Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Lubuskie
Odkryj piękno Parku Mużakowskiego

  • Park Mużakowski

    Park Mużakowski

Zapraszamy Was na kolejną wycieczkę po naszym malowniczym regionie. „Poczuj przygodę odkrywając Lubuskie pociągami POLREGIO” to wspaniała wyprawa łącząca odpoczynek na łonie natury z odrobiną historii i przygody.

19 września wybierzemy się do Parku Krajobrazowego Łuk Mużakowa, naszej lubuskiej perły, która ze względu na swoje walory przyrodnicze i znaczenie historyczne, w roku 2004 została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W to niezwykłe miejsce wyruszymy z Zielonej Góry o godz. 8:05. Następnie zatrzymamy się na przystankach: Nowogród Osiedle (przyjazd o 8:35), Żary (przyjazd o 9:10), by ostatecznie dotrzeć do malowniczych Tuplic (przyjazd o 9:43), skąd przesiądziemy się do autobusu, który zawiezie nas do serca Parku Mużakowskiego. Bujna roślinność, stare, majestatyczne drzewa, klimatyczne alejki, zielona, otwarta przestrzeń – z pewnością każdy zachwyci się urokiem tego miejsca, które niewątpliwie jest dumną wizytówką regionu. Dodajmy, że przyrodniczo-historyczne tajemnice parku będziemy odkrywać w towarzystwie trzech przewodników.

Poza spacerem po polskiej, krajobrazowej części parku, zawitamy również do majestatycznego, neorenesansowego zamku w Bad Muskau, którego barwną, ekscentryczną wizytówką był niegdyś książę Hermann von Pückler-Muskau, podróżnik i ogrodnik. To właśnie on w 1815 roku rozpoczął projektowanie i realizację Parku Mużakowskiego, którego piękno możemy dziś podziwiać. Na terenie Bad Muskau przewidziany jest czas wolny, tak więc będzie możliwość napicia się w kawiarence aromatycznej kawy. Uwaga! Dla chętnych przewidziany jest również przejazd kolejką wąskotorową z Bad Muskau do Weißwasser (Ci z Was, którzy chcą skorzystać z przejazdu kolejką, muszą mieć przygotowaną walutę euro).

Kolejka wąskotorowa do Weißwasser wyruszy ze stacji w Bad Muskau o godz. 14:35, natomiast powrót z Weißwasser nastąpi o godz. 16:35. Koszt biletu normalnego wynosi 9,50 euro. Chętni planujący przejażdżkę kolejką, proszeni są o zgłoszenie tego faktu obsłudze pociągu w drodze do Tuplic. Po zakończeniu zwiedzania parku, przewodnik zaprowadzi wszystkich chętnych na stację kolejki wąskotorowej i przejedzie z podróżnymi całość trasy. Powrót z Parku Mużakowskiego zaplanowany jest na godz. 17:40. O tej porze wyruszymy do Tuplic i mijając kolejne przystanki (Żary – przyjazd o 18:44) dotrzemy do Zielonej Góry, przyjazd planowany jest na godz. 20:24.

Zapraszamy na wycieczkę! Wspólnie z POLREGIO odkryjcie niezwykłe i barwne miejsca Ziemi Lubuskiej.

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji w Zielonej Górze oraz po wcześniejszej rezerwacji u kierownika pociągu.
Rezerwacja odbywa się drogą e-mailową pod adresem rezerwacja.zielonagora@polregio.pl.

W treści maila prosimy o następujące informacje:

- imię i nazwisko,

- stacja rozpoczęcia przejazdu,

- telefon kontaktowy,

- liczba rezerwowanych biletów.

Rezerwacje można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Liczba biletów jest ograniczona.

 

Cennik biletów:

Zielona Góra - Park Mużakowski - Zielona Góra: 55 zł,
Zielona Góra - Park Mużakowski - Zielona Góra (oferta z kartą ZGrani 50+): 50 zł.

Poniżej w sekcji Do pobrania znajdziecie Państwo szczegółowy rozkład jazdy pociągu, plan wycieczki oraz warunki taryfowe.

 

 

 

 

Do pobrania
Plan wycieczki

Data dodania pliku: 14.09.2020

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Rozkład jazdy

Data dodania pliku: 14.09.2020

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Warunki taryfowe

Data dodania pliku: 14.09.2020

Ikonka i dla artykułów informacyjnych