mieszkańcami swojego miasta. A gdzie w mieście udać się na bardziej kameralną celebrację Sylwestra? Możliwości jest mnóstwo!

Sylwestrowe wydarzenia organizują na przykład opery i filharmonie. To świetne miejsca na przywitanie nowego roku z klasą. Na koncert możecie się udać do Opery Wrocławskiej lub Narodowego Forum Muzyki w stolicy Dolnego Śląska. Podobnie na wspaniały koncert zaprasza Filharmonia Poznańska, a w Katowicach alternatywą dla miejskich imprez lub domówek jest koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie proponuje sylwestrowe spotkanie z rodziną Straussów. Udanie się pod Wawel będzie też świetnym pomysłem, jeżeli chcielibyście spędzić tę noc w teatrze. Wspaniałe spektakle czekają tu na Was w Teatrze Stu, Teatrze Nowym czy Teatrze Starym. Teatralne atrakcje znajdziecie także w Poznaniu, m.in. w Teatrze Muzycznym czy Moim Teatrze.

Doskonałą formą zabawy w sylwestrową noc jest komediowe impro! Takie wydarzenia polegają na odgrywaniu improwizowanych scen przez aktorów, którzy inspiracje zbierają prosto od publiczności. Bezpośredni kontakt z grającymi, a także wpływ na rozwój wydarzeń na scenie sprawiają, iż nietrudno wejść tu w dobry humor. Takie wydarzenia w Sylwestra znajdziecie m.in. w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (wydarzenie wzbogacone o konkurs z nagrodami i bankiet na przywitanie Nowego Roku) czy w warszawskim Klubie Komediowym.

Na każde z opisanych wydarzeń dojedziecie w szampańskim nastroju pociągami POLREGIO. Bilety możecie kupić w naszej aplikacji, szybko i bez stania w kolejkach. Wyruszcie z nami powitać Nowy Rok! 

 

Top 5 artykułów według was:

Najpopularniejsze artykuły:

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

11 listopada w polskiej tradycji, czyli jak świętujemy niepodległość

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami w stolicy, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się niepodległości, którą Polska odzyskała 102 lata temu. W tym roku jednak, przez pandemię koronawirusa, obchody tego święta będą wyglądać zupełnie inaczej, niż dotychczas. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować ze świętowania w ogóle.

Czytaj więcej ›
Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Nie tylko Trójmiasto - lista miejsc, które warto odwiedzić na Pomorzu

Latarnie morskie, stare osady rybackie, piękne plaże i nowoczesne centra rozrywki. Pomorze to świetne miejsce na weekend. Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać z dziećmi z pewnością tu znajdziesz pomocne wskazówki. Poznaj urok nadmorskich miejscowości i zaplanuj wakacyjną trasę z POLREGIO.

Czytaj więcej ›
Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Kulturalne podróżowanie, czyli savoir-vivre w pociągu

Każdy z nas podróżuje od czasu do czasu koleją - niektórzy pociągami dojeżdżają codziennie do pracy, inni korzystają z tego środka transportu sporadycznie, np. podczas wakacji. Wszyscy, którzy choć raz spotkali w pociągu niekulturalnego współpasażera wiedzą też, jak bardzo może on popsuć przyjemność z jazdy i wpłynąć na negatywną ocenę podróży.

Czytaj więcej ›
Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa - Miasto Trzech Kultur

Włodawa to 13-tysięczne miasteczko położone w malowniczym zakątku na krańcach wschodniej Polski, w województwie lubelskim. Otoczone zielonym pierścieniem lasów i licznymi jeziorami. Leżąca nad brzegami rzek Włodawki i Bugu Włodawa przez wieki była miastem pogranicza. Stąd widać Białoruś, a na rzece Bug przebiega zewnętrzna granica Unii Europejskiej. Około km na południe od Włodawy znajduje się miejsce spotkania granic trzech państw: Polski, Ukrainy i Białorusi. Takich trójstyków w Polsce jest sześć, ale tylko jeden usytuowany na rzece.

Czytaj więcej ›