Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Netia S.A.

Zdjęcie - artykuł Małopolskie
Nowe połączenia kolejowe w relacji Olkusz - Kraków Główny od 14 marca 2022 r.

  • Nowe połączenia kolejowe w relacji Olkusz - Kraków Główny od 14 marca 2022 r.

    Nowe połączenia kolejowe w relacji Olkusz - Kraków Główny od 14 marca 2022 r.

Szanowni Podróżni,

od 14 marca br. POLREGIO uruchamia nowe połączenia kolejowe w relacji Olkusz - Kraków Główny przez Jaworzno Szczakową i z powrotem.

Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego została podjęta decyzja o uruchomieniu połączenia kolejowego poprzez linię kolejową nr 156 przebiegającą miedzy stacją Bukowno i stacją Jaworzno Szczakowa, dotychczas niewykorzystywaną dla przewozów pasażerskich.

Dzięki tej decyzji stworzono alternatywę połączenia kolejowego między Olkuszem a Krakowem, z czasem przejazdu ok. 65 minut. Połączenia zaplanowane zostały w ten sposób, aby ułatwić podróżowanie między Olkuszem, Bukownem i Krakowem osobom udającym się do pracy, szkoły i uczelni, a także stworzyć dogodną i co ważne ekologiczną alternatywę przemieszczania się. Aktualnie w rozkładzie jazdy znalazło się 6 par pociągów Olkusz - Kraków Główny i z powrotem oraz 1 para w relacji Olkusz – Jaworzno Szczakowa i z powrotem. Jeśli zainteresowanie takim rozwiązaniem się sprawdzi z pewnością w przyszłości zostaną podjęte działania o zwiększeniu ilości połączeń. Cena biletu na połączenia wg zastosowanej oferty pozataryfowej „Połączenie w Dobrej Cenie” jest bardzo atrakcyjna i wynosi tylko 9 zł. Obowiązują wszystkie ulgi ustawowe.

UWAGA!

Przedsprzedaż biletów na połączenia w relacji Olkusz – Kraków wg oferty "Połączenie w Dobrej Cenie" będzie dostępna od 13 marca 2022 r.

 

Bilety jednorazowe wg oferty „Połączenie w Dobrej Cenie”:

bilet jednorazowy normalny     9,00 zł.
bilet studencki ulga 51%           4,41 zł.
bilet szkolny ulga 37%               5,67 zł.

Bilety miesięczne wg oferty „Taryfa Małopolska”:

bilet normalny                        245,00 zł.
bilet studencki ulga 51%      120,05 zł.
bilet szkolny ulga 49%          124,95 zł.

 

Bilety na pociągi POLREGIO warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl i aplikacji mobilnej POLREGIO lub w wielu innych elektronicznych kanałach sprzedaży. Kupując bilet w kasach biletowych i u obsługi pociągu zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą.Do pobrania
Rozkład jazdy pociągów w rel. Olkusz - Kraków Gł. ważny od 14.03.2022 r. do 11.06.2022 r.

Data dodania pliku: 09.03.2022

Ikona przycisku pobierania