Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Netia S.A.

Zdjęcie - artykuł Wielkopolskie
Średzki Zlot Parowozów 2023

  • Średzki Zlot Parowozów

    Średzki Zlot Parowozów

    2023

  • Rozkład jazdy

    Rozkład jazdy

    pociągu dodatkowego

Zapraszamy do korzystania z oferty POLREGIO wszystkich, którzy wybierają się na tegoroczny Średzki Zlot Parowozów.  Przypominamy, że w Środzie Wielkopolskiej zatrzymuje się 10 par pociągów POLREGIO kursujących w relacji Poznań - Ostrów Wlkp. Aktualny rozkład jazdy POLREGIO pozwoli dotrzeć zainteresowanym nie tylko z Poznania, ale także z Łodzi, a nawet z Warszawy Gł. oraz ze wszystkich stacji pośrednich! 

Przez cały dzień na stacji Środa Wielkopolska zatrzymują się pociągi POLREGIO, którymi będzie można dotrzeć na Średzki Zlot Parowozów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania z oferty Biletu Turystycznego, który jest ważny przez cały weekend we wszystkich pociągach REGIO. Oznacza to, że z jednym biletem można odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów do i ze Środy Wielkopolskiej zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

POLREGIO S.A. jako główny partner tego wyjątkowego wydarzenia wspiera turystykę kolejową i zaprasza na weekend pełen kolejowych przygód w Środzie Wlkp. i w Słupi Wlk., gdzie na boisku odbędzie się prawdziwy kolejowy festiwal z pokazami, koncertami i fajerwerkami. Program wydarzenia przewiduje moc atrakcji.

Plakat ze szczegółami znajduje się w sekcji do pobrania.

Dla tych, którzy zastanawiają się jak zorganizować swoją wycieczkę aby nie brać samochodu i skorzystać z szeregu atrakcji, które są w programie wydarzenia w sobotę 30 września zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg POLREGIO, odwożący uczestników po imprezie do Poznania. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego przejazdu powrotnego, pociąg zabierze wszystkich chętnych turystów ze stacji Środa Wielkopolska o godz. 23:40. 

Informujemy, że Dworzec PKP w Środzie Wlkp. znajduje się ok. 350 metrów od przystanku zatrzymywania wąskotorówki (Środa Wąsk.) oraz kilometr od przystanku Środa Miasto, gdzie znajduje się kasa biletowa Średzkiej Kolei Powiatowej.

W ramach Zlotu Parowozów na Średzkiej Kolejce Powiatowej zawitają wyjątkowi goście: Px48-1752 z Ełckiej Kolei Wąskotorowej, udostępniony dzięki Muzeum Historycznemu w Ełku, Kp4-3772 z Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej oraz parowóz Ty 1884 Las z Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

Organizatorami Średzkiego Zlotu Parowozów są:
– Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej „BANA”,
– Województwo Wielkopolskie,
– Powiat Średzki,
– Gmina Środa Wielkopolska,
– Gmina Zaniemyśl,
– POLREGIO S.A.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów z parowozami znajduje się na stronie organizatora: Średzka Kolej Powiatowa

Do pobrania
Plakat wydarzenia

Data dodania pliku: 19.09.2023

Ikona przycisku pobierania