Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

UWAGA! 21 i 22 stycznia br. bezpłatna komunikacja na obszarze Aglomeracji Krakowskiej w związku z przekroczeniem norm zanieczyszczenia
Więcej > Zamknij X

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podkarpackie
Korekta rozkładu jazdy pociągów POLREGIO od 10 czerwca w województwie podkarpackim

  • Korekta rozkładu jazdy

    Korekta rozkładu jazdy

    Korekta rozkładu jazdy

 

Najistotniejsza zmiana dotyczy południowej części województwa podkarpackiego. W związku z końcem prac modernizacyjnych na linii nr 106, od 22 czerwca zostanie przywrócony ruch pociągów POLREGIO na liniach 106/108/107. Wraca „Bieszczadzki Żaczek” do Komańczy i połączenie weekendowe z Rzeszowa do Gorlic.

Już 30 czerwca po raz pierwszy w tym roku z Rzeszowa do słowackiej miejscowości Medzilaborce wyruszy „Wojak Szwejk”. Pociąg będzie kursował przez całe wakacje w soboty i niedziele. Bilet normalny do Łupkowa kosztuje 16 zł (Połączenie w Dobrej Cenie) oraz 1 Euro z Łupkowa do Medzilaborzec. Dodatkowo już od 2 lipca od poniedziałku do piątku będą kursowały nowe pociągi z Rzeszowa do Łupkowa oraz z Jasła do Komańczy co stwarza możliwość codziennego bezpośredniego dotarcia ze stolicy województwa w Bieszczady.

Od 22 czerwca, na linii 106 zaczną funkcjonować nowe przystanki osobowe tj. Zaborów Błonia, Markuszowa oraz Jasło Fabryczne, na których będą się zatrzymywały pociągi POLREGIO.

Od 30 czerwca do końca sierpnia w soboty i niedziele będzie kursował wakacyjny pociąg do Sandomierza. Krótki czas jazdy i komfort podróży do wypełnionego zabytkami Sandomierza, a także niska cena biletów mogą zachęcić podróżnych do wybrania się na jednodniową wycieczkę. Cena biletu normlanego według „Taryfy podkarpackiej” to 12,1 zł.

Dla miłośników podróżowania na przepiękne Roztocze dobrą informacją będzie zapewne to, że od 23 czerwca do końca wakacji w soboty i niedziele będzie kursował pociąg w relacji Rzeszów – Zamość. Malownicza trasa przebiega przez kilka obszarów przyrody chronionej oraz przecina liczne szlaki rowerowe, w tym najdłuższy w Polsce - „Green Velo”. Pociągi dedykowane do obsługi połączenia Rzeszów – Zamość są wyposażone w specjalne stojaki rowerowe co z pewnością ułatwi bezpieczny przewóz „jednośladu”.

Na pozostałych liniach kolejowych godziny odjazdu i przyjazdu niektórych pociągów uległy nieznacznej zmianie.

Dobrą informacją dla podróżnych będzie zapewne to, że już od września na liniach 106/108/107 liczba kursów pociągów POLREGIO zdecydowanie wzrośnie, będzie to:

  • 8 dodatkowych połączeń pomiędzy Rzeszowem, a Jasłem,
  • 8 dodatkowe połączenia pomiędzy Jasłem a Sanokiem/Zagórzem,
  • 6 dodatkowych połączeń pomiędzy Sanokiem/Zagórzem – Komańczą.

Jesienne zmiany szykują się także na innych liniach. Pomiędzy Rzeszowem a Dębicą na linii 91 od września będzie kursowała nowa para pociągów. Również od września, na linii 68, wszystkie pociągi w relacji Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów będą kursowały codziennie, a także zostaną wprowadzone nowe połączenia pomiędzy Stalową Wolą Rozwadów a Rudnikiem nad Sanem.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 1 września. Podróżnych prosimy o zapoznanie się ze zmienionym rozkładem jazdy. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl.

POLREGIO stale polepsza ofertę przewozową oraz komfort podróżowania. Proces zmian w zakresie obsługi pasażerów jest możliwy dzięki m.in. bardzo dobrej współpracy z organizatorem przewozów pasażerskich, czyli Samorządem Województwa Podkarpackiego. Misją POLREGIO jest podnoszenie jakości oraz ciągła dbałość o podróżnych.

 

Poniżej, w sekcji Do pobrania, aktualne rozkłady jazdy.


Do pobrania
Zobacz wszystkie artykuły