Język:

Ikona języka polski

Infolinia: 22 474 00 44
Koszt wg taryfy operatora. Realizator usługi: Arteria C.S.

Wybierz pociąg zamiast auta - podróżuj eko i oszczędzaj z POLREGIO

Wybierz pociąg zamiast auta – podróżuj eko i oszczędnie z POLREGIO

Czy wiesz, że dzięki podróżowaniu z POLREGIO możesz zaoszczędzić do 12 000 zł rocznie? Postaw na ekologiczne środki transportu, wybierz pociąg zamiast auta! Zmniejsz wydatki na transport i zadbaj o środowisko.

 

Ikonka

Dlaczego warto postawić na transport kolejowy?

Podróże samochodem nie zawsze są tak wygodne, jak mogłoby się wydawać. Teoretycznie dojazd własnym autem do pracy, do szkoły czy na uczelnię to oszczędność czasu. W praktyce jednak – coraz dłuższe stanie w korkach! Do tego dochodzi niestabilna sytuacja na rynku paliw oraz rosnące ceny np. koszty eksploatacji samochodu. Podróże samochodem zajmują stanowczo za dużo czasu, a ponadto już dawno przestały być opłacalne.

 

Ikonka

Ile rzeczywiście zaoszczędzisz, wybierając transport kolejowy?

 

Koszty paliwa i inne koszty dotyczące eksploatacji samochodu
Średnie spalanie l/100 km 7,5 litra
Cena paliwa zł/l 8 zł
Dzienny dystans 60 km
OC/AC rok 2 000 zł
Serwis 500 zł
Przegląd  100 zł
Razem 15 740 zł 

 

Koszty łączne w przeliczeniu na: Samochód Pociąg - bilet okresowy kwartalny na odcinku 30 km 
dzień 43 zł  10,26 zł
tydzień 302 zł  59,00 zł
miesiąc 1 294 zł  236,20 zł
rok 15 740 zł   2 834,40  zł

Jeśli wybierzesz transport kolejowy, dziennie zaoszczędzisz do 33 zł. Niewiele? Przemnóż to przez 5 dni w tygodniu, a następnie 52 tygodnie w roku. Do tego dochodzą wyjazdy na zakupy, wyjazdy w odwiedziny, weekendowe mikrowyprawy... Podsumowując, po roku w Twoim portfelu zostanie prawie 12 000 zł! Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na bieżące wydatki, jak ogrzewanie czy zakupy spożywcze, na edukację i dodatkowe szkolenia lub chociażby na rozrywkę – czegokolwiek aktualnie potrzebujesz! To co, wybierasz kolej? Komu w drogę, temu czas!

Więcej o naszych biletach okresowych przeczytasz tutaj, zapoznaj się z ofertę i korzystaj z oszczędności. 

 

Ikonka

Kolej na podróż! Wsiądź do pociągu i oszczędzaj czas

Oszczędności to ogromny plus transportu kolejowego. Oprócz tego, jeśli wybierzesz kolej w Polsce:

Dobrze spożytkujesz czas. Nieważne, czy jedziesz 30 minut, czy godzinę – to wystarczająco, aby przygotować się do spotkania, pouczyć się do egzaminu lub po prostu posłuchać podcastu czy obejrzeć odcinek serialu. Nie musisz skupiać się na drodze!

Będziesz podróżować naprawdę wygodnie. Wagony POLREGIO są nowoczesne i przestronne, podróż minie Ci więc naprawdę komfortowo!

Twoje dziecko pokocha podróże. Wybierając kolej, możesz poświęcić dziecku swoją pełną uwagę. Wspólne czytanie lub granie w proste gry sprawi, że trasa minie Wam naprawdę szybko.

 

Ikonka

Transport ekologiczny z POLREGIO

Oszczędność pieniędzy i czasu czy wygoda jazdy to tylko niektóre z argumentów przemawiających za podróżą koleją. Kolejny, bardzo istotny, to wpływ na środowisko. Pociąg to, jak się okazuje, najbardziej ekologiczny środek transport! Jazda pociągiem wiąże się z niewielką – w porównaniu do pozostałych sposobów podróżowania – emisją spalin do atmosfery.

Określenia typu „zielony pociąg” czy „ekologiczna kolej” nie są więc ani trochę przesadzone! Podczas jazdy pociągiem do atmosfery trafia 3 razy mniej dwutlenku węgla niż podczas podróży samochodem! Według danych Europejskiej Agencji Środowiska około ¼ całkowitej emisji CO2 w Unii Europejskiej pochodzi z sektora transportu – w tym niemal 72% z transportu drogowego. Dla porównania kolej jest odpowiedzialna za mniej niż 0,5% emisji!

 

Ikonka

Ekologia w transporcie i na co dzień


Transport kolejowy zdecydowanie się opłaca – zarówno Tobie, jak i naszej planecie. Podróżuj z POLREGIO, aby odciążyć swój domowy budżet oraz środowisko!