Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Ogólnopolskie
Zasady przejazdu obywateli Ukrainy od 1 lipca 2022

  • Zasady przejazdu obywateli Ukrainy od 1 lipca 2022

    Zasady przejazdu obywateli Ukrainy od 1 lipca 2022

Szanowni Podróżni,

informujemy, że przejazdy pociągami Polregio dla uchodźców będących obywatelami Ukrainy, tj. dzieci i młodzieży do 18 roku życia, kobiet w każdym wieku, mężczyzn po 60. roku życia oraz mężczyzn w wieku 18-60 lat, którzy są osobami z niepełnosprawnościami lub osobami o ograniczonej sprawności ruchowej, od 1 lipca 2022 r., będą odbywały się następująco, tj. w terminie:


1) od 01 do 31 lipca 2022 r. na obszarze województwa małopolskiego i łódzkiego, odprawa ww. osób odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach tj. nieodpłatnie;

2) od 01 lipca do 31 sierpnia 2022 r. na obszarze województwa lubuskiego i kujawsko-pomorskiego, odprawa ww. osób odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach tj. nieodpłatnie;

3) od 01.07.2022 r. w województwach: lubelskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, opolskim, świętokrzyskim, śląskim, pomorskim, dolnośląskim, odprawa ww. osób odbywać się będzie odpłatnie, na zasadach ogólnych, tj. zgodnie z postanowieniami Taryfy przewozowej (TPR), Regulaminu przewozu (RPR) i warunków ofert pozataryfowych.

 

W przypadku relacji wykraczających poza województwo objęte możliwością realizowania nieodpłatnych przejazdów uchodźców z Ukrainy, podróżny zobowiązany jest zakupić bilety na zasadach ogólnych od ostatniej stacji na obszarze takiego województwa do nowej stacji przeznaczenia.