Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Zdjęcie - artykuł Małopolskie
Nowy Roczny Rozkład Jazdy 2023/2024 w województwie małopolskim

 • Roczny Rozkład Jazdy 2023/24

  Roczny Rozkład Jazdy 2023/24

Szanowni Pasażerowie,

POLREGIO S.A. Małopolski Zakład w Krakowie uprzejmie informuje, że z dniem 10 XII 2023 r. wchodzi w życie nowy Roczny Rozkład Jazdy 2023/2024

Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego, jako ustawowego Organizatora transportu kolejowego - w nowym rozkładzie jazdy 2023/2024 na terenie województwa małopolskiego POLREGIO S.A. Małopolski Zakład w Krakowie będzie wykonywał przewozy pasażerskie na następujących liniach komunikacyjnych:

 • Katowice - Olkusz – Wolbrom - Kozłów - Sędziszów/Kielce Gł.
  i odwrotnie,
 • Kraków Gł. – Sędziszów/Kielce Gł./Ostrowiec Świętokrzyski
  i odwrotnie,
 • Katowice/Kraków Gł./Tarnów - Dębica/Rzeszów/Przemyśl i odwrotnie,
 • Kraków Gł./Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Sucha Beskidzka/Zakopane i odwrotnie,
 • Kraków Gł. - Wadowice/Kęty - Bielsko Biała Gł. i odwrotnie,
 • Kraków Płaszów/Kraków Gł. - Katowice i odwrotnie,
 • Kraków Płaszów/Kraków Gł. - Krzeszowice/Trzebinia – Oświęcim/ Czechowice Dziedzice i odwrotnie,
 • Kraków Gł. – Olkusz/Wolbrom i odwrotnie,
 • Rzeszów Gł. - Jasło - Gorlice i odwrotnie,
 • Kraków Gł./Sucha Beskidzka - Żywiec i odwrotnie,
 • Kraków Gł./Tarnów - Nowy Sącz - Piwniczna/Krynica-Zdrój i odwrotnie.

Nowy Roczny Rozkład Jazdy na rok 2023/2024 przyniesie wiele pozytywnych zmian. Chcąc zwiększyć dostępność mieszkańców województwa małopolskiego do przewozów kolejowych, od 10 XII zostaną oddanie do eksploatacji nowe przystanki osobowe, a na poszczególnych liniach zostaną uruchomione nowe połączenia lub będzie wydłużona relacja niektórych pociągów. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w opisie przy danej linii.

W dniach od 10 grudnia do 9 marca w ramach I cyklu zmienionej organizacji ruchu pociągów na rozkład jazdy 2023/24 kontynuowane będą prace modernizacyjne na niektórych liniach kolejowych.

Linia 93 Trzebinia – Oświęcim/Czechowice-Dziedzice: 

W związku z budową obiektu inżynieryjnego i zaplanowaną dzienną  przerwą w ruchu pociągów na odcinku Oświęcim – Czechowice Dziedzice w terminie od 13 XII 2023 do 1 II 2024 w środy i czwartki oraz 6  - 7 III, przejazd na tym odcinku będzie wykonywany zastępczą komunikacją autobusową.

Pozytywną informacja jest fakt, że od RJ 2023/2024 na linii 93 przywrócone zostaną pociągi relacji Oświęcim - Czechowice Dziedzice – Oświęcim i będzie to:

 • Oświęcim – Czechowice-Dziedzice (4 pociągi),
 • Czechowice-Dziedzice – Oświęcim (6 pociągów)
 • Kraków Główny – Czechowice-Dziedzice (3 pociągi)
 • Czechowice-Dziedzice – Kraków Główny (1 pociąg),

Łącznie pojedzie 7 par bezpośrednich pociągów na odcinku Oświęcim - Czechowice-Dziedzice - Oświęcim.

Linia 133/134/138/62 Kraków Gł. - Jaworzno Szczakowa - Katowice/Wolbrom:

W rozkładzie jazdy 2023/24 ilość pociągów na odcinku Kraków – Katowice oraz Kraków – Wolbrom pozostaje na niezmienionym poziomie, jednak część z nich rozpocznie lub zakończy kursy w stacji Kraków Płaszów. Dodatkowo dotychczasowy pociąg relacji Dębica – Katowice – Dębica pojedzie w zmienionej relacji do/od Oświęcimia.

Linia 94/97/98/104/99 Kraków Gł. – Sucha Beskidzka/Zakopane/Żywiec:

Po zakończeniu budowy nowego Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem już od grudnia podróżni będą zaczynać i kończyć swoją podróż na nowej stacji kolejowej w centrum Zakopanego.

Utrudnienia w postaci zastępczej komunikacji autobusowej, które w ostatnim czasie towarzyszyły pasażerom w podróży pod Tatry zakończą się z dniem 21 grudnia br. Od 22 grudnia 2023 r. cały odcinek Kraków – Zakopane obsłużą pociągi.

Ze względu na rewitalizację linii 104 na odcinku Chabówka – Mszana Dolna i dalej do Nowego Sącza pociągi nie będą obsługiwać przystanku osobowego Rabka Zdrój. Dla podróżnych udających się do lub z Rabki Zdrój uruchomiona zostanie komunikacja autobusowa, która kursować będzie na odcinku Chabówka – Rabka Zdrój – Chabówka.

W okresie 10 – 21 XII w dalszym ciągu na odcinku Jordanów – Zakopane – Jordanów kontynuowane będą prace inwestycyjne, które jak wcześniej wspomniano zakończą remont linii 98 oraz 99. W powyższym terminie odcinek ten podróżni pokonają zastępczą komunikacją autobusową.

Kolejną pozytywną informacją jest to, że od 10 XII 2023 r. polepszeniu ulega oferta przewozowa „na linii Zakopiańskiej”. Podróżni otrzymają większą liczbę bezpośrednich połączeń na trasie Kraków Główny - Zakopane – Kraków Główny poprzez wydłużenie i połączenie dotychczasowych relacji pociągów. W ten sposób powstanie 6 par bezpośrednich połączeń.

Nowe bezpośrednie pociągi otrzymają swoje nazwy i tak:

 • pociąg 30503/2 oraz 30540/1 relacji Kraków Gł. - Zakopane i odwrotnie - „PIĘĆ STAWÓW”
 • pociąg 30507/6 oraz 30536/7 relacji Kraków Gł. - Zakopane i odwrotnie - „JANOSIK”
 • pociąg 30515 relacji Krakowa Gł. - Zakopane - „PODHALE”

W związku z oddaniem do eksploatacji nowych przystanków zwiększy się również dostępność do pociągów POLREGIO dla mieszkańców oraz turystów w takich miejscowościach jak:

 • Dąbrówka Jezioro Mucharskie – przystanek zlokalizowany pomiędzy stacją Stryszów a przystankiem osobowym Zembrzyce,
 • Chabówka Stadion – przystanek zlokalizowany pomiędzy stacją Chabówka a przystankiem osobowym Rokiciny Podhalańskie,
 • Bańska Niżna – przystanek zlokalizowany pomiędzy przystankiem osobowym Szaflary Centrum a stacją Biały Dunajec,
 • Poronin Misiagi – przystanek zlokalizowany pomiędzy stacją Poronin a stacją Zakopane,

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz włodarzy Gminy Szaflary od 10 XII 2023 r. nastąpi zmiana nazwy przystanku osobowego Szaflary Wieś na Szaflary Centrum.

Linia 94/97/117 Kraków Gł. – Kęty/Bielsko-Biała Gł.

Decyzją organizatora przewozów (UMWM) w RJ 2023/2024 wszystkie pociągi z/do stacji Kęty/Bielsko-Biała Gł. trasowane są przez łącznicę kolejowa nr 621 w Kalwarii Zebrzydowskiej, co znacząco ułatwi kursowanie pociągów oraz skróci czas przejazdu.  Oferta przewozowa utrzymana zostaje na takim samym poziomie jak w V cyklu ZRJ 2022/23.

Linia 96 Tarnów – Nowy Sącz/Krynica-Zdrój

Na linii kolejowej nr 96 liczba pociągów pozostaje na dotychczasowym poziomie.

Miłym akcentem dla spółki POLREGIO S.A. jest decyzja organizatora przewozów o przekazaniu do obsługi od RRJ 2023/2024 pociągu o nazwie „LACH” relacji Kraków Główny - Nowy Sącz - Kraków Główny naszej spółce.

Dodatkowo od 10 grudnia br. zwiększona zostanie dostępność do pociągów dla podróżnych w związku z otwarciem nowych przystanków osobowych:

 • Nowy Sącz Gorzków zlokalizowany pomiędzy przystankiem osobowym Nowy Sącz Jamnica a stacją Nowy Sącz,
 • Nowy Sącz Dąbrówka zlokalizowany pomiędzy stacją Nowy Sącz a przystankiem osobowym Nowy Sącz Biegonice,

Linia 8 Kraków Gł. – Kozłów – Sędziszów/Kielce Gł.

Na linii nr 8 ilość połączeń obsługiwanych przez naszą spółkę nie ulega zmianie.

Od 10 XII 2023 na podstawie uchwały PKP PLK nastąpi zmiana nazwy przystanku osobowego Dziadówki na Pstroszyce. Podróżni jadący dotychczas do/z stacji Kielce, od teraz będą rozpoczynać i kończyć podróż na stacji z nową nazwą Kielce Główne.

 

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO SKORZYSTANIA Z USŁUG POLREGIO S.A. ORAZ  ŻYCZYMY DOBRYCH PODRÓŻY

Liniowe rozkłady jazdy znajdziecie Państwo <<TUTAJ>>

Dodatkowo prosimy, aby przed podróżą upewnić się odnośnie odjazdu lub przyjazdu pociągu, z którego zamierzają Państwo skorzystać w wybranym przez siebie dniu. Szczegółowe informacje o rozkładach jazdy pociągów, są dostępne:

Zobacz wszystkie artykuły