Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Ogólnopolskie
superREGIO – nowa kategoria pociągów POLREGIO

  • Logo superREGIO

    Logo superREGIO

 

superREGIO – taką nazwę noszą nowe połączenia komercyjne POLREGIO, które od czerwca kursują na polskich torach. To kolejny krok w rozwoju siatki połączeń kolejowych w Polsce dla naszych Pasażerów.

Nowe połączenia POLREGIO łączą ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. Dla odróżnienia ich charakteru od flagowych połączeń o nazwie REGIO, ogłosiliśmy specjalny konkurs dla pracowników, którego celem było wymyślenie najatrakcyjniejszej nazwy nowej kategorii pociągów. W drodze konkursu zwyciężyła nazwa „superREGIO”.

– Zamknęliśmy trudny dla spółki okres restrukturyzacji i z żelazną konsekwencją idziemy dalej wprowadzając na rynek połączenia pod nową nazwą superREGIO. Będą to pociągi kursujące w wielu przypadkach w dotąd nieobsługiwanych bezpośrednich relacjach, jak Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław. Wyznacznikiem superREGIO jest m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i cena biletów – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy Spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki POLREGIO.

Nowe połączenia superREGIO są uzupełnieniem kolejowej oferty przewozowej w kraju. Najmłodsza kategoria pociągów w Polsce od 9 czerwca kursuje na trasie Ostrowiec Świętokrzyski – Kielce – Włoszczowa – Częstochowa Stradom – Opole – Brzeg – Wrocław, Kraków – Zator i Katowice – Zator, gdzie znajduje się Energylandia – największy rodzinny park rozrywki w Polsce.

Uwaga zmiany! Pociągi superREGIO z Katowic i Krakowa do Zatora ponownie w ofercie od 1 maja 2020 r.

Katowice – Zator - Katowice

superREGIO na trasie Katowice – Zator przez Mysłowice i Oświęcim będzie łączyć najważniejszy ośrodek miejski Śląska z Zatorem i Energylandią, największym rodzinnym parkiem rozrywki w Polsce. Przebycie trasy zajmuje ok. 1,5 h. Pociąg będzie kursował:
od 1 maja do 26 czerwca w piątki, soboty, niedziele oraz 11 czerwca i od 27 czerwca do 31 sierpnia codziennie,  jak również od 1 do 27 września, w soboty i niedziele.

Kraków Główny – Zator – Kraków Główny

Do Zatora dojedziemy teraz również bezpośrednio z Krakowa Głównego. Przejechanie całej trasy zajmie podobny czas, czyli ok. 1,5 h. Pociąg będzie kursował:
od 1 maja do 26 czerwca w piątki, soboty, niedziele oraz 11 czerwca i od 27 czerwca do 31 sierpnia codziennie, jak również od 1 do 27 września w piątki, soboty i niedziele.


Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław Główny

Najdłuższą spośród pierwszych tras superREGIO jest połączenie Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław Główny, poprowadzone przez Kielce, Włoszczową, Częstochowę i Opole, a w drodze powrotnej przez Kluczbork, Częstochowę Stradom i Kielce. Przebycie tej trasy na podstawie normalnego biletu kosztuje pasażerów superREGIO 59,90 zł. Pociąg kursuje od 9 czerwca br. w piątki i niedziele.

Sprzedaż biletów na połączenia sR odbywa się we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym poprzez aplikację mobilną i stronę internetową POLREGIO. W pociągach sR obowiązują ulgi ustawowe, a także popularne oferty POLREGIO: „Ty i raz, dwa, trzy”, „REGIO Senior”, „Razem w Polskę Standard”, „Razem w Polskę Komfort” oraz Taryfa RAZEM dla posiadaczy REGIOkart. Jednocześnie informujemy, że do czasu wprowadzenia zmian w Zasadach i warunkach stosowania Wspólnego Biletu (ZW-WB), sprzedaż biletów na przejazd pociągami superREGIO, w ramach oferty Wspólny Bilet nie będzie prowadzona.


Do pobrania
Logotypy superREGIO

Data dodania pliku: 20.05.2019

Ikonka i dla artykułów informacyjnych
Zobacz wszystkie artykuły