Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Netia S.A.

Zdjęcie - artykuł Małopolskie
Zmiany w cenniku usług przewozowych oraz ofert biletowych obowiązujących na obszarze województwa małopolskiego, w transporcie kolejowym

 • Zmiany w cenniku usług przewozowych w transporcie kolejowym na obszarze województwa małopolskiego

  Zmiany w cenniku usług przewozowych w transporcie kolejowym na obszarze województwa małopolskiego

Szanowni Podróżni,

od dnia 01 lutego br. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów w transporcie kolejowym, na obszarze Województwa Małopolskiego. Natomiast od dnia 17 lutego br. nastąpi pełna integracja biletowa, w przewozach kolejowych organizowanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Ujednolicone zostaną oferty biletowe, dostępne w pociągach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie i POLREGIO oraz wprowadzone zostaną nowe oferty specjalne – „Bilety Małopolskie”.


1. Zmiany cen biletów

W związku ze znacznym wzrostem kosztów świadczenia usług przewozowych, od dnia 1 lutego br. wprowadzone zostaną zmiany cen biletów. Nowy cennik zakłada wzrost cen średnio o 10% w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł dla większości biletów okresowych, niezależnie od relacji. Zmiany zostaną wprowadzone w ramach ofert specjalnych obowiązujących w Małopolsce. Należy podkreślić, że mimo wprowadzanej regulacji, ceny biletów w ramach tych ofert będą w dalszym ciągu znacznie niższe niż ceny w ramach taryf podstawowych.

Nowe ceny będą również obowiązywać przy przejazdach z/do stacji Kraków Lotnisko. W związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów cena za jednorazowy przejazd  z Krakowa do Portu Lotniczego wzrośnie o 3 zł.


2. Bilety Małopolskie – nowe zniżki i oferty specjalne

Od 17 lutego 2020 r. na obszarze województwa małopolskiego nastąpi pełna integracja biletowa w pociągach obsługiwanych przez POLREGIO i Koleje Małopolskie. Pasażerowie zyskają możliwość korzystania z nowych ofert specjalnych tzw. „Biletów Małopolskich”, umożliwiających podróżowanie po Województwie w atrakcyjnych cenach.

Uczniowie, studenci, czy grupy turystyczne zyskają możliwość skorzystania z oferty biletów grupowych. Kupując co najmniej 20 identycznych biletów w ramach jednej transakcji otrzymają zniżkę na poziomie 10%.

Dla przedsiębiorstw i instytucji dostępne będą bilety miesięczne „na okaziciela”. Dzięki nim w przejazdach służbowych pracownicy będą mogli częściej wykorzystywać transport kolejowy, bez konieczności każdorazowego zakupu biletu jednorazowego. Bilety „na okaziciela” będą zapisywane na karcie MKA (Małopolska Karta Aglomeracyjna).

Z Małopolskim biletem dla rodziny weekendowe podróże po Województwie będą jeszcze łatwiejsze. Pasażerowie będą mogli przemieszczać się pomiędzy wybranymi przystankami w niższej cenie, bez ograniczeń w wybraną sobotę, niedzielę lub święto.

Wprowadzona zostanie specjalna oferta dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi. Osoby, posiadające stosowną legitymacją zyskają możliwość zakupu biletu miesięcznego w cenie 10 zł oraz biletów dobowych w cenie 1 zł.

Nową ofertę zyskają również osoby, które ukończyły 60 rok życia. Bez znaczenia będzie fakt, czy korzystają z pociągów obsługiwanych przez POLREGIO czy Koleje Małopolskie – za każdym razem zniżka na przejazd będzie identyczna.

Dla miłośników dwóch kółek również wprowadzone zostaną ułatwienia. Osoby sporadycznie podróżujące z rowerami będą mogły skorzystać z oferty Małopolski bilet rowerowy, dzięki czemu za przewóz roweru zapłacą 4 zł, natomiast osoby regularnie korzystające z rowerów oraz pociągów w ramach tej oferty będą miały możliwość zakupu biletu miesięcznego za kwotę 35 zł.

22 września każdego roku pasażerowie będą mogli skorzystać z oferty Małopolski bilet „Dzień bez samochodu”, która dostępna będzie z wyprzedzeniem w aplikacji mobilnej iMKA.

Mieszkańcy aglomeracji krakowskiej zyskają możliwość korzystania z biletów czasowych, w ramach Taryfy Aglomeracyjnej. Zastąpi ona obecnie funkcjonujące bilety czasowe i strefowe.

Oprócz ww. ofert obowiązywać będzie ulga 100% dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych, oraz wprowadzony zostanie bilet Małego Małopolanina z ulgą 50 % tj. bilet okresowy dla dzieci od ukończenia 4 roku życia do czasu rozpoczęcia obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego.

3. Przykładowe ceny biletów normalnych obowiązujące od 1 lutego br.:

 • Kraków Główny – Krzeszowice: 5,50 zł (bilet jednorazowy) / 110 zł (bilet okresowy),
 • Kraków Główny – Bochnia: 6,50 zł / 165 zł,
 • Kraków Główny – Tarnów: 13,00 zł / 235 zł,
 • Kraków Główny – Nowy Sącz: 16,50 zł / 265 zł,
 • Kraków Główny – Zakopane: 15,50 zł / 260 zł,
 • Kraków Główny – Kraków Lotnisko: 12,00 zł / 90 zł,
 • Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia: 4,00 zł / 90 zł,
 • Kraków Główny – Miechów: 6,50 zł / 165 zł,
 • Kraków Główny – Sędziszów: 12,00 zł / 215 zł,
 • Kraków Główny – Trzebinia: 6,50 zł / 165 zł,
 • Kraków Główny – Oświęcim: 10,00 zł / 205 zł,
 • Kraków Lotnisko – Wieliczka Rynek Kopalnia: 16,00 zł / 110 zł,
 • Tarnów – Nowy Sącz: 11,00 zł / 230 zł,
 • Nowy Sącz – Piwniczna Zdrój: 4,40 zł / 100 zł lub Taryfa Sądecka: 6,00 zł / 141 zł,
 • Nowy Targ – Zakopane: 4,40 zł / 100 zł.

lub Taryfa Podhalańska: 6,00 zł (komunikacja miejska w Nowym Targu lub  w Zakopanem), 8,20 zł (komunikacja miejska w Nowym Targu i w Zakopanem)

/161,20 zł (komunikacja miejska w Nowym Targu), 172,00 zł (komunikacja miejska w Zakopanem), 242,20 zł (komunikacja miejska w Nowym Targu i komunikacja miejska w Zakopanem).

Bilety dostępne będą w systemie pod nazwą: Małopolska Karta Aglomeracyjna oraz w innych kanałach sprzedaży wykorzystywanych przez Operatorów.


Zobacz wszystkie artykuły