Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Netia S.A.

Zdjęcie - artykuł Małopolskie
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 03.09.2023 r. do 11.11.2023 r. w województwie małopolskim

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

  Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Szanowni Pasażerowie,

Dążąc do rozszerzenia oferty oraz zapewnienia w nowym roku akademickim większej ilości połączeń dla mieszkańców rejonu Wolbromia oraz Olkusza, organizator przewozów (UMWM) podjął decyzję o uruchomieniu pociągów relacji Kraków - Wolbrom - Kraków także w soboty i niedziele oprócz świąt.
Zmiana w rozkładzie jazdy nastąpi od dnia 7.10.2023 r.

POLREGIO S.A. Małopolski Zakład w Krakowie informuje, że z uwagi na liczne wnioski podróżnych, wprowadzone zostały postoje na przystanku osobowym Kraków Grzegórzki dla wszystkich pociągów osobowych. Zmiana w rozkładzie jazdy nastąpi od dnia 28.09.2023 r.

Od dnia 3 września do 11 listopada 2023 r. zarządca infrastruktury kolejowej Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wdraża kolejne zmiany czasowe do rozkładu jazdy pociągów pasażerskich 2022/2023 w ramach IV cyklu zmienionej organizacji ruchu pociągów.

Zmiany te wynikają z kontynuacji prac modernizacyjnych i naprawczych realizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Najistotniejsze zmiany w korekcie rozkładu jazdy to:

Linia 133/93 Kraków Gł. - Trzebinia - Oświęcim: 

W dniach 9 oraz 10 IX w związku z mechanicznym podbijaniem rozjazdów w stacji Kraków Główny oraz ograniczoną przepustowością utrudnienia czekają podróżnych na odc. Kraków Główny – Kraków Mydlniki - Kraków Główny

W związku z powyższym niektóre pociągi będą kursowały drogą okrężną zaczynając/kończąc bieg w stacji Kraków Płaszów.

Dotyczy to następujących pociągów:

 • 30770, 43314, 43316 oraz 30728 – w dniu 10 IX
 • 30724 oraz 30726 – w dniach 9 i 10 IX

Za jadące drogą okrężną pociągi, dodatkowo wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Gł. - Kraków Mydlniki – Kraków Gł. z obsługą wszystkich pomijanych przez pociąg stacji i przystanków osobowych.

Od 4 września br. dla polepszenia oferty przewozowej na wniosek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wydłużone zostały relacje niektórych pociągów relacji Kraków Główny - Olkusz - Kraków Główny o odcinek od/do stacji Wolbrom.

Linia 94/97/98/99 Kraków Gł. - Sucha Beskidzka - Zakopane/Żywiec: 

W całym IV cyklu w związku z kontynuacją prac remontowych na linii zakopiańskiej, połączenia będą realizowane zastępczą komunikacją autobusową:

 • w dniu 3 IX na odcinku Jordanów – Zakopane – Jordanów
 • w terminie 4 IX - 11 XI na odcinku Sucha Beskidzka – Zakopane – Sucha Beskidzka (UWAGA! - w dniu 4 IX dla poc. 30501 oraz 30534 ZKA będzie realizowana na odcinku Jordanów – Zakopane – Jordanów)

Z uwagi na przerwę w ruchu na odcinku Sucha Beskidzka - Lachowice w terminie 8 IX – 29 IX przejazd na odc. Sucha Beskidzka – Żywiec - Sucha Beskidzka odbywał się będzie komunikacją zastępczą.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od 3 września br. oddany do użytku zostanie nowy przystanek osobowy Kraków Grzegórzki, w związku z tym wszystkie pociągi POLREGIO jadące do/z st. Zakopane/Sucha Beskidzka/Bielsko Biała Gł./Żywiec, będą zatrzymywać się na nowo otwartym przystanku.

Linia 94/97/117 Kraków Gł. - Wadowice - Bielsko-Biała Gł.: 

W związku z przerwą w ruchu:

 • w terminie 03 IX – 29 IX na odcinku Kęty – Bielsko-Biała Główna - Kęty
 • w terminie 2 X – 18 X na odcinku Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska Lanc./Leńcze - Wadowice

wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Pozytywną informacją jest rozszerzenie oferty na linii 117 i wydłużenie relacji poniższych pociągów od 19 X 2023 r.:

 • poc. 33621 rel. Kraków Gł. – Wadowice do stacji Bielsko Biała Gł. (p. 19:13). Pociąg zmienia numer na 34205.
 • poc. 33622 rel. Wadowice - Kraków Gł. będzie rozpoczynał bieg w stacji Kęty (o. 4:05)
 • poc. 43204nowy pociąg relacji Bielsko-Biała Gł. (o. 20: 25) – Kęty (p. 20:53)

Linia 96/105 Tarnów - Krynica Zdrój: 

W związku z pracami modernizacyjnymi utrudnienia w postaci zastępczej komunikacji autobusowej czekają podróżnych w terminie 11 IX - 23 IX również na odcinku Nowy Sącz – Stróże – Nowy Sącz. Wszystkie pociągi zastąpione zostaną autobusami.

Za powyższe utrudnienia przepraszamy.

Linia 1/62/8 Katowice - Olkusz - Sędziszów - Kielce

Zapewne ucieszy Państwa fakt, że w celu lepszego wykorzystania nowo otwartego przystanku Wolbrom Zachodni oraz dla polepszenia oferty przewozowej na linii 62 od 4 września br. wydłużone zostały relacje niektórych pociągów relacji Kraków Główny – Olkusz - Kraków Główny o odcinek od/do stacji Wolbrom.

 

ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO SKORZYSTANIA Z USŁUG POLREGIO S.A. ORAZ  ŻYCZYMY DOBRYCH PODRÓŻY

Dodatkowo prosimy, aby przed podróżą upewnić się odnośnie odjazdu lub przyjazdu pociągu, z którego zamierzają Państwo skorzystać w wybranym przez siebie dniu. Szczegółowe informacje o rozkładach jazdy pociągów, są dostępne:

Liniowe rozkłady jazdy znajdziecie Państwo <<TUTAJ>>

Zobacz wszystkie artykuły