Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

UWAGA! Z powodu awarii tymczasowo mogą występować problemy z aktualizacją rozkładu jazdy pociągów POLREGIO. Trwają intensywne prace naprawcze. Przepraszamy za niedogodności.
Informacja > Zamknij X

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Ogólnopolskie
Nowe limity pasażerów w pociągach. Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo

  • Pamiętajmy! Dla wspólnego bezpieczeństwa zasłaniajmy usta i nos.

    Pamiętajmy! Dla wspólnego bezpieczeństwa zasłaniajmy usta i nos.

Podróż z POLREGIO podczas epidemii. Zapoznaj się z zasadami podróżowania. 

Zasady bezpiecznej podróży z POLREGIO

Kup bilet przez kanały zdalne.
Bilety na pociąg POLREGIO warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl i aplikacji mobilnej POLREGIO. Dokonując transakcji w kasach biletowych i u obsługi pociągu zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą.

Zasłaniaj usta oraz nos.
Wybierając się w podróż pociągiem POLREGIO należy pamiętać o zabraniu maseczki lub innej osłony na twarz. Prosimy o zasłanianie ust i nosa przez cały czas odbywania podróży, a także o częste mycie rąk.

Zniesienie ograniczenia co do liczby miejsc.
POLREGIO sp. z o.o. informuje, że w związku z wdrażaniem przez administrację rządową kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, od 26 czerwca 2021 r. udostępnione zostało 100 % obłożenie pasażerów w publicznym transporcie zbiorowym. 

 

W dalszym ciągu pozostaje wzmocniony nadzór nad sprzątaniem składów. W ramach codziennego czyszczenia wszystkich pociągów, zlecane są dodatkowe dezynfekcje elementów, z którymi podróżni i pracownicy mają najczęściej styczność np. poręcze i klamki. 

W czasie kontroli biletów obsługa pociągu, tak jak od czasu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego, ogranicza do niezbędnego minimum bezpośredni kontakt z podróżnymi. Nadal utrzymywane jest samoczynne otwieranie drzwi bez konieczności użycia przycisku oraz wyizolowanie strefy bezpieczeństwa dla drużyn konduktorskich.

Jeśli w trakcie podróży pociągiem zauważysz niepokojące objawy związane z COVID-19, niezwłocznie powiadom drużynę konduktorską. 
We wszystkich pociągach POLREGIO znajdują się apteczki wyposażone w maseczki i rękawiczki, z których możesz skorzystać w szczególnej sytuacji. W tym celu zgłoś się do drużyny konduktorskiej. 


Na bieżąco wdrażane są niezbędne wytyczne oraz w dalszym ciągu, stale monitorowana sytuacja m.in. w ramach Zespołu Zarządzania Kryzysowego POLREGIO. Spółka współpracuje z instytucjami państwowymi, władzami samorządowymi, organami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i zdrowie Polaków oraz podmiotami z rynku kolejowego, a także jest członkiem powołanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Kolejowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Zespołu Zarządzania Kryzysowego przy Ministerstwie Infrastruktury. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 jest na bieżąco raportowana do Urzędu Transportu Kolejowego.

 

Zachęcamy również do śledzenia na bieżąco informacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego >>

 

Do pobrania
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021

Data dodania pliku: 14.05.2021

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły