Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Pomorskie
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2021 - Dzień bez samochodu!

  • Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2021

    Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2021

    Dzień bez samochodu

Szanowni Państwo,

jak co roku, Województwo Pomorskie w dniach od 16 do 22 września dołącza do inicjatywy związanej z organizowaniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT).

Departament Infrastruktury (DIF) podjął decyzję o umożliwieniu właścicielom samochodów osobowych w dniu 22 września 2021 roku podróży pociągami POLREGIO sp. z o.o. jedynie na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu.

Podobną decyzję podjął Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, który daje takie samo uprawnienie mieszkańcom metropolii (14 gmin), którzy będą mogli podróżować bezpłatnie wszystkimi autobusami, tramwajami i trolejbusami operatorów komunalnych. W ten sposób zasady akcji są co roku wspólne bez względu na rodzaj środka transportu.

Tegoroczne hasło kampanii – „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”, podróże pociągami w obszarze województwa pomorskiego, przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców.

 

Zasady korzystania z przejazdu:

Każda osoba, na podstawie okazanego podczas kontroli dokumentów przewozu, ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem będzie miała możliwość przejazdu pociągami REGIO na obszarze województwa pomorskiego ograniczonego stacjami: Sycewice, Słosinko, Czarne, Bukowo Człuchowskie, Smętowo, Gardeja, Prabuty i Stare Pole (w dniu 22 września 2021 r.) – bez konieczności okazywania biletu na przejazd.

Osoby zamierzające podróżować poza granicę województwa, zobowiązane będą do nabycia biletu na przejazd od jednej z ww. stacji jako stacji wyjazdu wg zasad przewidzianych w Regulaminie przewozu (RPR).

Pozostałe usługi takie jak przewóz bagażu ręcznego, rowerów i zwierząt w dniu 22 września odbywać się będą wg ogólnych zasad przewidzianych w Regulaminie Przewozu (RPR).Zobacz wszystkie artykuły