Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Łódzkie
Dożynki Prezydenckie w Spale po raz kolejny z POLREGIO

  • Tradycyjna, coroczna uroczystość dożynek w Spale, mająca początek już w 1927 r.

    Tradycyjna, coroczna uroczystość dożynek w Spale, mająca początek już w 1927 r.

W sobotę i niedzielę 15 i 16 września w Spale odbędą się Dożynki Prezydenckie, których Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO już po raz trzeci są oficjalnym przewoźnikiem.

Z tej okazji, dla uczestników uroczystości, uruchomione zostaną pociągi specjalne na trasie Łódź Kaliska – Tomaszów Mazowiecki – Spała oraz Tomaszów Maz. – Spała. Połączenie będzie obsługiwane przez nowoczesny i komfortowy autobus szynowy Link.

Dożynki to tradycyjne, uroczyste, podziękowanie rolników za tegoroczne zbiory oraz prośba o pomyślność w przyszłym roku. Święto wywodzi się ze średniowiecza. Historia Dożynek Prezydenckich w Spale sięga 1927 roku. Uroczystość zainaugurował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Ignacy Mościcki i tym samym nadał jej rangę wydarzenia o charakterze państwowym. Tradycję wznowiono w 2000 r., a obecny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z sukcesem ją kontynuuje.

Dla tych, którzy 15 i 16 września przyjadą do Spały przygotowano wiele atrakcji, takich jak: konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta RP, występy zespołów ludowych i gwiazd, a także kiermasze oraz zabawy dla dzieci.

W miejscu Uroczystości Dożynkowych, na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu swoje stoisko będzie miało również POLREGIO, na którym przygotujemy wiele atrakcji dla młodszych i starszych uczestników uroczystości.

Bilety na przejazd pociągiem specjalnym można nabyć w przedsprzedaży już od 10 września w kasach biletowych, a w dniach przejazdu pociągu wyłącznie u obsługi pociągu.  

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów, cennik i warunki taryfowe poniżej, w sekcji Do pobrania. 


Serdecznie zapraszamy do Spały!


Do pobrania
Rozkład jazdy pociągów specjalnych_Dożynki Prezydenckie 2018 w Spale

Data dodania pliku: 04.09.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Warunki taryfowe_oferty specjalnej "Dożynki Prezydenckie 2018 w Spale"

Data dodania pliku: 05.09.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły