Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Podlaskie
Więcej pojazdów w podlaskim POLREGIO

  • Konferencja prasowa w Białymstoku

    Konferencja prasowa w Białymstoku

    Fot. wrotapodlasia.pl

Szanowni Podróżni,

informujemy, że park taborowy Podlaskiego Zakładu POLREGIO w Białymstoku powiększył się o dwa pojazdy spalinowe serii SA106. Oficjalne przekazanie oraz prezentacja pojazdu miała miejsce na dworcu kolejowym w Białymstoku.

Dwa kolejne spalinowe szynobusy będą obsługiwały połączenia regionalne w województwie podlaskim. Są to pojazdy wyprodukowane przez firmę Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz, a pozyskane przez POLREGIO od samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

– Likwidacja białych plam transportowych to jeden z najważniejszych celów POLREGIO. W związku z tym, wraz z Samorządem Województwa Podlaskiego rozbudowujemy ofertę połączeń kolejowych, aby mieszkańcy tego regionu mogli korzystać z naszych pociągów w codziennych dojazdach np. do szkoły, pracy, do urzędu czy do lekarza. Pojazdy, które od dzisiaj będą służyć tutejszemu zakładowi POLREGIO, pozwolą nie tylko na realizację tych celów, ale przede wszystkim na podniesienie jakości naszych usług świadczonych w województwie podlaskim – powiedział Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.

W uroczystości przekazania dwóch pojazdów wzięli udział m.in. Jarosław Zieliński – Poseł na Sejm RP, Tomasz Madras – Wicewojewoda Podlaski, Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Martyniuk – Prezes Zarządu POLREGIO i Janina Wilczewska – Dyrektor Podlaskiego Zakładu POLREGIO. 

Szynobusy SA106 są przystosowane do jazdy z prędkością 120 km/h. Posiadają 60 miejsc siedzących, a łącznie może nimi podróżować 170 pasażerów. A przy obecnie obowiązującym reżimie sanitarnym – 120 pasażerów.  Wyposażone są m.in. w wygodne fotele, monitoring i klimatyzację. W pojazdach, w części niskopodłogowej są specjalne miejsca dla podróżnych na wózkach inwalidzkich oraz rampy do ich załadunku.

Pojazdy będzie można spotkać na trasach Białystok – Suwałki, Białystok – Waliły, Białystok – Czeremcha, Białystok – Hajnówka oraz Hajnówka – Siedlce, a już wkrótce, od 1 lipca również na trasie do Siemianówki.


Zobacz wszystkie artykuły