Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podkarpackie
Nowe pociągi spalinowe w Podkarpackim Oddziale Przewozów Regionalnych

 • SA 140 uroczyste przekazanie

  SA 140 uroczyste przekazanie

 • SA 140 uroczyste przekazanie

  SA 140 uroczyste przekazanie

 • SA 140 uroczyste przekazanie

  SA 140 uroczyste przekazanie

 • SA 140 uroczyste przekazanie

  SA 140 uroczyste przekazanie

 • SA 140 uroczyste przekazanie

  SA 140 uroczyste przekazanie

 • SA 140 uroczyste przekazanie

  SA 140 uroczyste przekazanie

 • SA 140 uroczyste przekazanie

  SA 140 uroczyste przekazanie

Nowy tabor POLREGIO na Podkarpaciu

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO mają przyjemność włączyć do eksploatacji kolejne nowe pojazdy. Dzięki zaangażowaniu Organizatora przewozów, mającego na uwadze komfort podróżnych na Podkarpaciu do obsługi siatki połączeń będziemy angażować dwa nowoczesne pojazdy spalinowe SA 140.

 

Nowy tabor POLREGIO dla Podkarpacia

- To kolejne pojazdy, które wzbogacają ofertę Przewozów Regionalnych w naszym województwie. Te pociągi są bezpieczne, komfortowe, w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Uzupełniają one naszą ofertę nowoczesnego taboru dla mieszkańców regionu – mówił marszałek Władysław Ortyl w czasie uroczystości przekazania pojazdów przez firmę Newag, która jest ich producentem.*

- Pasażerowie chcą mieć pociągi, które będą komfortowe i te spalinowe zespoły trakcyjne takie właśnie są. Do województwa podkarpackiego jako pierwszego w Polsce trafiły pojazdy w pełni zgodne z normą TSI – mówił podczas pierwszej podróży Zbigniew Konieczek prezes zarządu NEWAG S.A., producenta pojazdów.*

Nowoczesne i wygodne pociągi POLREGIO

Każdy z nowych pojazdów jest wyposażony w 115 miejsc siedzących w tym 11 miejsc dla niepełnosprawnych, a łączna ilość przewożonych osób to 247. Dodatkowo w pociągach zainstalowane jest po 4 stojaki dla rowerów. Maksymalna dopuszczalna prędkość pojazdów to 130 km.

Pojazdy są wyposażone w system informacji pasażerskiej z zewnętrznymi tablicami LED oraz wewnętrznymi monitorami LCD. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwa wewnętrzny system monitoringu oraz Intercom umożliwiający kontakt z kabiną maszynisty.

Wi-Fi w pociągach POLREGIO

W pojazdach zainstalowano klimatyzację, Wi-Fi, automaty biletowe. Pojazdy przystosowane do przewożenia pasażerów z ograniczeniami ruchowymi poprzez wydzielenie specjalnych miejsc siedzących, uchwytów do mocowania wózków inwalidzkich, dostosowanej toalety oraz rampy umożliwiającej wsiadanie i wysiadanie z pociągu.

POLREGIO z nowym taborem dla bezpieczeństwa podróżnych

- Przewozy Regionalne uruchamiają obecnie 122 pociągi w dobie z tego około 80 procent jest realizowane nowoczesnym taborem, będącym własnością Samorządu. Dzięki regularnej wymianie taboru starszego typu na nowszy, Przewozy Regionalne mogą jeszcze lepiej świadczyć usługi związane z transportem kolejowym stale podnosząc jakość, komfort i bezpieczeństwo podróżowania – mówił w czasie uroczystości Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Przewozów Regionalnych Jerzy Churawski – Nowe pojazdy będą już w weekend majowy obsługiwały połączenie z Rzeszowa do Sandomierza. Chcemy je także wykorzystać do obsługi wakacyjnego połączenia do Zamościa. W dni robocze będą kursowały na linii 71 pomiędzy Rzeszowem a Stalową Wolą Rozwadów oraz po zakończeniu remontu linii 106 na trasie z Rzeszowa do Jasła.

Pod koniec ubiegłego roku Przewozy Regionalne otrzymały od Samorządu Podkarpacia 3 nowe pojazdy elektryczne, które zostały zaangażowane m.in. do obsługi połączeń pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem co pozwoliło na całkowite zastąpienie starego taboru kursującego na tym odcinku.

Coraz więcej podróżujących wybiera POLREGIO!

- Coraz więcej taboru nowszego typu ma odczuwalny wpływ na zwiększenie ilości mieszkańców Podkarpacia wybierających pociąg jako środek codziennej komunikacji. Porównując ilość przewiezionych pasażerów obecnie z sytuacją w poprzednim roku nastąpił wzrost w styczniu o 2 tysiące, a w lutym o 12 tysięcy osób, które wybrały pociągi POLREGIO jako środek codziennej komunikacji. Jest to dla nas powód do radości, a jednocześnie do jeszcze większego zaangażowania w naszą pracę, stałego podnoszenia jakości tak aby nasi podróżni czuli się w pociągach POLREGIO jak najlepiej - powiedział Dyrektor Churawski.

 

* - źródło www.podkarpackie.pl


 

Zobacz wszystkie artykuły