Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Ogólnopolskie
POLREGIO przygotowuje się do zakupu nowego taboru

  • POLREGIO przygotowuje się do zakupu nowego taboru

    POLREGIO przygotowuje się do zakupu nowego taboru

    Impuls POLREGIO w trakcie produkcji

POLREGIO prowadzi wstępne konsultacje rynkowe w sprawie zamówienia na dostawę fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w wersji 4-członowej i 3-członowej. Konsultacje są prowadzone dla pozyskania informacji niezbędnych do przygotowania ewentualnego postępowania o udzielenie zamówienia, w szczególności: zagadnień technicznych, technologicznych, wykonawczych, organizacyjnych oraz logistycznych dotyczących przedmiotu zamówienia.

– Tak, jak zapowiadaliśmy uruchamiamy proces inwestycyjny w zakresie zakupu i modernizacji taboru. Nasze potrzeby są ogromne, bo przez wiele lat spółka nie mogła korzystać ze środków europejskich. Teraz, po decyzji Komisji Europejskiej o zatwierdzeniu pomocy publicznej, po wyprowadzeniu spółki z definicji "w trudnej sytuacji ekonomicznej" oraz po podpisaniu wieloletnich umów z marszałkami o wartości ponad 9 mld złotych, po raz pierwszy w historii, wreszcie możemy to zmienić – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

Ogłoszenie i prowadzenie konsultacji nie zobowiązuje przewoźnika do przygotowania postępowania ani udzielenia zamówienia. Termin składania zgłoszeń mija 25 czerwca.