Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Netia S.A.

Zdjęcie - artykuł Ogólnopolskie
Gdzie pojechać na ferie 2023? Poznaj największe atrakcje w poszczególnych województwach.

  • .

    .

Ferie to wyjątkowy czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Przerwa od szkoły jest idealnym momentem na rozbudzenie w najmłodszych miłości do podróżowania i odkrywania uroków naszego kraju czy regionu, a dla dorosłych to przerwa od codziennych obowiązków i okazja do wypoczynku.

Jeden dłuższy wyjazd, a może seria mniejszych wypadów po rodzimej lub sąsiedniej okolicy? Zamiast szkolnego dzwonka niech zabrzmi gwizdek konduktorów pociągów POLREGIO, które zabiorą Was wszędzie tam, gdzie ferie możecie spędzić w wyjątkowy sposób! Jak wiadomo podróżować #najlepiejREGIOnalnie.

  • 16 stycznia zimową przerwę rozpoczęły województwa pomorskie, łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie.
    Kolejne dołączą do nich już:
  • 23 stycznia – 5 lutego: warmińsko-mazurskie, podlaskie;
  • 30 stycznia12 lutego: lubuskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, małopolskie, świętokrzyskie;
  • 13 lutego – 26 lutego: zachodniopomorskie, mazowieckie, dolnośląskie, opolskie.

Pamiętaj, że bilety na pociągi POLREGIO możesz kupić bez kolejek, które w okresie wzmożonych zimowych podróży mogą być naprawdę spore. Ułatwieniem dla Ciebie będzie zarówno pobranie Aplikacji POLREGIO, jak i kupienie biletu w Videomatach POLREGIO zlokalizowanych na dworcach w 10 miastach w Polsce: Krakowie, Zielonej Górze, Jarosławiu, Poznaniu, Łodzi, Świnoujściu, Szczecinie, Białymstoku, Wrocławiu oraz Opolu.

 

Województwo pomorskie


Z Gdyni warto wybrać się do Malborka, który był siedzibą wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą jednego z najpotężniejszych państw średniowiecznej Europy. Tego kompleksu zamkowego na pewno nie trzeba szczególnie reklamować. Jest co zwiedzać i podziwiać. Dzięki Taryfie Pomorskiej  cena biletu normalnego to jedynie 17,85 zł.


Z kolei z Gdańska Wrzeszcza warto wybrać się do Kościerzyny. Na liście „do odwiedzenia” powinno znaleźć się Muzeum Ziemi Kościerskiej, gdzie można podziwiać ekspozycje poświęcone m.in. historii miasta i jego wybitnym mieszkańcom oraz kulturze ludowej Kaszubów.


Natomiast dla fanów Półwyspu Helskiego i Mierzei Helskiej wyprawa o tej porze roku, mimo że mroźna, na pewno ukarze inne oblicze Helu. Do wszystkich tych miejsc dojedziesz, kupując bilet w atrakcyjnej ofercie regionalnej – Taryfie Pomorskiej.

 

Województwo łódzkie


W Łodzi warte zwiedzenia jest m. in. EC1 Łódź – Miasto Kultury – instytucja kultury współprowadzona przez miasto Łódź oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, działająca w przestrzeniach zrewitalizowanego i rozbudowanego kompleksu pierwszej łódzkiej elektrowni. Mieści się w Nowym Centrum Łodzi przy ul. Targowej 1/3, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca Łódź Fabryczna. W kompleksie dawnej EC1 znajdują się Centrum Nauki i Techniki, Planetarium EC1, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz Łódź Film Commission. Na tej trasie szczególnie polecamy korzystną ofertę „Połączenie w dobrej cenie". Wybierając się w podróż z dworca Widzew Łódź do innych miejsc na terenie województwa łódzkiego lub okolicznych regionów, zakup wygodnie bilet w Videomacie POLREGIO . Wsparcie zapewni Ci e-kasjer.

 

Województwo lubelskie


W tym regionie polecamy połączenie Lublin – Zamość, a Zamość to przecież "perła renesansu", "Padwa północ”. To stosunkowo małe miasteczko, ale dzięki temu zwiedzanie zabytków jest o wiele prostsze - atrakcje zgromadzone są na niewielkim obszarze. Co warto zobaczyć? Fortyfikacje Twierdzy Zamość, Bramę Lwowska, Stare miasto z urzekającymi kamienicami, Wielki Rynek z charakterystycznym ratuszem, zabytkowe kościoły, pałac Zamoyskich, Rynek Solny, Rynek Wodny, park miejski, liczne muzea i zoo. Bogata baza noclegowa i oferta kulinarna sprzyjają dłuższemu pobytowi.


Lublin za to nazywany jest stolicą wschodniej Polski oraz Bramą Wschodu. Pełni rolę kulturalnego centrum regionu. To niezwykłe miejsce przyciągające unikalnym klimatem, bogatą architekturą i licznymi zabytkami.
Udając się z Zamościa do Lublina lub z odwrotnie z całą rodzinką możesz skorzystać z oferty „Połączenie w dobrej cenie”, w której zakupisz bilety dla wszystkich Twoich towarzyszy naprawdę w okazyjnej cenie.


W Lubelskiem polecamy również połączenie Lublin – Chełm. Chełm - z racji położenia miasto przez wieki było na styku trzech kultur. Odzwierciedleniem tego są liczne zabytki: Bazylika, kościoły, synagoga i cerkiew. Zabytkowa Kopalnia Kredy w Chełmie oraz Podziemia Kredowe są jedną z największych atrakcji turystycznych tego miasta. Tutejszy labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej to unikat na skalę światową. Wybierając tę destynację na weekend z dzieciakami lub paczką przyjaciół skorzystajcie z oferty „Ty i raz, dwa, trzy”, dzięki której każda kolejna osoba zapłaci za swój bilet ok. 30% taniej.

Województwo podkarpackie


Na okres przypadających na Podkarpaciu ferii zimowych zachęcamy do skorzystania z oferty połączeń POLREGIO zarówno na terenie samego Podkarpacia, jak i do sąsiednich województw. Interesującym kierunkiem może okazać się Przemyśl, gdzie funkcjonuje wyciąg narciarski. Regularnie kursują także pociągi do Lublina oraz uzdrowiska Horyniec Zdrój. Zachęcamy także do skorzystania z połączenia pociągami POLREGIO do Sanoka czy Gorlic.


Najkorzystniejsze cenowo bilety w tym województwie zakupisz dzięki naszej ofercie „Połączenie w dobrej cenie”  cenie oraz ofercie regionalnej, czyli Taryfie Podkarpackiej , a ruszając w dalszą podróż z Jarosławia udaj się do kolejki bez kolejki i kup bilet w Videomacie POLREGIO. Przekonasz się, jakie to proste i intuicyjne rozwiązanie.

 

Województwo warmińsko-mazurskie


W Krainie Wielkich Jezior - jak nazywane jest często województwo warmińsko - mazurskie - polecamy połączenia Olsztyn Gł. – Giżycko, Olsztyn Gł. – Pisz – Ełk oraz Olsztyn Gł. – Iława.

Odkrywanie Mazur zimą to wielka przygoda. Spacery nad zamarzniętymi jeziorami, narty biegowe, bojery, zimowe kajaki czy morsowanie mogą być atrakcyjną alternatywą na spędzenie ferii zimowych w tej okolicy. Kupując bilet w Aplikacji POLREGIO, będziesz mieć go zawsze przy sobie! Naprawdę, szkoda czasu na stanie w kolejce na dworcu, podczas gdy jest jeszcze tyle do zrobienia i zobaczenia!

 

Województwo podlaskie


Na Podlasiu polecamy turystycznie szczególnie połączenie Białystok - Augustów – stacja blisko jezior, dobra baza noclegowa. Warto również wybrać się trasą Białystok – Hajnówka, czyli Bramy Puszczy Białowieskiej. Obowiązkowe punkty do zobaczenia to Sobór św. Trójcy - najbardziej charakterystyczna budowla Hajnówki, Pomnik Żubra, który jest najsłynniejszym mieszkańcem puszczy a jednocześnie także symbolem tego miasta oraz Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej czy Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa. Tym, którzy zdecydują się skorzystać z połączenia do Suwałk polecamy zwiedzanie Narodowego Parku Wigierskiego.


Bilety na wszystkie połączenia zakupisz w korzystnej ofercie jaką jest Taryfa Podlaska. Mało tego! Przy zakupie biletu jednorazowego przez Aplikację POLEGIO lub na polregio.pl zapłacisz aktualnie aż 10% taniej.

 

Województwo lubuskie


Warto w tym okresie skorzystać z połączenia Zielona Góra Główna - Jelenia Góra. Jest ono dostępne w każdy weekend - przez cały rok. Cena regularna na tej trasie to 38,80 zł, ale warto skorzystać również z możliwości jakie daje  mini bilet turystyczny, który obowiązuje już od piątkowego wieczora aż do poniedziałkowego poranka, dzięki czemu być może uda Ci się zahaczyć o jakąś dodatkową miejscówkę w okolicy.


Wyjazd do Wrocławia zawsze jest równie dobrym pomysłem. Już sam spacer Rynkiem i podziwianie Starego Ratusza mogą być atrakcjami samymi w sobie, a co dopiero inne obiekty jak Hala Stulecia i Pawilon Czterech Kopuł z Muzeum Sztuki Współczesnej. Bilety na te i inne wycieczki zakupisz po pierwsze - bez problemu, a po drugie - bez kolejek w Aplikacji POLREGIO.

 

Województwo kujawsko-pomorskie


Wycieczką, która idealnie wpisze się w zimową aurę może być podróż z Bydgoszczy lub Inowrocławia do Torunia. Miasto zapewnia na okres ferii sporo atrakcji, a po aktywnym czasie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpaść na rozgrzewającą, zimową herbatę lub przepyszną kawkę i skosztować prawdziwych, toruńskich pierników.


Zapraszamy do korzystania z  Taryfy województwa kujawsko-pomorskiego , również w przypadku innych połączeniach w tym regionie, np. Bydgoszcz- Inowrocław – Mogilno, Bydgoszcz –Piła, Bydgoszcz – Tczew, Toruń – Jabłonowo, Toruń – Kutno.

 

Województwo wielkopolskie


W Wielkopolsce do dyspozycji Podróżnych jest przyspieszony pociąg REGIO, który codziennie realizuje połączenia na trasie Poznań Główny - Szklarska Poręba Górna. Tutaj również szczególnie polecamy mini bilet turystyczny, aby choć dłuższą chwilę spędzić u stóp Karkonoszy. Zamiast stać w długiej kolejce po bilet, wypróbuj Videomat POLREGIO dostępny na dworcu Poznaniu. To urządzenie, dzięki którym dzięki któremu zakupisz bilet, a w razie problemów z wyborem najlepszej oferty skorzystasz z pomocy e-kasjera.

 

Województwo małopolskie


W Małopolsce zapraszamy do skorzystania z połączeń bezpośrednich tj. Kraków Główny – Krynica Zdrój. Dojedziesz na miejsce naszymi pociągami „Jaworzyna”, „Dolina Popradu” lub „Nikifor” w każdy dzień tygodnia. Kolejnym uwielbianym połączeniem jest Kraków Główny – Zakopane, na odcinku którym podczas ferii zimowych ruch pociągów został tymczasowo przywrócony. Teraz dojedziesz tam wygodnie właśnie pociągiem POLREGIO, choć w okresie pozaferyjnym wciąż na tej trasie trwa remont, mający na celu poprawę komfortu pasażerów. Podróż pociągiem „Gubałówka” czy „Kasprowy” kosztuje 22,50 zł.


Z Krakowa Głównego można również dojechać pociągami POLREGIO do Dębicy i Bielska - Białej. Niecałe 3 godziny podróży pociągiem bez przesiadki i już jesteś w jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich, gdzie do woli możesz szusować na stoku – oczywiście jeśli pogoda zapewni ku temu odpowiednie warunki. Na tej relacji obowiązuje oferta „Połączenie w dobrej cenie”  wybierz ją, a koszty całej podróży będą dla Ciebie bardzo atrakcyjne.


Na terenie województwa małopolskiego korzystaj z Taryfy Małopolskiej a będąc już w tym regionie udaj się dalej i eksploruj małopolską krainę. Może już teraz masz plany na podróż przez cały weekend? Zakup bilet mini turystyczny, dzięki któremu do woli podróżujesz po całej Polsce za jedyne 46,40 zł.

 

Województwo świętokrzyskie


Z Kielc podróżni mogą pojechać z POLREGIO do Buska - Zdrój. W niecałą godzinę można dotrzeć ze stolicy województwa świętokrzyskiego do tego miasta - uzdrowiska. Bilet normalny, w ramach oferty Bilet Świętokrzyski kosztuje 8,10 zł. Połączenia, które również polecamy w tej korzystnej cenowo ofercie to także Skarżysko-Kamienna – Kielce oraz Kielce – Katowice. Pobierz Aplikację POLREGIO - ergonomiczne i intuicyjne narzędzie, dzięki któremu bilety na pociąg masz zawsze pod ręką!

 

Województwo zachodniopomorskie


Przez cały rok łączymy Szczecin z nadmorskimi miejscowościami - Świnoujściem, Międzyzdrojami oraz Kołobrzegiem. Zachęcamy do korzystania z tych relacji również w okresie ferii – morze zimą to również niepowtarzalne widoki i zdecydowanie większy spokój, którego nie zazna się tutaj przez ¾ roku. Tradycyjnie polecamy najkorzystniejszą ofertę w ramach Połączenia w dobrej cenie. Ruszasz dalej właśnie ze Szczecina lub Świnoujścia? Przetestuj Videomat POLREGIO  – możliwość wideo transmisji z konsultantem ułatwi Ci zakup biletu na pociąg.

 

Województwo mazowieckie


Na Mazowsze, konkretnie do Małkini dotrzesz pociągiem POLREGIO z Białegostoku. Jest to reaktywowane połączenie, które obowiązuje od 1 stycznia. Na Podróżnych czekają codzienne połączenia oraz trasa dwóch par pociągów kursujących dotychczas do/z Szepietowa, która została wydłużona właśnie do Małkini. Jest to efekt modernizacji linii kolejowej „Rail Baltica”. Na Mazowsze z sąsiedniego Podlasia i jego stolicy dojedziesz wygodnie w 1,5 godzinki w ramach Taryfy Podlaskiej. Prawie tyle samo czasu zajmie Ci dotarcie pociągiem interREGIO z Łodzi do stolicy w ramach Połączenia w dobrej cenie, za które zapłacisz tylko 35,50 zł.

 

Województwo dolnośląskie


W województwie dolnośląskim polecamy wyjazd na ferie zimowe w Karkonosze, czyli do Szklarskiej Poręby Górnej. Ruszamy ze stacji Wrocław Główny, skąd dojedziemy kursującym codziennie pociągiem KAMIEŃCZYK. Szklarska Poręba to wymarzone miejsce na ferie - wyciągi narciarskie, narciarstwo biegowe, wiele szkół narciarskich i wiele tras spacerowych.


W czasie ferii wiele atrakcji znajdziemy też w samej stolicy Dolnego Śląska, czyli we Wrocławiu: Hydropolis, Zoo Wrocław, Afrykarium, Panorama Racławicka, Aquapark – to tylko część atrakcji, które czekają na Ciebie w tym mieście.
A może chciałbyś pozwiedzać jeszcze więcej? Podróżuj na jednym bilecie, gdzie chcesz i kiedy tylko chcesz. Kupując bilet mini turystyczny oszczędzasz na przejazdach – jeździsz pociągiem POLREGIO bez limitu cały weekend.

 

Województwo opolskie


Z sąsiednich województw dolnośląskiego i śląskiego możesz dostać się na teren województwa opolskiego i zwiedzić okolicę. Bezpośrednio, do Kędzierzyna-Koźla dojedziesz również w tygodniu z Gliwic, a w ramach weekendowych połączeń z Kłodzka-Miasto. Podróżując całą rodzinką lub z paczką znajomych możecie skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty jaką jest oferta „Ty i raz, dwa, trzy", która została stworzona z myślą o tych, którzy lubią podróżować w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób do tej samej stacji przeznaczenia, tym samym pociągiem. Dla pierwszej osoby wydaje się bilet jednorazowy, koszt biletu liczony jest wg taryfy normalnej lub z ulgą ustawową. Dla pozostałych osób wydaje się bilety tańsze o ok. 30% od taryfy normalnej.

Odkrywaj regiony z POLREGIO, bo #najlepiejREGIOnalnie.