Język:

Infolinia: 703 202 020
Opłata 1,29zł brutto/min połączenia. Realizator usługi: Progress Plus s.c.

Ikonka i dla artykułów informacyjnych Opolskie
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 30 sierpnia 2020 r. w województwie opolskim

  • Zmiana rozkładu jazdy pociągów

    Zmiana rozkładu jazdy pociągów

Szanowni Podróżni,

od niedzieli 30 sierpnia 2020 r., zmienia się rozkład jazdy pociągów POLREGIO na terenie województwa opolskiego. Zmiany związane są z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe. 

Od 30 sierpnia do rozkładu jazdy wracają pociągi, których kursowanie było zawieszone ze względu na stan epidemii, za wyjątkiem pociągów:

  • nr 64132 “DOBRY” Wrocław Gł. - Częstochowa kursujący w piątki,
  • nr 64134 “DOBRY” Opole Gł. - Częstochowa kursujący w niedziele,
  • nr 46133 “DOBRY”  Częstochowa- Wrocław Gł. kursujący w niedziele,
  • nr 46135”DOBRY” Częstochowa - Opole Gł.kursujący w piątki,
  • nr 64100 “ŻAK”  Wrocław Gł. - Kędzierzyn-Koźle kursujący w piątki,
  • nr 46137 “ŻAK” Kędzierzyn-Koźle - Wrocław Gł. kursujący w niedziele.

Dodatkowo, w celu umożliwienia dojazdu przed godz. 8.00 do Kędzierzyna-Koźla uruchomiony został dodatkowy pociąg nr 64204 relacji Gogolin (odj. 7:12) - Kędzierzyn-Koźle (7:41), kursujący od 1 września w dni robocze. 

Na bieżąco śledzimy frekwencję w swoich pociągach w całej Polsce i w porozumieniu z władzami samorządów województw, które są organizatorem regionalnego transportu kolejowego, odpowiednio dopasowujemy ilość połączeń oraz ilość i pojemność składów kursujących na poszczególnych trasach.

POLREGIO wprowadziło również szereg środków ostrożności i radzi pasażerom jak zadbać o to, aby podróżować bezpiecznie. Opracowana procedura przywracania połączeń jest zgodna z planami przygotowanymi przez Zarząd w ramach powołanego w trakcie epidemii Zespołu Zarządzania Kryzysowego POLREGIO oraz uzależniona od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Informacje o rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO można uzyskać pod numerem telefonu infolinii: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarkach na stronach internetowych:polregio.pl ,rozklad-pkp.pl i portalpasazera.pl.

Z uwagi na korekty w rozkładzie jazdy apelujemy do podróżnych, aby przed planowanym wyjazdem dokładnie zapoznali się ze zmienionym rozkładem jazdy pociągów.


 

Zobacz wszystkie artykuły