Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Zakup biletów w pociągu

  • Sprzedaż w pociągach

    Sprzedaż w pociągach

Nie zdążyłeś kupić biletu? W pociągach POLREGIO bez problemu kupisz bilet u konduktora, a do tego zapłacisz za niego kartą! Sprawdź, jak kupić bilet w pociągu, a następnie spokojnie kontynuować podróż.


Czy można kupić bilet w pociągu POLREGIO?


Czy wejście do pociągu bez biletu jest dozwolone? Czy można kupić bilet u konduktora? Czy można kupić bilet w pociągu REGIO? Ile kosztuje bilet w pociągu? Już tłumaczymy!

Wszyscy podróżni, którzy wsiądą do pociągu bez ważnego biletu, zobowiązani są kupić biletu u kierownika pociągu. W tym celu trzeba zgłosić się do drużyny konduktorskiej – przed wejściem lub niezwłocznie po wejściu do pociągu. Uwaga! Jeśli podróżny tego nie zrobi, będzie to traktowane jako przejazd bez ważnego biletu i wiąże się to z koniecznością pobrania także opłaty dodatkowej.


Aby dokonać zakupu biletu u kierownika pociągu należy wejść do pociągu pierwszymi drzwiami, licząc od czoła pociąg ( kierunek jazdy).

Nie możesz znaleźć konduktora? W takiej sytuacji poczekaj na niego – na pewno niedługo się tu zjawi. To ważne: nie zajmuj miejsca i nie przechodź do innej części pociągu, dopóki nie kupisz biletu.  Wynika to ze specyfiki transportu kolejowego. Obsługa pociągu odpowiada nie tylko za sprawy handlowe, ale również za sprawy ruchowe i związane z bezpieczeństwem podróżnych - nie może być w jednym czasie w kilku miejscach. 


Co ważne, z tego obowiązku zwolnione są osoby niepełnosprawne i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, opiekunowie/przewodnicy wyżej wymienionych osób, osoby, które ukończyły 70 lat, odbywające przejazd z dziećmi w wieku do lat 4, jak również kobiety w ciąży. Mogą one dokonać zakupu podczas kontroli biletów. Wszystkie ww. osoby mogą dokonać zakupu podczas kontroli biletów tj. nie muszą zgłaszać braku biletu.


Ile kosztuje bilet w pociągu?
Jeżeli dokonujesz zakupu bilety w pociągu, to oprócz opłaty taryfowej za przejazd, pobrana zostanie opłata za wydanie biletu w pociągu.
Z dodatkowych opłat zwolnione są wcześniej wymienione grupy osób.

A co jeśli nie mam biletu w pociągu?
Zająłeś miejsce, mimo iż nie masz przy sobie biletu? To błąd! Jeśli nie zastosujesz się do opisanych zasad, nałożona zostanie na Ciebie opłata taryfowa za przejazd oraz dodatkowa opłata w wysokości 300 zł (w przypadku płatności w ciągu 7 dni, kwota opłaty dodatkowej ulegnie obniżeniu do 150 zł, a jeśli zapłacisz od razu, będzie to 60 zł).


Zapomniałeś kupić bilet albo za późno dotarłeś na dworzec? Nic nie szkodzi! Kupno biletu w pociągu POLREGIO jest jak najbardziej możliwe. Pamiętaj jedynie, aby stosować się do kilku wskazanych zasad.

Jak można zapłacić za zakup biletu w pociągu

- gotówką,

- kartą płatniczą, kierownika pociągu wyposażonego w mobilny terminal płatniczy. 


Więcej informacji o opłatach za wydanie biletu na pokładzie pociągu można uzyskać w sekcji Najczęściej zadawane pytania.