Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podlaskie
Pociągiem POLREGIO na spotkanie z Ojcem Świętym na Litwie

  • Kowno - Litwa

    Kowno - Litwa

 

Z okazji wizyty Ojca Świętego na Litwie, POLREGIO zachęca do skorzystania z jedynych w Polsce bezpośrednich pociągów na trasie Białystok – Kowno (Kaunas) umożliwiających wiernym dojazd na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

Spółka Przewozy Regionalne (właściciel marki POLREGIO) od ponad dwóch lat uruchamia bezpośrednie połączenia kolejowe z Białegostoku do Kowna, umożliwiające również podróż do Wilna dzięki dogodnej przesiadce. Są to połączenia weekendowe i termin kursowania pociągów – od piątku (popołudniowy wyjazd z Białegostoku o godz. 15:55) do poniedziałku (poranny wyjazd z Kowna o godz. 9:00) oraz po dwa połączenia w soboty i niedziele – i doskonale wpisuje się w dni wizyty Ojca Św. na Litwie, tj. w Wilnie 22 września (sobota) i w Kownie 23 września (niedziela).

Połączenia do Kowna obsługują nowoczesne pojazdy szynowe, posiadające 130 miejsc siedzących, klimatyzację, monitoring oraz udogodnienia dla podróżowania osób niepełnosprawnych (podjazdy umożliwiające wjazd wózków, przestronną toaletę, specjalne miejsca do zamocowania wózka).

Skorzystanie z pociągów POLREGIO zapewni bezpieczny i wygodny przejazd. Pociąg zatrzymuje się w Czarnej Białostockiej, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Augustowie, Suwałkach i na stacji granicznej w Trakiszkach. Możliwość dojazdu pociągiem na spotkanie z Ojcem Św. mają także mieszkańcy tych miejscowości.

Bilety na przejazd są sprzedawane według oferty promocyjnej „Polska – Litwa Regio specjal”. Na przykład koszt przejazdu z Białegostoku do Kowna wynosi 11 €, czyli około 50 zł, a z Suwałk 8 €, czyli około 35 zł. Bilety na przejazd tam i z powrotem są dostępne w kasach biletowych i u obsługi pociągu.

Na wszystkich stacjach, poza stacją Białystok, bilety u obsługi pociągu są sprzedawane bez dodatkowych opłat. Na portalach biletyregionalne.pl, koleo.pl oraz w aplikacji mobilnej KOLEO można kupić bilety w jedną stronę - do Kowna.

Informacje o rozkładzie jazdy pociągów na trasie Białystok – Kowno można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach: polregio.pl, portalpasazera.pl i koleo.pl.


Rozkłady są także dostępne w gablotach na stacjach.

 

Do pobrania
Plakat informacyjny - rozkład jazdy pociągów i cennik na trasie Białystok - Kowno (Kaunas)

Data dodania pliku: 14.09.2018

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły