Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Zdjęcie - artykuł Ogólnopolskie
Z POLREGIO na ferie zimowe

  • Z POLREGIO na ferie zimowe

    Z POLREGIO na ferie zimowe

Ledwo minął okres świąteczno-noworoczny, a w niektórych województwach już od 15 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. POLREGIO jak co roku ma w ofercie kilkadziesiąt połączeń, które pozwalają skorzystać z wielu zimowych atrakcji turystycznych. Poniżej prezentujemy wybrane połączenia w poszczególnych województwach ułożone według terminu szkolnych ferii zimowych.

Specjalne oferty – bilety tygodniowe i weekendowe

Dzięki naszym specjalnym ofertom w czasie ferii można będzie podróżować bez ograniczeń po całej Polsce. Można łatwo kupić je w mobilnej aplikacji mPOLREGIO, w automatach biletowych lub Videomatach POLREGIO, w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl, u obsługi pociągu oraz w kasach biletowych.

Przez okres ferii zimowych ponownie oferujemy Bilety tygodniowe na ferie, które w podobnej formule proponowaliśmy pasażerom także latem i cieszyły się one ogromną popularnością wśród podróżnych – były najchętniej kupowanym produktem POLREGIO. Bilet tygodniowy na ferie w tańszej wersji kosztuje 109 zł i obejmuje wszystkie pociągi REGIO. Bilet za 129 zł zapewnia z kolei przejazdy pociągami REGIO oraz Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Arrivy. Sprzedaż biletów z tej oferty rusza 12 stycznia, a jest ona ważna przez całe ferie zimowe, czyli do 25 lutego. Nie obejmuje województwa pomorskiego i dolnośląskiego.

Niezależnie od ferii przez cały czas mamy w ofercie bilety weekendowe, które pozwalają odwiedzać ulubione miejsca w całej Polsce. Mini bilet turystyczny kosztuje 47 zł i pozwala podróżować bez limitu pociągami REGIO od piątku od 18:00 do poniedziałku do 06:00. Bilet turystyczny, dostępny w cenie 58 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki. Bilet jest honorowany w pociągach REGIO (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.polregio.pl.

– Ferie to idealny czas, by wybrać się z rodziną w podróż po Polsce, poznawać najpiękniejsze zakątki naszego kraju i historię. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń regionalnych, jakie oferujemy, przemieszczanie się po całej Polsce jest szybkie i bezpieczne. Korzystając z naszej oferty, mieszkańcy województwa pomorskiego dotrą na narty do Szklarskiej Poręby, osoby podróżujące po Lubelskiem będą mogły podziwiać Roztocze, a poznaniacy czy łodzianie zwiedzą podmiejskie atrakcje. Z POLREGIO łatwo możemy zaplanować wyjątkowy wyjazd dla całej rodziny także ze względu na atrakcyjne ceny biletów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą zimową ofertą – mówi Adam Pawlik, Prezes Zarządu POLREGIO.

 

Termin ferii 15-28 stycznia

Województwo opolskie

Z Opola Głównego można dojechać pociągami do malowniczego, średniowiecznego miasteczka Głuchołazy, położonego w Górach Opawskich. Ponadto, w soboty i niedziele dostępne są 2 pary bezpośrednich pociągów relacji Kędzierzyn-Koźle – Kłodzko Miasto, z przystankami w zabytkowym Kamieńcu Ząbkowickim oraz Bardzie Śląskim. W województwie opolskim zostanie wprowadzona oferta specjalna na ferie zimowe pn. "OPOLSKIE! Bilet na ferie". Oferta umożliwi w okresie 15 - 28 stycznia 2024 r. zakup zryczałtowanego biletu tygodniowego uczniom i studentom w cenie 10,00 zł, który będzie uprawniał do dowolnej liczby przejazdów pociągami POLREGIO na obszarze wewnątrz województwa opolskiego. Bilety będą ważne do 28 stycznia 2024 r.

Województwo zachodniopomorskie

Co prawda zima nie kojarzy się z wypoczynkiem na plaży, ale w nadmorskich kurortach nie brak turystów, którzy poszukują spokoju i którym niestraszne silne wiatry. Region zachodniopomorski posiada gęstą siatkę połączeń kolejowych prowadzących m.in. do Koszalina, Kołobrzegu i Świnoujścia. Podróżni mogą zwiedzić największą polską wyspę Wolin, czy też – korzystając z połączeń DB Regio – udać się do Meklemburgii. Ponadto, dostępne są połączenia z Pomorza Zachodniego do Wielkopolski, ze Szczecina, Świnoujścia i Kołobrzegu do Poznania.

Województwo dolnośląskie

Szklarska Poręba to znany i popularny ośrodek sportów zimowych w polskich Karkonoszach. Do Szklarskiej Poręby możemy dotrzeć pociągiem REGIO Kamieńczyk relacji Poznań Główny – Szklarska Poręba Główna przez Wrocław Główny. Co więcej, w Szklarskiej Porębie Górnej można przesiąść się na pociągi Kolei Dolnośląskich do Polany Jakuszyckiej, najwyżej położonego przystanku kolejowego na terenie Polski, i dalej do Czech.

Województwo mazowieckie

Chociaż z Warszawy POLREGIO uruchamia jedynie połączenia do Łodzi i Poznania, to turyści ze stolicy i Mazowsza udający się w kolejową podróż po Polsce na wielu końcowych odcinkach mogą się przesiąść z połączeń PKP Intercity czy Kolei Mazowieckich do pojazdów POLREGIO kursujących w całej Polsce.

 

Termin ferii 22 stycznia – 4 lutego

Województwo podlaskie

W ferie można skorzystać z dwóch tras, które szczególnie nadają się na zimowe wypady: Białystok – Augustów – Suwałki oraz Białystok – Hajnówka, dzięki której możemy dotrzeć do Białowieskiego Parku Narodowego. Zimą dość łatwo można wypatrzyć w lesie żubry, te ogromne zwierzęta robią wówczas niesamowite wrażenie, szczególnie na dzieciach. Liczne szlaki piesze oraz rowerowe w Puszczy Augustowskiej i w okolicach Hajnówki zimą zamieniają się w znakomite trasy narciarskie. Natomiast z Suwałk łatwo dostać się do jedynego w północno-wschodniej części Podlasia kompleksu sportowego Szelment z wyciągiem narciarskim i ośmioma trasami zjazdowymi.

Województwo warmińsko-mazurskie

Mieszkańcy Warmii i Mazur mogą skorzystać m.in. z tras: Olsztyn – Szczytno – Ełk oraz Olsztyn – Iława nad najdłuższe jezioro w Polsce – Jeziorak. W przypadku silnych mrozów warto poszukać miejsc, w których trenują miłośnicy bojerów, np. na największym w kraju jeziorze Śniardwy (najbliższa stacja Pisz). Ponadto, dzięki modernizacji trasy kolejowej znowu dostępne są połączenia do Braniewa przez Ornetę.

 

Termin ferii 29 stycznia – 11 lutego

Województwo lubelskie

W ferie zimowe w województwie lubelskim można zwiedzić Roztocze, krainę o wyjątkowym w Polsce klimacie i atmosferze. Wystarczy skorzystać z połączenia Lublin Gł. – Zamość – Bełżec – Hrebenne z przesiadką w Zawadzie. Przy okazji warto odwiedzić przepiękny, renesansowy Zamość, gdzie oprócz zabytków miłośnicy kolejnictwa mogą zobaczyć najdłuższą w Polsce linię szerokotorową (PKP LHS).

Województwo łódzkie

Zwiedzanie Warszawy albo Poznania w ferie? To możliwe dzięki połączeniom POLREGIO na trasach Łódź – Warszawa oraz Łódź – Poznań. Ponadto mieszkańcy Łodzi mogą odwiedzić znane podmiejskie atrakcje – jak arboretum oraz kolej wąskotorową w Rogowie (kursuje w ferie zimowe). Połączenia z Łodzi pozwalają również odwiedzić zabytki w Toruniu, Góry Świętokrzyskie czy Częstochowę i zamki Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Województwo podkarpackie

Z Rzeszowa już blisko w Bieszczady, najbardziej tajemnicze i najdziksze polskie góry, które również zimą przyciągają turystów. Koleją można dotrzeć do Jasła, Sanoka czy Zagórza, a od ubiegłego roku ponownie do Ustrzyk Dolnych. Dla miłośników zagranicznych wojaży POLREGIO uruchamia pociągi na lotnisko w Jasionce.

Województwo pomorskie

Pomorze jest jednym z najlepiej skomunikowanych regionów w Polsce. Wiele połączeń kolejowych – m.in. do Kościerzyny, Elbląga, Malborka czy na Hel obsługiwanych jest przez pociągi POLREGIO. Pociągiem można również dojechać bezpośrednio na lotnisko w Gdańsku, z wieloma dogodnymi połączeniami do Skandynawii i krajów Europy południowej.

Województwo śląskie

Pociągi POLREGIO w woj. śląskim kursują m.in. na trasach do Bielska-Białej oraz Żywca. Na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego znajduje się wiele atrakcji turystycznych dla miłośników białego szaleństwa. Na wybranych stacjach można się również przesiąść na pociągi Kolei Śląskich, a w pobliżu skorzystać również z kolei linowych – np. na Szyndzielnię w Bielsku-Białej.

 

Termin ferii: 12-25 lutego

Województwo kujawsko-pomorskie

Dzięki rozwiniętej sieci kolejowej mieszkańcy lub turyści odwiedzający woj. kujawsko-pomorskie mogą odwiedzać historyczne miasta nie tylko na dziedzicznych ziemiach Władysław Łokietka, ale również w sąsiednich regionach – Wielkopolsce, na Pomorzu czy Warmii i Mazurach. W Mogilnie można zwiedzić jeden z najstarszych polskich klasztorów, ufundowany przez Kazimierza Odnowiciela, skąd już tylko 20 minut pociągiem do kolebki polskiej państwowości w Gnieźnie.

Województwo lubuskie

Oprócz tradycyjnych, lokalnych i regionalnych połączeń, które umożliwiają podróżnym dojazd do większych miast – Poznania, Berlina, Wrocławia, czy Szczecina, mieszkańcy województwa lubuskiego mogą skorzystać z bezpośrednich połączeń między Zieloną Górą a Jelenią Górą. Warto również odkryć reaktywowane niedawno połączenie do Cottbus (Chociebuż) czy pozostałe połączenia transgraniczne do Guben oraz Görlitz. Zwłaszcza to ostatnie miasto zachwyca zabytkową architekturą i malowniczym położeniem nad Nysą Łużycką.

Województwo małopolskie

Do stolicy zimowych sportów – Zakopanego ponownie można dojechać pociągiem. Zmodernizowany zakopiański dworzec przywitał już pierwszych pasażerów. W przeciwieństwie do użytkowników samochodów tłoczących się na Zakopiance, pasażerowie kolei nie muszą martwić się korkami ani ograniczeniami wynikającymi z objętości bagażu, czy kłopotami ze znalezieniem miejsc do parkowania. Pociągiem POLREGIO w Małopolsce można również dojechać do Nowego Sącza, Krynicy Zdroju czy ośrodków w Dolinie Popradu.

Województwo świętokrzyskie

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mają możliwość skorzystania z kilku połączeń, dzięki którym mogą dotrzeć na ferie m.in. do uzdrowiska Busko-Zdrój albo do Krakowa. Połączenia, które szczególnie mogą być przydatne podczas ferii, to: Częstochowa – Busko-Zdrój oraz Kielce – Busko-Zdrój, Skarżysko Kamienna – Łódź czy Ostrowiec Św. – Kielce – Kraków. Nie wszyscy wiedzą, że przy sprzyjających warunkach również w Kielcach i okolicach otwarte są wyciągi narciarskie dla początkujących, np. na górze Telegraf.

Województwo wielkopolskie

Mieszkańcy Wielkopolski mogą dotrzeć do Szklarskiej Poręby pociągiem POLREGIO z Poznania przez Wrocław. Ponadto funkcjonują połączenia do Kołobrzegu i Świnoujścia, a nawet Warszawy przez Ostrów Wielkopolski. Na krótsze wycieczki warto się wybrać chociażby do Puszczykowa położonego w zakolach Warty, u wrót Wielkopolskiego Parku Narodowego. Na stacji kolejowej można podziwiać przepięknie odremontowany drewniany dworzec kolejowy, w którym obecnie mieści się restauracja.