Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Netia S.A.

Zdjęcie - artykuł Podlaskie
Zmiana rozkładu jazdy pociągów POLREGIO w województwie podlaskim od 6 listopada 2022 roku

 • Rozkład jazdy

  Rozkład jazdy

W niedzielę, 6 listopada br. po raz ostatni w tej edycji, nastąpi korekta rozkładu jazdy pociągów POLREGIO. Zmiany w kursowaniu pociągów są przede wszystkim wynikiem trwającej modernizacji linii kolejowej w naszym województwie. Komunikacja zastępcza oprócz odcinka Białystok – Szepietowo, będzie dodatkowo wprowadzona na odcinku Prostki – Ełk.

Zmiany na odcinku Białystok - Szepietowo

Na modernizowanym odcinku Białystok – Szepietowo, na linii „Rail Baltica”, zmieni się jedynie godzina odjazdu z Szepietowa pierwszego autobusu komunikacji zastępczej. Autobus będzie odjeżdżał 10 minut wcześniej niż aktualnie, tj. o godz. 2:53.

Pozostałe autobusy, a także wszystkie pociągi będą kursowały w takich samych godzinach jak obecnie.  

Informujemy, że od poniedziałku, 7 listopada br. trasa przejazdu autobusów komunikacji zastępczej ulegnie modyfikacji. Autobusy nie będą obsługiwały dwóch przystanków zastępczych w miejscowości Baciuty: przy przystanku kolejowym oraz przy ul. Młynowej.

Honorowanie biletów okresowych POLREGIO w wybranych pociągach PKP Intercity. Dodatkowe postoje pociągów dalekobieżnych na trasie Szepietowo – Białystok.

Bilety okresowe POLREGIO (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) w dalszym ciągu honorowane będą w pociągach spółki PKP Intercity. Aby ułatwić codzienne dojazdy na tej trasie osobom uczącym się, studiującym i pracującym, posiadacze takich biletów będą mogli podróżować w 12 pociągach PKP Intercity. Wymienione niżej pociągi uzupełniają ofertę POLREGIO, a niektóre z nich zatrzymują się na pośrednich przystankach osobowych:

 

 • IC Słowacki : Ełk – Wrocław Główny

        odcinek honorowania: Białystok (7:44) – Szepietowo (8:33); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Łapy,              Racibory, Jabłoń Kościelna;

 • IC Podlasiak : Suwałki – Świnoujście

        odcinek honorowania: Białystok (9:11) – Szepietowo (10:02); codziennie; zatrzymuje się na przystankach: Łapy,            Łapy Osse, Jabłoń Kościelna;

 • IC Nałkowska : Białystok – Wrocław Główny

        odcinek honorowania: Białystok (13:20) – Szepietowo (14:14); codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Łapy;

 • IC Dąbrowska : Białystok – Wrocław Główny

        odcinek honorowania: Białystok (15:34) – Szepietowo (16:47); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich                        przystankach oprócz: Białystok Wiadukt i Klepacze;

 • TLK Hańcza : Suwałki – Kraków Główny
  odcinek honorowania: Białystok (17:27) – Szepietowo (18:19) codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Łapy;                 
 • IC Narew : Białystok – Łódź Widzew
  odcinek honorowania: Białystok (19:50) – Szepietowo (20:46); codziennie; zatrzymuje się na przystanku: Baciuty oraz na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Łapy i Szepietowo;

 

 • TLK Hańcza : Kraków Główny – Suwałki

        odcinek honorowania: Szepietowo (9:42) – Białystok (10:36); codziennie; zatrzymuje się na przystanku:                        Łapy;                 

 • IC Dąbrowska: Wrocław Gł. – Białystok                                                                         
  odcinek honorowania: Szepietowo (11:15) – Białystok (12:23); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach oprócz: Klepacze i Białystok Wiadukt;

 

 • IC Nałkowska : Wrocław Główny – Białystok

        odcinek honorowania: Szepietowo (14:01) – Białystok (14:55); codziennie; zatrzymuje się na przystankach:                  Jabłoń Kościelna, Racibory, Łapy;

 • IC Pilecki : Racibórz – Białystok

        odcinek honorowania: Szepietowo (15:41) – Białystok (16:46); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich                       przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy;

 • IC Podlasiak : Świnoujście – Suwałki

        odcinek honorowania: Szepietowo (18:01) – Białystok (18:51); codziennie;  zatrzymuje się na przystanku: Łapy;

 

 • IC Słowacki : Wrocław Główny – Ełk
  odcinek honorowania: Szepietowo (19:39) – Białystok (20:46); codziennie; zatrzymuje się na wszystkich przystankach pomiędzy stacjami Szepietowo i Łapy.

Przypominamy, że w pociągach PKP Intercity całkowita rezerwacja miejsc obowiązuje w elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT), czyli pociągach obsługiwanych przez pojazdy Dart (oznaczonych w rozkładzie literą R w kwadracie). W związku z tym, pasażerowie z biletami okresowymi POLREGIO powinni posiadać nieodpłatny bilet dodatkowy ze wskazaniem miejsca do siedzenia. W przeciwnym wypadku będą oni traktowani jako podróżni bez ważnego biletu. Nieodpłatne miejscówki są dostępne w kasie biletowej, w Serwisie e-IC oraz u konduktora w pociągu. Jeżeli na stacji jest czynna kasa biletowa, przy odbiorze miejscówki u konduktora zostanie pobrana opłata pokładowa w wysokości 20 zł.

W pociągach TLK lub IC zestawionych ze składów wagonowych można podróżować bez biletu dodatkowego na rezerwację miejsca. Takie składy są w rozkładzie oznaczone literą R.

 

Komunikacja zastępcza na trasie Białystok – Ełk

Prace utrzymaniowo-naprawcze będą prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe na odcinku Prostki – Ełk (województwo warmińsko-mazurskie). Z tego powodu w okresie od 6 listopada do 10 grudnia br. za wszystkie pociągi POLREGIO będzie funkcjonowała komunikacja zastępcza. Wyjątkiem będzie pociąg z Ełku, odjeżdżający o godz. 18:09, za który komunikacja zastępcza będzie kursowała do 9 grudnia, a 10 grudnia pojedzie pociąg. Autobusy będą obsługiwały wszystkie przystanki kolejowe na tym odcinku, tj. Prostki, Lipińskie Małe, Ełk Szyba Wschód i Ełk. W związku z wprowadzeniem komunikacji zastępczej, trzy z czterech kursujących pociągów do Ełku, będą odjeżdżały ze stacji Białystok wcześniej. Na przykład pociąg odjeżdżający obecnie o godz. 5:21, będzie odjeżdżał o godz. 5:03, a odjeżdżający obecnie o godz. 10:50 nawet 30 minut wcześniej, tj. o godz. 10:20.  

Przypominamy, że przejazd w autobusach komunikacji zastępczej oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. Nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.    

 

Pozostałe zmiany rozkładu jazdy

Informujemy, że zmiany rozkładu jazdy pociągów od 6 listopada br. będą dotyczyły większości pociągów kursujących na terenie województwa podlaskiego. Będą to przeważnie niewielkie, kilku lub kilkunastominutowe zmiany godzin kursowania.

Przed podróżą prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy, prezentowanym na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl.

Ponadto informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych oraz pod numerem infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę). 

W sekcji Do pobrania znajdą Państwo rozkłady jazdy ważne od 6 listopada do 10 grudnia 2022 r. na terenie województwa podlaskiego.

Do pobrania
Rozkład jazdy na odcinku Białystok - Czeremcha/Hajnówka

Data dodania pliku: 31.10.2022

Ikona przycisku pobierania
Rozkład jazdy na odcinku Białystok - Ełk

Data dodania pliku: 31.10.2022

Ikona przycisku pobierania
Rozkład jazdy na odcinku Białystok - Kuźnica Białostocka

Data dodania pliku: 31.10.2022

Ikona przycisku pobierania
Rozkład jazdy na odcinku Białystok - Suwałki - Kaunas (Kowno)

Data dodania pliku: 31.10.2022

Ikona przycisku pobierania
Rozkład jazdy na odcinku Białystok - Szepietowo

Data dodania pliku: 31.10.2022

Ikona przycisku pobierania
Rozkład jazdy na odcinku Siemianówka - Hajnówka -Siedlce

Data dodania pliku: 31.10.2022

Ikona przycisku pobierania
Zobacz wszystkie artykuły