Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podlaskie
Nowoczesne pojazdy POLREGIO na podlaskich torach

 • EN57ALd

  EN57ALd

 • EN56ALd - Krzysztof Zgorzelski Prezes Przewozów Regionalnych i Jerzy Leszczyński Marszałek Województwa Podlaskiego

  EN56ALd - Krzysztof Zgorzelski Prezes Przewozów Regionalnych i Jerzy Leszczyński Marszałek Województwa Podlaskiego

 • EN57ALd - przedział

  EN57ALd - przedział

 • EN57ALd - strefa "małego podróżnika"

  EN57ALd - strefa "małego podróżnika"

 • EN57ALd - strefa rowerzysty

  EN57ALd - strefa rowerzysty

 • EN57ALd - strefa maszynisty

  EN57ALd - strefa maszynisty

 • EN57ALd - WC

  EN57ALd - WC

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO w środę, 13 grudnia 2017 r. zaprezentowały zmodernizowany elektryczny zespół trakcyjny EN57ALd. Oficjalne przekazanie oraz prezentacja pojazdu miała miejsce na dworcu kolejowym w Białymstoku. Dwa takie pojazdy będą obsługiwały połączenia regionalne w województwie podlaskim.

Park taborowy Przewozów Regionalnych Oddziału Podlaskiego powiększył się o dwa pojazdy zmodernizowane w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego S.A. w Mińsku Mazowieckim. Jacek Bilski, Członek Zarządu ZNTK Mińsk Mazowiecki oficjalnie przekazał składy Krzysztofowi Zgorzelskiemu, Prezesowi Przewozów Regionalnych.  Honorowym gościem na uroczystości był Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego, któremu towarzyszył Leszek Lulewicz, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu.

Elektryczne zespoły trakcyjne przystosowano do jazdy z prędkością 120 km/h. Są nowoczesne i estetyczne, wyposażone m.in. w wygodne fotele, gniazdka elektryczne, ładowarki USB, klimatyzację, a także monitoring. W pojazdach funkcjonuje czytelny system informacji pasażerskiej i strefa małego podróżnika, która jest pozytywnie odbierana przez pasażerów.  EZT zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Pojazdy będzie można spotkać na trasach Białystok – Szepietowo, Białystok – Kuźnica Białostocka i Białystok – Ełk.

Dziękuję portalowi wrotapodlasia.pl za udostępnienie fotografii EN57ALd.

Zobacz wszystkie artykuły