Głównym zadaniem maszynisty jest dowożenie pasażerów do stacji docelowej, zgodnie z obowiązującymi zasadami, warunkami i rozkładem jazdy.
Maszynista jest też odpowiedzialny, podobnie jak kierowca, m.in. za widoczność – stan szyb przednich i reflektorów oraz za także za ogrzewanie lub chłodzenie przestrzeni pociągu.
Pamiętaj!
Zawód nazywa się co prawda „maszynista”, mogą go jednak równie dobrze wykonywać kobiety – ich liczba w naszych szeregach systematycznie rośnie!
Aby zapisać się na kurs maszynisty, napisz na adres: [email protected]
Odpowiedz na aktualne ogłoszenie lub skontaktuj się z nami pod adresem: [email protected] – pomożemy Tobie przejść przez wymagane prawem procedury.
Jeśli nie masz jeszcze licencji maszynisty, konieczne będzie uzyskanie orzeczenia lekarskiego o spełnianiu wymagań zdrowotnych, fizycznych i psychicznych na licencję maszynisty i przejście szkolenia zakończonego egzaminem.
Jeśli masz już licencję, zostaniesz skierowany na szkolenie w celu uzyskania świadectwa maszynisty, które jest niezbędne do samodzielnego prowadzenia pociągów. W trakcie szkolenia, które trwa ok. 14 miesięcy jesteś już (lub nadal) naszym pracownikiem i otrzymujesz wynagrodzenie.