Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Czym zajmuje się konduktor?

Podróżując pociągami, często nie zdajemy sobie sprawy, że za miłą, przyjazną atmosferą w środku transportowym, naszym bezpieczeństwem oraz komfortem podróży stoją pracownicy obsługi pociągu. To dzięki nim możemy w pełni oddać się urokom podróży, wypocząć i zrelaksować podczas jazdy pociągiem. Jedną z takich osób jest konduktor, głównie znany podróżnym ze sprawdzania i sprzedaży biletów. Zawód ten jest popularny wśród ludzi poszukujących pracy. Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Może już niedługo będziemy mieli okazję wspólnie wyruszyć pociągiem, by podziwiać piękno naszego kraju.

Główne, mniej oczywiste, zadania w pracy konduktora, to:

  • wykonywanie poleceń kierownika pociągu,
  • nadzór nad działaniem urządzeń pokładowych,
  • wykonywanie przydzielonych zadań podczas przyjmowania, zdawania i obsługi pociągu,
  • nadzór nad bezpieczeństwem - przestrzeganiem porządku,
  • informowanie podróżnych o możliwościach przesiadania się, gdy pociąg ma opóźnienie,
  • udzielanie pierwszej pomocy.

Możesz zostać konduktorem, jeśli:

  • ukończyłeś szkołę średnią,
  • czujesz się na siłach, a Twoja kondycja psychiczna i fizyczna znajdzie potwierdzenie w badaniach lekarskich,
  • masz rozwinięte umiejętności interpersonalne - obsługa pociągu jest wizytówką naszej firmy, dlatego duży nacisk kładziemy właśnie na indywidualne umiejętności kandydata - uśmiech, kultura osobista, miła aparycja, zdolności mediacyjne, są wysoko cenione w tym zawodzie,  

 

Jeżeli spełnisz wymogi, o których mowa powyżej,
pozostaje już tylko odbyć przygotowanie zawodowe i zdać egzamin.

 

Aktualne oferty znajdziesz tutaj.

Jak zostać konduktorem w POLREGIO?

Odpowiedz na aktualne ogłoszenie o pracy lub zgłoś się do nas na adres [email protected], chętnie odpowiemy na Twoje pytania, rozwiejemy ewentualne wątpliwości lub jeżeli jesteś zdecydowany na natychmiastowe podjęcie pracy, wskażemy osoby do kontaktu, które pokierują Twoimi dalszymi krokami, w celu zdobycia wymarzonego zawodu.

Wymagane będzie uzyskanie orzeczenia lekarskiego o spełnianiu wymagań zdrowotnych, fizycznych i psychicznych na stanowisko konduktora i zrealizowanie w POLREGIO przygotowania zawodowego, które trwa 3 miesiące i zakończone jest egzaminem.

Po pomyślnie zdanym egzaminie i sprawdzeniu wiedzy otrzymasz specjalne upoważnienie i możesz zacząć realizować obowiązki konduktora!