Język:

Ikona języka polski Ikona języka angielski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Lubuskie
Zielonogórskie święto Winobrania z POLREGIO

  • Winobranie z POLREGIO

    Winobranie z POLREGIO

Już 8 września rusza największe w Polsce święto winiarstwa, czyli Winobranie w Zielonej Górze. POLREGIO z radością włącza się w obchody tego święta. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. 

W łatwy i tani sposób będzie można również dostać się i wyjechać z Winobrania pociągiem po zakończeniu wieczornych imprez.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy liczne atrakcje na stoisku usytuowanym przy charakterystycznej rzeźbie Bachusa. Odwiedzający znajdą tam również pełną informacje o wszystkich imprezach towarzyszących, informacje o aktualnym rozkładzie jazdy oraz ofertach specjalnych. Nie zabraknie również konkursów z ciekawymi nagrodami.
Stoisko to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy dla odwiedzających Zieloną Górę. Poniżej prezentujemy imprezy, które przez cały okres Winobrania będą cieszyły naszych gości.SOBOTA – NIEDZIELA  8 – 9.09.

Warsztaty "Zostań maszynistą"
Wszyscy odwiedzający stoisko w sobotę i niedzielę będą mieli niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w prowadzeniu prawdziwego pociągu. Wiernie oddana kabina maszynisty to nie lada gratka zarówno dla prawdziwych fanów kolei jak również tych, którzy dopiero chcą poznać ten świat. Symulator będzie dostępny od godz. 12.00 do 18.00.PONIEDZIAŁEK 10.09.

Chcecie dowiedzieć się, gdzie w Zielonej Górze parkowały lokomotywy? A może zastanawiacie się, co kryje się za murami Zastalu? Na te i inne pytania odpowiemy na wycieczce śladami kolei w Zielonej Górze. Start o godzinie 11.00, zbiórka w poczekalni dworca w Zielonej Górze. Zaproszenie na wycieczkę dostępne na stoisku POLREGIO.


WTOREK 11.09.

We wtorek na dworcu w Zielonej Górze będzie można dowiedzieć się wszystkiego o kolejarskim fachu. Odwiedzający poznają między innymi tajniki pracy maszynisty, konduktora i pracownika Straży Ochrony Kolei. Warsztaty skierowane przede wszystkich dla dzieci i młodzieży ale nie tylko. "POLREGIO od kuchni" startują co godzinę od 9.00 do 13:00 na holu dworca.


ŚRODA 12.09.

Jeśli interesuje was gdzie prowadziły tory, które jeszcze kilka lat temu wiodły przez Zieloną Górę to z pewnością zainteresuje was wykład o historii kolei szprotawskiej. W trakcie wykładu zaplanowany jest krótki przejazd do Czerwieńska, aby na własne oczy zobaczyć zabytkową lokomotywę parową. Zaproszenia na wykład będą do zdobycia na stoisku POLREGIO. Startujemy o godz. 16.40 na hali dworca.


CZWARTEK 13.09.

"Z POLREGIO do winnicy Julia" to wycieczka idealna dla tych, którzy chcą na własne oczy sprawdzić jak funkcjonuje prawdziwa zielonogórska winnica. W programie również zwiedzanie przyległego do winnicy parku miniatur. Podczas zielonogórskiego święta to pozycja właściwie obowiązkowa. Odjazd pociągu o godz. 15.48 (pociąg REGIO w kierunku Wrocławia). Bilety w cenie 25 zł  do kupienia na stoiku POLREGIO oraz w kasie w Zielonej Górze.


Również w czwartek zapraszamy na niecodzienny pokaz filmowy. Co w nim niezwykłego? Ekran i leżaki ustawione będą w hali dworca w Zielonej Górze. Zobaczymy dwa filmy wyświetlane w ramach Solanin Film Festiwal. Pierwsza propozycja to film "Mocna kawa nie jest wcale taka zła" a druga to "Ja i mój tata". Start o godz.20.00 w hali dworca. Zaproszenia na seans do zdobycia na stoiku POLREGIO.

 

SOBOTA 15.09.

Podczas Winobrania do winnego grodu zawita prawdziwa lokomotywa parowa. To jedna z niewielu okazji, żeby poczuć się jak pasażer z ubiegłej epoki i ruszyć w podróż w zabytkowym wagonie. Są to specjalne przejazdy pociągami retro z parowozem z POLREGIO. Pociąg powitać można już o godz. 10.09 na zielonogórskim dworcu. W drogę do Nowogrodu wyruszy po godz. 13:00 a około 16.50 do Krosna Odrzańskiego. Bilety w cenie 50 zł dostępne będą na stoiku lub w kasie na dworcu Zielona Góra, obowiązują zniżki szkolne, studenckie i inne ulgi ustawowe. 

 

NIEDZIELA 16.09.

"Z POLREGIO do winnicy Julia" to wycieczka idealna dla tych, którzy chcą na własne oczy sprawdzić jak funkcjonuje prawdziwa zielonogórska winnica. W programie również zwiedzanie przyległego do winnicy parku miniatur. Podczas zielonogórskiego święta to pozycja właściwie obowiązkowa. Odjazd pociągu o godz. 15.48 (pociąg REGIO w kierunku Wrocławia). Bilety w cenie 25zł  do kupienia na stoiku POLREGIO oraz w kasie w Zielonej Górze.Specjalne pociągi powrotne po koncertach w ofercie "POLREGIO na Winobranie"

Chcesz wpaść na Winobranie i nie martwić się o korki i miejsca parkingowe? Oferta "POLREGIO na winobranie" to doskonała alternatywa dla samochodowej wyprawy. W naszej ofercie w niskiej cenie dojedziesz i wrócisz do domu po wieczornych koncertach plenerowych. Godziny przyjazdu i odjazdu możesz dostosować do swoich potrzeb. Poniżej prezentujemy godziny ostatnich odjazdów w poszczególnych kierunkach.


Zielona Góra 22:05 – Nowogród Osiedle 22:39 – Żary 23:04 – Żagań 23:16 
Zielona Góra 22:30 – Sulechów 22:53 
Zielona Góra 22:44 – Czerwieńsk 22:56 – Budachów 23:19 – Rzepin 23:43
Zielona Góra 23:50 – Nowa Sól 0:09 – Bytom Odrzański 0:18 – Głogów 0:51

Ceny biletów

Nowa Sól  lub Sulechów 15zł tam i powrót; powrót tylko pociągiem wieczornym - 10 zł
Bytom Odrzański 20zł tam i powrót, powrót tylko pociągiem wieczornym - 15 zł
Głogów - 30zł tam i powrót, powrót tylko pociągiem wieczornym - 20 zł
kierunek Żary, Żagań, Rzepin  oferta standardowa.

Od powyższych cen obowiązują ulgi ustawowe (szkolna, studencka).   


Zobacz wszystkie artykuły