Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Ogólnopolskie
Nowe limity pasażerów w pociągach. Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo

  • Pamiętajmy! Dla wspólnego bezpieczeństwa zasłaniajmy usta i nos.

    Pamiętajmy! Dla wspólnego bezpieczeństwa zasłaniajmy usta i nos.

Podróż z POLREGIO podczas epidemii. Zapoznaj się z zasadami podróżowania. 

Zasady bezpiecznej podróży z POLREGIO

Kup bilet przez kanały zdalne.
Bilety na pociąg POLREGIO warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl i aplikacji mobilnej POLREGIO. Dokonując transakcji w kasach biletowych i u obsługi pociągu zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą.

Zasłaniaj usta oraz nos.
Wybierając się w podróż pociągiem POLREGIO należy pamiętać o zabraniu maseczki lub innej osłony na twarz. Prosimy o zasłanianie ust i nosa przez cały czas odbywania podróży, a także o częste mycie rąk.

Ograniczona liczba miejsc.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 16 października 2020 r. obowiązują nowe limity pasażerów w pociągach. W pojeździe może być zajęte 30% liczby miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych. Informacje o limicie miejsc są umieszczane m.in. na drzwiach pociągu. 

W dalszym ciągu pozostaje wzmocniony nadzór nad sprzątaniem składów. W ramach codziennego czyszczenia wszystkich pociągów, zlecane są dodatkowe dezynfekcje elementów, z którymi podróżni i pracownicy mają najczęściej styczność np. poręcze i klamki. 

W czasie kontroli biletów obsługa pociągu, tak jak od czasu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego, ogranicza do niezbędnego minimum bezpośredni kontakt z podróżnymi. Nadal utrzymywane jest samoczynne otwieranie drzwi bez konieczności użycia przycisku oraz wyizolowanie strefy bezpieczeństwa dla drużyn konduktorskich.

Jeśli w trakcie podróży pociągiem zauważysz niepokojące objawy związane z COVID-19, niezwłocznie powiadom drużynę konduktorską. 
We wszystkich pociągach POLREGIO znajdują się apteczki wyposażone w maseczki i rękawiczki, z których możesz skorzystać w szczególnej sytuacji. W tym celu zgłoś się do drużyny konduktorskiej. 


Na bieżąco wdrażane są niezbędne wytyczne oraz w dalszym ciągu, stale monitorowana sytuacja m.in. w ramach Zespołu Zarządzania Kryzysowego POLREGIO. Spółka współpracuje z instytucjami państwowymi, władzami samorządowymi, organami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i zdrowie Polaków oraz podmiotami z rynku kolejowego, a także jest członkiem powołanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Kolejowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Zespołu Zarządzania Kryzysowego przy Ministerstwie Infrastruktury. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 jest na bieżąco raportowana do Urzędu Transportu Kolejowego.

 

Zachęcamy również do śledzenia na bieżąco informacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego >>

 

Zobacz wszystkie artykuły