Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Strona główna > Blog > Warto podróżować jesienią!

5 powodów, dla których warto podróżować jesienią

Chociaż lato już się skończyło, to sezon na podróże wcale nie minął! Jesień jest wyjątkową porą roku, pełną przepięknych kolorów i magicznej aury - zwiedzanie Polski właśnie w tym okresie może być niezapomnianą przygodą. Przeczytajcie nasze zestawienie 5 głównych powodów, dla których warto podróżować jesienią i poczujcie zmysł podróżowania z POLREGIO!

Jesienny spokój od turystycznego zgiełku

Lato to wspaniały moment na wyjazd - jest ciepło i słonecznie, jednak zazwyczaj także bardzo tłoczno. Jeśli wybierzemy się do turystycznej miejscowości poza sezonem, mamy szansę zobaczyć autentyczność wybranego regionu. Możemy wówczas doświadczyć prawdziwej atmosfery danego miejsca i zobaczyć, jak żyje się w nim na co dzień. Jeśli wybierzemy się do Ustki, mamy okazję cieszyć się plażą pełną nie jagodzianek, parawanów i turystów, ale pustą przestrzenią, zapachem morza i ciszą, której nierzadko tak bardzo nam brakuje. Wyjeżdżając do Zakopanego odwiedzimy turystyczne atrakcje bez kolejek. To idealna pora dla wielbicieli zwiedzania w rytmie slow, bez pośpiechu i stresu.

 

 

Jesienny spokój od turystycznego zgiełku

Tak, właśnie pogoda! To przewrotne, ale właśnie to jest głównym powodem, dla którego warto wyjechać jesienią. Lato, choć przyjazne, bywa bardzo upalne. Czy jest coś bardziej zniechęcającego do intensywnego zwiedzania niż wielogodzinny skwar? W trakcie upałów dużo częściej mamy ochotę po prostu ułożyć się w cieniu z chłodną lemoniadą i przeglądać leniwie gazetę. To jesień dużo lepiej nadaje się na aktywniejszy wypoczynek. Rześki wiatr, chłodniejsze poranki, a przy tym wciąż dużo słońca - takie aspekty bardzo sprzyjają podróżowaniu. Październikowa aura jest idealna na wizytę w muzeum czy w przyjemnej księgarni z kawiarnią, na które przy dobrej pogodzie szkoda nam czasu. Jesienią można bez wyrzutów sumienia zaszyć się na długie godziny wśród eksponatów sztuki. Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić najsłynniejszych muzeów w Warszawie, jak Muzeum Narodowe czy Galeria Zachęta, polecamy wybrać się właśnie tam, ale można zdecydować się też na mniejsze, regionalne muzea, jak Muzeum Zabawkarstwa w Kielcach czy Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy. Wszędzie tam dotrzecie jesienną porą pociągami POLREGIO!

Warto też słuchać kapiącego deszczu zza kawiarnianej szyby, zaszytym z książką. Kto powiedział, że warto robić to tylko w domu? To wspaniałe móc zrobić to także na jesiennym wyjeździe! Warto zorientować się przed wyjazdem na jesienny wypad, gdzie w mieście znajdują się klimatyczne kawiarnie z książkami. Jeśli planujecie odwiedzić Warszawę, możecie zajrzeć do Wrzenia Świata czy Księgarni Tarabuk, w Lublinie warto odwiedzić Między Słowami, a w Krakowie - De revolutionibus. Tak, tam też dojeżdżają nasze pociągi!

 

Jesienna przyroda i atmosfera

To oczywiste - jesień jest najbardziej kolorową porą roku! Chociaż to wiosną przyroda budzi się do życia, to jesień, z jej brązowymi i złotymi liśćmi, jest najbardziej zjawiskowa. Ten malowniczy sezon warto wykorzystać na odwiedziny w liściastych lasach, w których najpiękniej widać przemianę, a korony drzew układają się w przepiękną mozaikę. Regionem w kraju, który zdecydowanie najbardziej zasługuje na odwiedziny jesienią, jest Podkarpacie i bieszczadzkie połoniny. Pagórkowate Bieszczady, porośnięte mieszanym lasem, wyglądają jak baśniowa kraina! Sami zobaczcie- GALERIA ZDJĘĆ BIESZCZADY JESIENIĄ . Na odwiedzenie zasługuje też gęstwina Puszczy Białowieskiej, w której można dostrzec rzadkie ptaki, a także wybrać się na szlak śladami historii Tatarów i spróbować tatarskiej kuchni. Jesienią szlaki nie są przeludnione i można wówczas naprawdę zanurzyć się w przyrodzie.

 

Jesienne festiwale

Jesienią warto podróżować dla jesiennych wydarzeń! Utarło się, że to właśnie lato jest najlepszym momentem na festiwale, ale te październikowe także mogą cię zachwycić! Na pewno zadowolą tych, którzy cenią sobie mniejsze wydarzenia lub którym po lecie wciąż mało kulturalnych doświadczeń! Ciekawą propozycją jest muzyczny festiwal Unsound w Krakowie czy też Jazz nad Odrą we Wrocławiu. Wartym uwagi wydarzeniem filmowym jest Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, na którym co roku pokazywane są niszowe filmy - prawdziwa gratka dla miłośników kina! Warto zaplanować sobie wycieczkę dookoła wydarzenia związanego z naszym hobby właśnie jesienią, kiedy tempo życia społecznego jest wolniejsze i można skupić się ponownie na swoim rozwoju. To także okazja do poznawania nowych ludzi i świetny sposób na sezonową chandrę! Wybierając się na taki festiwal pamiętajcie jednak, by stosować się do ustalonych zasad bezpieczeństwa, czyli zachowywania dystansu społecznego, noszenia maseczek i częstej dezynfekcji rąk.

 

Jesienna oferta POLREGIO

Ostatnim, lecz z pewnością niemniej ważnym powodem, dla którego warto wybrać się w jesienną podróż, jest oferta kolejowa POLREGIO! Mamy przygotowany dla Was szeroki wachlarz zniżek i bogatą sieć połączeń, dzięki którym z pewnością znajdziecie ofertę dostosowaną do waszych potrzeb. Na jesienne wypady szczególnie polecamy REGIOKarnet  i ofertę Ty i raz, dwa, trzy. Zakup REGIOKarnetu polecamy amatorom intensywnego zwiedzania. To bilet, który umożliwia nielimitowane przejazdy pociągami REGIO i lokalnymi przez 3 wybrane dni z rzędu! To świetne rozwiązanie dla tych, którzy tą jesienną porą chcieliby odwiedzić jak najwięcej regionalnych atrakcji. Oferta Ty i raz, dwa, trzy natomiast świetnie sprawdzi się na rodzinny wyjazd - dzięki niej każda kolejna podróżująca osoba zyskuje 30% zniżki na przejazd! Z taką ofertą jesienne podróżowanie staje się wyjątkowo tanie.

Chociaż powody do podróżowania jesienią można mnożyć, to mamy nadzieję, że już 5 powyższych przekonało Was, aby jeszcze w najbliższych tygodniach zaplanować wyjazd w Polskę. Sprawdźcie najciekawsze sezonowe atrakcje w regionie, kupcie bilety i podróżujcie pociągami POLREGIO przez cały rok!