Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Ogólnopolskie
POLREGIO zapewni kompleksową opiekę medyczną pracownikom dzięki współpracy z TUW PZU

  • POLREGIO zapewni kompleksową opiekę medyczną pracownikom dzięki współpracy z TUW PZU

    POLREGIO zapewni kompleksową opiekę medyczną pracownikom dzięki współpracy z TUW PZU

    Od lewej: Małgorzata Sadurska - członek Zarządu PZU i przewodnicząca Rady Nadzorczej TUW PZUW oraz Artur Martyniuk - Prezes Zarządu POLREGIO

Największy przewoźnik pasażerski w Polsce zapewni kompleksową opiekę medyczną pracownikom i ich rodzinom dzięki współpracy z TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Opieka będzie świadczona w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w TUW PZUW. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane w piątek 9 lipca w Warszawie.

 

Jest to wyjątkowe wydarzenie, które wprowadza naszą spółkę do grona pracodawców oferujących unikatowe benefity pracownicze. Ubezpieczenie zdrowotne nie było do tej pory dostępne w takiej formie dla wszystkich pracowników spółki. Zakres oferowanych w ramach umowy świadczeń jest bardzo szeroki, a dzięki dofinansowaniu POLREGIO jako pracodawcy, koszt miesięcznej składki w pakiecie Komfort dla pracownika wyniesie symboliczną złotówkę. POLREGIO oferując swoim pracownikom taki benefit, wyróżnia się na tle innych spółek i liczymy, że w ten sposób przyciągniemy nowych pracowników – powiedział Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

 

Dzięki porozumieniu z TUW PZUW oraz pokryciu zdecydowanej większości kosztów ubezpieczenia przez POLREGIO jako pracodawcę, pracownicy przewoźnika i ich rodziny będą mieli do wyboru atrakcyjne pakiety zdrowotne, które w zależności od wyboru obejmują m.in.: konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu, wizyty bez skierowania u specjalistów z ponad 20 dziedzin, badania diagnostyczne, prowadzenie ciąży, wizyty domowe lekarzy i pielęgniarek, rehabilitację oraz refundację koniecznego do niej sprzętu.

 

 – TUW PZUW to, jak głosi jego hasło, więcej wspólnych korzyści. Na tym polega wzajemność w ubezpieczeniach, która opiera się na współpracy w interesie ubezpieczonych. Jest ona tym bardziej ważna i przynosi tym lepsze efekty, gdy – jak w przypadku TUW PZUW i POLREGIO – łączy podmioty należące do wspólnego właściciela, jakim jest Skarb Państwa. Utrzymywana w duchu patriotyzmu gospodarczego współpraca pozwala dzięki synergii czerpać dodatkowe korzyści dla zaangażowanych w nią podmiotów i polskiej gospodarki, a tym samym także dla Polaków. Współpraca z POLREGIO ma szczególnie ważny wymiar, ponieważ na korzystnych warunkach zapewnia jego pracownikom kompleksową opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. Ich zdrowie jest najważniejsze – mówi członek Zarządu PZU i przewodnicząca Rady Nadzorczej TUW PZUW Małgorzata Sadurska.

 

Atrakcyjność ubezpieczeń zdrowotnych w TUW PZUW polega na tym, że usługi świadczy nasza siostrzana spółka, PZU Zdrowie, która jest rynkowym potentatem. Dzięki temu do dyspozycji pracowników możemy oddać prawie 2500 przychodni w ponad 600 miastach w Polsce. Nie ma problemu ze znalezieniem placówki, nawet w najmniejszym mieście. Z porad można skorzystać z dala od domu, będąc na wakacjach czy w podróży – mówi członek Zarządu TUW PZUW Aneta Zawistowska.

 

POLREGIO to największy przewoźnik pasażerski w Polsce. Codziennie uruchamia ok. 1500 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach w całym kraju. Dzięki dynamicznemu rozwojowi spółki w ostatnich latach z usług POLREGIO skorzystało blisko 72 mln pasażerów rocznie. Udział przewoźnika w rynku kolejowych przewozów pasażerskich przedkłada się na wysoką konkurencyjność wykonanej pracy i utrzymuje się na poziomie 27%.

 

TUW PZUW, największe w Polsce towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, jest częścią Grupy PZU. Działa na zasadzie non-profit. Jako jedyne towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w Polsce legitymuje się ratingiem prestiżowej agencji S&P, który jest wyznacznikiem wysokiej wiarygodności Towarzystwa. TUW PZUW ubezpiecza klientów korporacyjnych, w tym podmioty gospodarcze, medyczne, samorządy i instytucje administracji publicznej, a także uczelnie i instytucje kościelne. Specjalizuje się w ubezpieczeniach majątkowych, od odpowiedzialności cywilnej, zdrowotnych i komunikacyjnych.