Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Netia S.A.

Zdjęcie - artykuł Ogólnopolskie
20 lat razem #ŁącząNasWspólneRelacje

 • #ŁącząNasWspólneRelacje

  #ŁącząNasWspólneRelacje

  20 lat razem

Jesteśmy największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce. Codziennie uruchamiamy ok. 1500 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach w całym kraju. Dzięki dynamicznemu rozwojowi Spółki w ostatnich latach z naszych usług skorzystało blisko 72 mln pasażerów rocznie. Nasz udział w rynku kolejowych przewozów pasażerskich przekłada się na wysoką konkurencyjność wykonanej pracy i utrzymuje się na poziomie 27%.

Jesteśmy blisko naszych pasażerów. Umożliwiamy im sprawne przemieszczanie się z małych i dużych miast wszędzie tam, gdzie tego potrzebują, m.in. do  pracy, szkoły, na uczelnię. Łączymy ze sobą rodziny i znajomych. Dzięki rozbudowanej siatce połączeń do wielu miejsc docieramy jako jedyny operator transportu zbiorowego.

Dla samorządów wojewódzkich chcemy być partnerem pierwszego wyboru w zakresie realizacji usług pasażerskiego transportu kolejowego. Dążymy do tego, aby w każdym regionie rozwijać kolej, jako bardziej komfortową, bezpieczną, a jednocześnie przystępną cenowo. Nasze doświadczenie gwarantuje wysoką jakość usług, a pewny i bezpieczny transport kolejowy, pobudza rozwój gospodarczy w regionach za sprawą zwiększenia mobilności lokalnych społeczności.

W 2021 r. obchodzimy jubileusz 20-lecia istnienia Spółki.

 

POLREGIO na przestrzeni ostatnich 20 lat – najważniejsze daty

1.10.2001 r. - utworzenie na bazie Sektora Przewozów Pasażerskich PKP - PKP Przewozy Regionalne sp. z o.o. świadczą usługi w całym kraju w oparciu o 16 zakładów.

1.12.2008 r. - przekazanie całego segmentu międzywojewódzkich połączeń pospiesznych do PKP Intercity S.A.

22.12.2008 r. - przeniesienie udziałów  Spółki z PKP S.A. na samorządy wszystkich województw, tym samym opuszczenie Grupy PKP S.A.

8.12.2009 r. - formalna zmiana nazwy na Przewozy Regionalne spółka z. o.o. poprzez usunięcie skrótu PKP. Zmianie tej towarzyszył rozpoczęty w połowie listopada 2009 r. rebranding: nowe logo, nowe barwy korporacyjne (błękit, granat, zieleń).

1.01.2014 r. - w miejsce dotychczasowej struktury zakładów - utworzenie 14 oddziałów i Zakładu  Napraw Taboru z siedzibą w Kruszewcu.

4.11.2015 r. - przejęcie przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. większości udziałów w spółce (50% i jeden udział) i pozostawienie pozostałych udziałów samorządom wszystkich województw. Rozpoczęcie procesu kompleksowej restrukturyzacji Spółki.

10.11.2016 r. - podjęcie przez Zgromadzenie Wspólników decyzji o wprowadzeniu na rynek nowej marki konsumenckiej POLREGIO. 8 grudnia 2016 r. Przewozy Regionalne sp. z o.o. oficjalnie zaprezentowały elementy nowej identyfikacji wizualnej, m.in. logotyp i barwy firmowe.

31.12.2016 r. - odnotowanie po raz pierwszy w 15-letniej historii przez Przewozy Regionalne sp. z o.o. dodatniego wyniku finansowego na wszystkich poziomach, generującego zysk wynoszący ponad 51,2 mln zł.

11.09.2018 r. - inauguracja przez nową markę POLREGIO ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej REGIObohater pod hasłem „Polska jest silna siłą regionów”, która została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

31.12.2018 r. - zakończenie z sukcesem procesu restrukturyzacji Spółki.

23.01.2020 r. -  zmiana nazwy z Przewozy Regionalne sp. z o. o. na POLREGIO sp. z o. o. w celu ujednolicenia nazwy Spółki z dotychczasową identyfikacją wizualną opartą o markę POLREGIO.

03.09.2020 r. - wyjście z definicji Spółki w trudnej sytuacji ekonomicznej.

12.12.2020 r. - zakończenie procesu zawierania umów PSC z 15 Województwami, z których większość, po raz pierwszy w historii Spółki została podpisana na 10 lat.

20.04.2021 r. - wydanie przez Komisję Europejską pozytywnej decyzji dotyczącej dofinansowania Przewozy Regionalne sp. z o.o. przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. w wysokości 770 303 500 PLN, do którego doszło w 2015 przyznając, że jest ono zgodne z unijnymi zasadami pomocy państwa.

 

 

POLREGIO w 2021 – liczby i fakty

 • Jesteśmy spółką, w której dokonano wielu zmian strukturalnych i wizerunkowych, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich 20 lat, w tym m.in. restrukturyzacji i rebrandingu
 • W ostatnich 20 latach przewieźliśmy ok. 2,5 mld pasażerów, a nasze pociągi przejechały ok. 1,5 mld kilometrów
 • Jesteśmy największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce
 • Posiadamy największy udział w rynku kolejowych przewozów pasażerskich na poziomie 27%
 • Stale podnosimy jakość naszych usług
 • Skutecznie walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym i likwidujemy białe plamy na mapie dostępności komunikacji publicznej uruchamiając nowe połączenia kolejowe
 • Mamy najszerszą sieć dystrybucji biletów
 • Posiadamy nowoczesne terminale i możliwość płatności kartą na pokładzie każdego pociągu
 • Mamy kompleksową ofertę w ramach biletów aglomeracyjnych
 • Oferujemy udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, w tym specjalny portal internetowy „Podróż bez barier”
 • Realizujemy przewozy w oparciu o umowy PSC, zawarte z 15 województwami, z których większość będzie obowiązywała do 2030 r.
 • Wyszliśmy z definicji spółki w trudnej sytuacji ekonomicznej, otwierając drogę do długo oczekiwanych nowych inwestycji taborowych i infrastrukturalnych ze środków pomocowych UE
 • W 2020 roku złożyliśmy wnioski o dofinansowanie zakupu i modernizacji taboru o łącznej wartości 6,4 mld zł
 • Osiągnęliśmy ustabilizowaną sytuację finansową i pewność zatrudnienia

 

Budujemy dobrą kolej, budujemy dobre relacje.