Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Ogólnopolskie
Przywrócenie kursowania pociągów przygranicznych

  • Informacja o przywróceniu pociągów przygranicznych

    Informacja o przywróceniu pociągów przygranicznych

Szanowni Podróżni,

informujemy, że stopniowo przywracamy kursowanie pociągów przygranicznych, w porozumieniu z władzami samorządów województw oraz zagranicznymi przewoźnikami, a także w oparciu o obecnie obowiązujące zasady w ruchu transgranicznym.

 

Słowacja: 26 czerwca 2020r. rozpoczną kursowanie sezonowe połączenia POLREGIO na Słowację na trasie Rzeszów – Medzilaborce;

Niemcy: obecnie kursują już połączenia międzynarodowe POLREGIO na liniach Szczecin – Angermünde – Berlin Gesundbrunnen i Szczecin – Pasewalk – Lübeck/Schwerin.

1 lipca przywrócone zostaną przygraniczne pociągi POLREGIO na odcinkach: Zgorzelec – Görlitz – Zgorzelec; Tuplice – Forst (Lausitz) – Tuplice; Rzepin – Frankfurt nad Odrą – Rzepin i Gorzów Wielkopolski – Berlin Ostkreuz – Gorzów Wielkopolski. W związku z powyższym od tego samego dnia trzy pary pociągów POLREGIO będą kursowały w pełnej relacji Görlitz – Zielona Góra Gł. – Görlitz;

Litwa: pociągi na Litwę na trasie Białystok - Kaunas (Kowno) będą zawieszone od 10 do 20 lipca 2020 r. (Sprawdź szczegóły tutaj)

Białoruś: pociągi w ruchu przygranicznym z Białorusią na trasie Terespol – Brest (Brześć) są obecnie zawieszone do odwołania.